Wydarzenia

Rok szkolny 2009/2010

drukuj

Wakacje

Wszystkim Uczniom oraz Absolwentom ZSOMS -

 

życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły - 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,

pracownicy administracji i obsługi
ZSOMS w Białymstoku.


Nasi uczniowie w TVP Białystok

W miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień b.r. uczniowie XIII LO i PG nr 8 będą uczestnikami programu telewizyjnego „Pod Twoją obronę”, który będzie emitowany w każdą niedzielę o godz. 16.45 w TVP Białystok.
Zachęcam wraz z uczniami do oglądania programu.

 

E.Rogowska

Spotkanie z fotografikiem Tomaszem Tomaszewskim

Członkowie koła dziennikarskiego oraz Koła Młodych Twórców14 czerwca br. wzięli udział w otwarciu wystawy fotografii Tomasza Tomaszewskiego pt. „Hades?”. Po wernisażu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z fotografikiem, który zajmująco opowiadał o wystawie oraz o swojej współpracy z magazynem „National Geographic”.
Spotkanie miało miejsce w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku.

zobacz galerię zdjęć

Szkolny Konkurs Łamigłówek Matematycznych 2010

We wtorek, 8 czerwca, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 i XIII Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Łamigłówek Matematycznych.
W pierwszej części szkolni matematycy startowali indywidualnie i rozwiązywali 18 zadań testowych wykazując się pomysłowością i logicznym myśleniem. Bezkonkurencyjnie zwyciężyła Paulina Ausztol z klasy IIgB, II miejsce Michał Sokołowski z klasy I GB i III miejsca zajęli odpowiednio Jan Gromko z klasy II GB i ex aequo Łukasz Artemiuk z klasy III gc.
W drugiej części brały udział 3-osobowe reprezentacje klas. Pierwszym zadaniem było ułożenie z zapałek wielokątów spełniających określone warunki. Drugie zadanie wymagało zapisu i odczytania liczb w różnych systemach liczbowych w oparciu o podaną instrukcję, ostatnim było rozwiązanie matematycznej krzyżówki. W tej części zwyciężyła klasa II gB reprezentowana przez reprezentowana przez Paulinę Ausztol, Jana Gromko i Martynę Stafę. Kolejne miejsca zajęły zespoły z klas: II Lb i klasy III gc.
Uczestnicy bawili się dobrze, z zaangażowaniem współpracując w zespołach i rywalizując ze sobą. Wszyscy otrzymali lizaki, a zwycięzcom na uroczystym apelu p. dyrektor E. Kurian wręczyła kalkulatory ufundowane przez wydawnictwo WSiP, gadżety ufundowane przez wyd. Nowa Era oraz wartościowe i ciekawe książki ufundowane przez Dom Książki w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za odwagę i chęci zmierzenia się z zagadkami matematyki i zapraszamy do zabawy w kolejnych edycjach.

zobacz galerię zdjęć

Konkurs Wiedzy o Rosji

Dnia 12 czerwca 2010r. zostały rozdane nagrody dla laureatów i finalistów VII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pod hasłem Złoty Pierścień Rosji, który odbył się 5 marca 2010r. (część pisemna) i 19 marca 2010r. (część ustna). Uczestnicy udzielali odpowiedzi w języku rosyjskim w obu częściach, bądź w jednej części.
Do konkursu zostało zgłoszonych 104 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z: Adamowizna k. Grodziska Mazowieckiego, Białystok, Czyżew, Gródek, Kolno, Kołaki Kościelne, Michałowo, Narew, Sokółka, Suwałki, Warszawa i Zambrów.
W kategorii szkół gimnazjalnych Grand Prix Konkursu zdobył uczeń naszej szkoły – Tomasz Kisielewski - z klasy IIIGC. Do grona finalistów dołączyła również uczennica kl. IIIGC – Anna Szyszko. Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku otrzymało wyróżnienie.
Organizator konkursu: Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe w Polsce

