Sukcesy

  • sukcesy

Konkursy

Robotyka

  • Robotyka

Klub teatralny

  • klub_teatralny

Klub językowy

  • klub_jezykowy

Piłka nożna

  • pilka_nozna

Szkoła Talentów

  • Szkoła Odkrywców Talentów

Spacer po szkole

Aktualności

drukuj
21 czerwca

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum
Trzy lata nauki w Gimnazjum nr 8 to był naprawdę wspaniały czas. Niestety, wszystko co piękne, szybko się kończy. Z tym poczuciem przemijalności mierzymy się bardzo często, a zakończenie kolejnego etapu edukacyjnego uświadomiło nam to bardzo dotkliwie po raz kolejny.
Pełni nostalgii, wspomnień, wzruszeń  pożegnaliśmy dzisiaj klasy III Gimnazjum. Uroczystość była, jak co roku okazją do podsumowań, refleksji i retrospekcji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
21 czerwca

Zachęcamy do lektury gazetki szkolnej

Zachęcamy do lektury gazetki szkolnej

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, ukazał się drugi numer gazetki szkolnej "Prorok semestralny". Zapraszamy do lektury!

Prorok semestralny - nr 2 czerwiec 2018

Prorok semestralny nr 2 - dodatek specjalny

21 czerwca

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc
Dzieci z klasy I PA w ramach programu AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy. Na zajęciach obejrzały film dydaktyczny o tej tematyce, a w czwartek 14.06.2018 gościły ratownika medycznego, który poszerzył ten temat o ćwiczenia praktyczne. Dzieci mogły wykonywać omawiane przez ratownika czynności na sobie i na manekinie. 
 
20 czerwca

Sukces piłkarzy z II gb

Sukces piłkarzy z II gb
Nasi piłkarze z 2GB, reprezentujący klub Piast Białystok wygrali 2 ligę Trampkarzy i grają ze Spartą Augustów w barażach o 1 ligę. W pierwszym meczu pokonali rywala 3:0 a kolejny mecz rewanżowy odbędzie się już w najbliższy czwartek w Augustowie. W lidze na 9 meczów wygrywali 7 i zremisowali 2, kończąc rundę bez porażki, zdobywając 23 punkty i strzelając aż 58 bramek, tracąc tylko 11! Ogromny sukces naszych piłkarzy. Ogromne gratulacje!
Trener Paweł Cichoń
20 czerwca

Kinga Naumowicz nagrodzona

Kinga Naumowicz nagrodzona
8 czerwca uczennica klasy IIIGC Kinga Naumowicz odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w 13. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – ich dokonania i zasługi”. Kinga przygotowała prezentację multimedialną o Tomaszu Bagińskim - urodzonym w Białymstoku grafiku komputerowym i reżyserze nominowanego do Oskara filmu animowanego pt. ”Katedra”. Praca powstała pod kierunkiem pani Anny Móżdżyńskiej.
18 czerwca

Nowoczesny angielski

Nowoczesny angielski
W klasie 1 PA na jednej z ostatnich lekcji do nauki języka angielskiego wykorzystaliśmy tablety. Uczniowie mieli szansę powtórzyć poznane dotychczas słownictwo i zwroty grając w grę Kahoot. Kahoot polega na tym, że uczniowie poprzez tablety łączą się z grą stworzoną przez nauczyciela. Ich zadaniem jest wybrać jedną odpowiedź z czterech zaproponowanych. W grze liczy się nie tylko wybór dobrej odpowiedz, ale również refleks. Kto pierwszy, zdobywa więcej punktów! Gra bardzo przypadła naszym najmłodszym uczniom do gustu, a emocje sięgały zenitu.
18 czerwca

Wiosenno - letni angielski

Wiosenno - letni angielski

Korzystając z pięknej pogody, język angielski dla kl. 1 PA odbył się na podwórku. Dzieci miały szansę pouczyć się poprzez zabawę na świeżym powietrzu, powtórzyć poznane dotychczas słowa. W nauce wykorzystaliśmy karty obrazowe, które trzeba było połączyć z odpowiadającymi im wyrazami, pobawiliśmy się w kamyki i rzekę oraz zamarzające zwierzątka. Zabawa była świetna, a uśmiechy na dziecięcych buziach - bezcenne.

17 czerwca

Aktywny wypoczynek klasy II gb

Aktywny wypoczynek klasy II gb
14 czerwca klasa II gb, po zmaganiach naukowych przez cały rok szkolny, wybrała się na zasłużony wypoczynek. Jak przystało na klasę sportową, odpoczynek to oczywiście aktywna rekreacja i odpowiednio duża dawka adrenaliny, której dostarczył paintball. Drużyny walczyły wytrwale, oczywiście nie było przegranych, bo najważniejsza była zabawa. Polecamy innym klasom ten sposób wspólnego spędzenia czasu.
17 czerwca

Sukces literacki uczennicy kl. VIIa!

Sukces literacki uczennicy kl. VIIa!
Kamila Saganek uczennica klasy VIIa otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży ,,Pochwała prostoty - droga do świętości ks. Michała’’. Kamila napisała wiersz, w którym ukazała rozwój duchowy patrona Miasta Białegostoku. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w trakcie III Dni Patronalnych Miasta Białegostoku - 27.09.2018r.
                                                                                                     Opieka artystyczna Katarzyna Zalesko
16 czerwca

Spotkanie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego

Spotkanie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego

Wczoraj, klasa II gc uczestniczyła w lekcji edukacyjnej w ramach programu Izby Administracji Skarbowej "Akademia". Zajęcia poprowadzili funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego, którzy mówili m. in. jakich pamiątek nie należy przywozić z wakacji i zagrożeniach z tym związanych. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiejś pamiątki, lepiej dowiedzmy się, czy będziemy mogli ją bez problemu przewieźć. 

NASI LAUREACI

  • Laureaci 2015

Boisko

  • Boisko

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

23 lipca 2018

Imieniny:
Sławy, Sławosza, Żelisławy

Szkolny kalendarz

Ubezpieczenie

Dni wolne

Kampania

BIP

  • BIP