Sukcesy

  • sukcesy

Konkursy

Robotyka

  • Robotyka

Klub teatralny

  • klub_teatralny

Klub językowy

  • klub_jezykowy

Piłka nożna

  • pilka_nozna

Szkoła Talentów

  • Szkoła Odkrywców Talentów

Spacer po szkole

Aktualności

drukuj
24 marca

Marcowe Spotkania z Nauką na Uniwersytecie w Białymstoku

Marcowe Spotkania z Nauką na Uniwersytecie w Białymstoku
21 marca część uczniów klasy III gc, w ramach innowacji medycznej uczestniczyła w warsztatach organizowanych w Instytucie Biologii. Młodzież wysłuchała niezwykłych opowieści o motylach nocnych i dziennych. Miała też możliwość oglądać je pod mikroskopem. Kolejne warsztaty dotyczyły zagadnień z genetyki - wykorzystania DNA przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Młodzież miała za zadanie zidentyfikować osoby z rodziny carskiej na podstawie podanych cech anatomicznych oraz sekwencji mitochondrialnego DNA. 
24 marca

Gratulujemy Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

Gratulujemy Laureatom  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!
Wytrwała i systematyczna praca naszych uczniów i ich opiekunów zaowocowała zdobyciem tytułów laureata:
Maja Dąbrowska – kl. VIII PA – uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun: p. Katarzyna Zalesko) oraz tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (opiekun: p. Dorota Mironiuk),
Mateusz Janiuk – kl. III GC - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego (opiekun: p. Halina Kirmuć),
Mateusz Niewiarowski - kl. III GC - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (opiekun: p. Dorota Mironiuk),
Oliwia Porucznik - kl. III GC - uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego (opiekun: p. Dorota Mironiuk),
Grzegorz Woroniak - kl. III GC - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun: p. Marzena Dąbrowska).
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom!
21 marca

I Dzień Wiosny klasy I pa

I Dzień Wiosny klasy I pa
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny klasa 1PA spędziła bardzo aktywnie. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak nowej pory roku. I udało się! Słońce, śpiewające ptaki, kwitnące krokusy, pąki na gałązkach drzew i niedźwiedź Grześ, który też poczuł wiosnę. To wszystko obserwowaliśmy podczas spaceru w Akcent ZOO. Na koniec wybraliśmy się na plac zabaw! W świetnych humorach, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły. 
21 marca

Na wiejskim podwórku...

Na wiejskim podwórku...
W tym tygodniu uczniowie klasy 1PA poznają gospodarstwo wiejskie. Wspólnie, w grupach dzieci pracowały nad makietami przestrzennymi wiejskiego podwórka. Nie zabrakło zwierząt, roślin, budynków. Uczniowie kreatywnie podeszli do zadania, a efekty można podziwiać w galerii. 
21 marca

Uczniowie klasy I pb - studentami I Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa

Uczniowie klasy I pb - studentami I Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa
Uczniowie klasy I pb zostali dziś studentami I Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa. Dzieci, podczas uroczystej inauguracji w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, otrzymały indeksy studenckie. Do końca czerwca czekają na nich atrakcyjne lekcje poza szkołą, podczas których zdobędą nowe umiejętności i poszerzą swoją wiedzę. Jak prawdziwi studenci, z każdego przedmiotu czeka ich "egzamin", po którym otrzymają zaliczenie. 
20 marca

Sensoplastyka, czyli kreatywne zajęcia plastyczne

Sensoplastyka, czyli kreatywne zajęcia plastyczne
Za nami pierwsze zajęcia plastyczne z elementami sensoplastyki. Nazwa zajęć wywodzi się od angielskiego słowa „sense”, oznaczającego zmysł lub odczucie. Najprościej mówiąc są to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet… smaków! Każde zajęcia będą skupiać się wokół innego produktu, za każdym razem na uczniów czeka coś innego, zaskakującego. 
Monika Romanowicz
20 marca

Finał IX Konkursu Przyrodniczego

Finał IX Konkursu Przyrodniczego
15 marca 2019 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się półfinał i finał IX Konkursu Przyrodniczego Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych pod hasłem "Ogień i siła". Czterech najlepszych półfinalistów przystąpiło do rozgrywek finałowych. Finaliści zmagali się w 3 kategoriach: "Wiem, widziałem", "Potrafię" i "Vabank". Uczennica klasy III gc Oliwia Porucznik w tych zmaganiach zajęła zajęła III miejsce. Gratulujemy!
19 marca

Dzień liczby Pi

Dzień liczby Pi
W konkursie pamięciowym na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi wzięło udział 25 uczniów. Zwycięzcy wykazali się rewelacyjną pamięcią:
I miejsce – Jakub Sulima (154 cyfry)
II miejsce – Mateusz Jasiewicz (132 cyfry)
III miejsce – Mateusz Stalenczyk (95 cyfr)
14 marca

Flubber Soap czyli rewelacyjna lekcja plastyki!

Flubber Soap czyli rewelacyjna lekcja plastyki!
Klasa I pb bardzo lubi zajęcia plastyczne, a w szczególności uwielbia wszelakie masy plastyczne, które można zgniatać, rozciągać i z nich lepić! A jeśli masa dodatkowo pięknie pachnie i potrafi się rozciągnąć jak guma? To dopiero frajda! I właśnie taką maź udało nam się dziś stworzyć. Potrzebowaliśmy tylko dwóch składników: mąki ziemniaczanej i żelu pod prysznic.
6 marca

Forum szkół w Turośni Kościelnej

Forum szkół w Turośni Kościelnej
Prezentacja szkół średnich w Turośni Kościelnej zainaugurowała tego typu spotkania w tym roku szkolnym. Nie mogło tam zabraknąć reprezentacji naszego XIII Liceum Ogólnokształcącego. Wszystko, co najlepsze w XIII LO zaprezentowaliśmy uczestnikom forum: proponowane profile klas, zestaw informacji na temat szkoły, roboty Lego, tajemnice poliszynela życia placówki i kwiat naszej młodzieży :). Wszystkim spotkanym dzisiaj w Turośni osobom mówimy: Do zobaczenia w nowym roku szkolnym przy ulicy Konopnickiej 3!

NASI LAUREACI

  • Laureaci 2015

Boisko

  • Boisko

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

25 marca 2019

Imieniny:
Bolka, Cezaryny, Marioli

Szkolny kalendarz

Ubezpieczenie

Dni wolne

Kampania

BIP

  • BIP