Warsztaty poetyckie z Ernestem Bryllem

Anna Woszczenko, laureatka III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze”, uczestniczyła 28 maja 2010 r. w warsztatach poetyckich, zorganizowanych w Warszawie przez Ośrodek Kultury „Arsus”. Inspirujące młodych twórców zajęcia poprowadził poeta Ernest Bryll. Między innymi omówił wiersz Ani pt. „Wśród wierzb”, o którym wypowiadał się z uznaniem oraz udzielił wielu cennych wskazówek. Mamy nadzieję, że kolejne wiersze Ani będą jeszcze ciekawsze.

 

WIERSZE ANI

zobacz galerię zdjęć

Solidarni z potrzebującymi pomocy

W dn. 31 maja i 1 czerwca b.r. w naszej szkole została przeprowadzona „Zbiórka żywności dla dzieci i rzeczy dla osób dotkniętych powodzią”. Zorganizowano ją we współpracy z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Zgromadzono żywność o długim terminie ważności, słodycze, środki czystości, wodę mineralną, pościel, ręczniki oraz odzież.
Dyrekcji, pracownikom oraz uczniom, którzy wsparli ludzi potrzebujących pomocy – dziękuję.

 

organizator - E.Rogowska

ANIM@KCJA

W I Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą animację, grafikę i film dokumentalny „ANIM@KCJA” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, jury po wnikliwej analizie prac, przyznało m.in. III miejsce w kategorii: film dokumentalny Urszuli Bartoszuk, Karolinie Godlewskiej, Magdalenie Pawluczuk, Annie Szyszko oraz Aleksandrze Wasiluk uczennicom klasy III gC (członkiniom kółka filmowego).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

NAGRODZONE FILMY 

zobacz galerię zdjęć

Festyn Rodzinny

Zaproszenie na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Adama Mickiewicza oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.

Festyn Rodzinny
„Z rodziną po zdrowie”

W programie przewidujemy wiele atrakcji oraz konkursy z nagrodami. Miejsce – boisko szkolne ZSOMS w Białymstoku, ul. M. Konopnickiej 3. Godz. 11:00 – 14:00 w dniu 29 maja 2010r. (sobota).

Organizator festynu
PIOTR KONDRACIUK

zobacz galerię zdjęć

W hołdzie Ojcu Świętemu

18 maja 2010 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 90. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Zaprezentowany przez zespół uczniów (kl. IGb, IIGb, IIGc, IILd) montaż słowno-muzyczny pt. „W Wadowicach wszystko się zaczęło” przypomniał szereg wydarzeń z życia papieża i Jego wypowiedzi, co wzbudziło w nas wiele wzruszeń i refleksji. W tym dniu nie zabrakło także papieskich kremówek.

 

Elżbieta Rogowska

zobacz galerię zdjęć

III Profilaktyczno - Integracyjny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Pamięci Dyrektora ZSOMS Zdzisława Omiliana

Tabela:

1. Mosir Bielsk Podlaski

2. Hetman Białystok

3. UKS Juvenia

4. ZSOMS Białystok

5. Akademia Piłkarska z Litwy

6. Bałtycka Szkółka Piłkarska Wilno

 

01.05.2010r.

Uczestniczyło ponad 100 zawodników!

Kazdy dostał medal i nagrody a najlepszy zawodnik rozgrywek uczeń SP 1 Białystok Damian Toczydłowski - puchar.

Kapitan ZSOMS Jakub Rutkowski odebrał piekny uchar za 4 miejsce dla ZSOMS!

 

Organizator turnieju Piotr Kondraciuk dziękuje dla Pana Dyrektora ZSOMS Białystok A. Śledziewskiego za pomoc przy organizacji turnieju.

 

Turnijej był rozgrywany na wspaniałym boisku orlika przy ulicy Bema. Pogoda oraz sponsorzy równiez nam dopisali relacja z tego wydarzenia była w mediach lokalnych.  

 

 

Matura

4 maja 2010 r. uczniowie klas III liceum rozpoczynają egzaminy maturalne. Na pierwszy ogień idzie język polski, a egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 (poziom podstawowy).
Na maturze obowiązuje strój galowy oraz zakaz wnoszenia urządzeń telekomunikcyjnych na sale egzaminacyjne.
Uczniowie klas I i II liceum w tych dniach nie mają zajęć, a gimnazjaliści przychodzą do szkoły według zmienionego planu, który przekażą im wychowawcy.

Cała szkoła trzyma kciuki i życzy powodzenia - połamania piór.

 

Część pisemna egzaminu maturalnego:

 
4 maja 2010 r., godz. 9.00 – język polski (pp - poziom podstawowy)
4 maja 2010 r., godz. 14.00 – język polski (pr - poziom rozszerzony)
5 maja 2010 r., godz. 9.00 – matematyka (pp)
5 maja 2010 r., godz. 14.00 – matematyka (pr)
6 maja 2010 r., godz. 9.00 – język angielski (pp)
6 maja 2010 r., godz. 14.00 – język angielski (pr)
7 maja 2010 r., godz. 9.00 – wiedza o społeczeństwie (pp+pr)
10 maja 2010 r., godz. 9.00 – biologia (pp+pr)
11 maja 2010 r., godz. 9.00 – język niemiecki (pp)
11 maja 2010 r., godz. 14.00 – język niemiecki (pr)
13 maja 2010 r., godz. 9.00 – geografia (pp+pr)
14 maja 2010 r., godz. 9.00 – język rosyjski (pp)
14 maja 2010 r., godz. 14.00 – język rosyjski (pr)
17 maja 2010 r., godz. 9.00 – historia (pp+pr)
17 maja 2010 r., godz. 14.00 – chemia (pp+pr)
18 maja 2010 r., godz. 9.00 – informatyka (pp+pr)
20 maja 2010 r., godz. 9.00 – fizyka i astronomia (pp+pr)

Młodzi twórcy z ZSOMS docenieni

W III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Przecież każdy pisze wiersze” zorganizowanym przez Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, jury pod przewodnictwem poety Ernesta Bryla po wnikliwej analizie ponad 500 zestawów wierszy, przyznało m.in. wyróżnienie dla Anny Woszczenko z klasy II gc z PG 8. Nagrodą w konkursie jest udział w warsztatach literackich dla młodych autorów, które poprowadzi Ernest Bryll.

Ponadto po raz kolejny członkowie Koła Młodych Twórców zdobyli nagrody w konkursach fotograficznych.
11 maja br. odbyła się w siedzibie CKU uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w II Edycji Miejskiego Konkursu Fotograficznego, zorganizowanego pod hasłem „Uczymy się przez całe życie – utrwalając ślady przeszłości Białegostoku”. Anna Woszczenko, uczennica kl. II gc z PG 8, uzyskała II miejsce. Nagrody wręczyli: Przewodniczący Komisji Konkursowej Marek Dolecki i Dyrektor CKU Bożena Barbara Krasnodębska.
Ania miała okazję porozmawiać z panem M. Doleckim na temat swoich fotografii i uzyskać wiele cennych wskazówek.
Natomiast 12 maja 2010 r. rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Fotograficzny „Człowiek czytający”. Impreza finałowa połączona z wykładem Ewy Cywińskiej pt. „O Orzeszkowej inaczej” odbyła się w WOAK-u. Uczennica kl. II Ld z XIII LO, Aleksandra Jędrzejewska, została laureatką II miejsca.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz galerię zdjęć

Dęby Pamięci

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie „Katyń….. ocalić od zapomnienia” realizowanym przez Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza oraz Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska” po to, by ocalić pamięć o dramatycznych losach polskich oficerów zamordowanych w kwietniu 1940 r. przez NKWD.
30 kwietnia 2010 r. w ZSOMS im. Marii Konopnickiej w Białymstoku odbyła się uroczystość z okazji 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej połączona z posadzeniem Dębów Pamięci upamiętniających ofiary tych wydarzeń.
Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej. Na początku minutą ciszy uczczono ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r., wśród których był Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Następnie zgromadzonych powitali: dyrektor ZSOMS, pan Adam Śledziewski i przewodniczący Rady Rodziców, pan Jerzy Tawrel. Pułkownik Krzysztof Rogacz, komendant WKU-Białystok podkreślił, w jak podniosłym wydarzeniu bierzemy udział, a w imieniu członków Stowarzyszenia ,,Rodzina Katyńska” głos zabrał pan Eugeniusz Rożko. Uczniowie ZSOMS przedstawili wzruszający program artystyczno-historyczny, który przybliżył zebranym sylwetki ofiar zbrodni katyńskiej oraz tło historyczne tych wydarzeń.
Następnie przed budynkiem szkoły zasadzono 5 Dębów Pamięci poświęconych:

 

porucznikowi Stanisławowi Pinińskiemu - zamordowanemu w Katyniu strzałem w tył głowy,

podporucznikowi Janowi Sawickiemu - zamordowanemu w Twerze strzałem w tył głowy,

aspirantowi Policji Państwowej Tadeuszowi Witkowskiemu – zamordowanemu w Twerze strzałem w tył głowy,

starszemu posterunkowemu Stanisławowi Rożko - więzionemu w Mińsku, zamordowanemu w kwietniu 1940 r.

majorowi Piotrowi Popławskiemu – więzionemu w Mińsku, zamordowanemu w kwietniu 1940 r.

 

Dęby Pamięci poświecili ks. Henryk Żukowski – proboszcz parafii katolickiej pw. Wniebowzięcia NMP i ks. Anatol Ławreszuk z parafii prawosławnej pw. Św. Mikołaja. Drzewa, które przez wiele kolejnych dziesięcioleci będą przypominać nam pomordowanych, zasadzili członkowie ich rodzin i uczniowie ZSOMS:

 

Halina Jakubczyk (córka St. Pinińskiego) i Jan Gromko (uczeń ZSOMS),
Janina Chańko (córka J. Sawickiego) i Bartosz Śledziewski (uczeń ZSOMS),
Izabella Podgórska (wnuczka T. Witkowskiego) i Michał Sokołowski (uczeń ZSOMS),
Eugeniusz Rożko (syn St. Rożko) i Piotr Lach (uczeń ZSOMS),
Józef Popławski (syn P. Popławskiego) i Jacek Średziński (uczeń ZSOMS).

 

Dyrektor ZSOMS wręczył członkom rodzin certyfikaty potwierdzające zasadzenie Dębów Pamięci, a pani Halina Jakubczyk, córka porucznika Stanisława Pinińskiego podziękowała społeczności ZSOMS za udział w programie „Katyń….. ocalić od zapomnienia”.
Uroczystość zaszczycili swoja obecnością goście: rodziny osób uczczonych Dębami Pamięci posadzonymi przed budynkiem ZSOMS; duchowni z parafii katolickiej Wniebowzięcia NMP i prawosławnej św. Mikołaja; przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty, pan Marek Frąckiewicz; przedstawiciel Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu, pani Justyna Sokólska, Komendant WKU-Białystok, ppłk Krzysztof Rogacz, przedstawiciele Wojewódzkiej i Miejskiej Komendy Policji, sierżant Ewa Zemło i podinspektor Jacek Kubas; przedstawiciel Nadleśnictwa Dojlidy, pan Andrzej Myszkiewicz; przedstawiciele wojewódzkich władz związków zawodowych NSZZ ,,Solidarność” i ZNP: pp. Krystyna Wasiluk-Richter, Ryszard Urbańczyk, Ryszard Laskowski; dyrektorzy białostockich przedszkoli: pp. Agnieszka Guzowska, Bożena Szczepanowska oraz nauczyciele i młodzież PG 8 i XIII LO.

 

Społeczność ZSOMS serdecznie dziękuje fundatorom, dzięki którym mogliśmy godnie uczcić pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej:

 

PPHU RODEX sp. Z o.o. w Białymstoku
Przedsiębiorstwo ,,INNOVATOR” w Białymstoku
Nadleśnictwo Dojlidy
Restauracja ,,Vanessa” w Białymstoku

zobacz galerię zdjęć

X Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Białystok 2010

Na X Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży – Białystok 2010 uczniowie ZSOMS uzyskali następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Maciej Tomaszewski z kl. III Gc – I miejsce w kategorii fotografia
2. Aleksandra Jędrzejewska z kl. II Ld - II miejsce w kategorii fotografia
3. Karina Przybysz z kl. I Gc - III miejsce w kategorii fotografia
4. Urszula Bartoszuk z kl. III Gc - wyróżnienie w kategorii twórczość literacka
5. Piotr Drewnowski z kl. II Ld - wyróżnienie w kategorii fotografia
6. Gabriela Kostecka z kl. I Gb - wyróżnienie w kategorii fotografia
7. Marta Malewska z kl. III Gc - wyróżnienie w kategorii twórczość plastyczna
8. Marta Modzelewska z kl. I Gb - wyróżnienie w kategorii fotografia
9. Jakub Sidorczuk z kl. II Lb -wyróżnienie w kategorii fotografia
10. Anna Woszczenko z kl. II Gc - wyróżnienie w kategorii fotografia

LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
zobacz galerię zdjęć

III Integracyjno-Profilaktyczny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

 

"BEZ FAULU"

 

III Integracyjno-Profilaktyczny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Pamięci Zdzisława Omiliana Dyrektora ZSOMS chłopców rocznik 1997 i młodsi

 

Białystok 01.05.2010r.

Boisko przy ZSHE "Orlik"

ul. Bema 105, godz. 16.00

 

 PLAKAT

Egzamin gimnazjalny

W dniach 27-29 kwietnia 2010r. uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin gimnazjalny i przychodzą do szkoły o 8.30.

Każdy z uczniów ma legitymację szkolną.
Na egzamin należy przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem (atramentem), ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno używać korektora.
Na egzaminie obowiązuje strój galowy oraz zakaz wnoszenia urządzeń telekomunikcyjnych na sale egzaminacyjne.

27.04.10r. – egzamin gimnazjalny z zakresu przedmiotów humanistycznych
28.04.10r. – egzamin gimnazjalny z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

29.04.10r. – egzamin gimnazjalny z języka angielskiego 

Uczniowie klas I i II gimanzjum w tych dniach nie mają zajęć, a licealiści przychodzą do szkoły według zmienionego planu, który przekażą im wychowawcy.

Wszystkim trzecioklasistom połamania piór.

Uroczystości pogrzebowe w Warszawie

Dnia 16 kwietnia b.r. poczet sztandarowy ZSOMS im. M. Konopnickiej w Białymstoku uczestniczył w uroczystościach żałobnych w Belwederze. Poczet pełnił wartę honorową przy trumnie Pana Ryszarda Kaczorowskiego- ostatniego Prezydenta Rzeczypospolitej na uchodźstwie i Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku.
Honoru uczestniczenia w tak doniosłym i historycznym wydarzeniu dostąpili członkowie pocztu sztandarowego: Agnieszka Tawrel, Angelika Smyk, Paula Milewska, Anna Orzechowska, Michał Śledziewski, Bartosz Śledziewski oraz dyrektor ZSOMS- Adam Śledziewski.

zobacz galerię zdjęć

Gimnazjalista z pasją

Maciej Tomaszewski uczeń kl. IIIC PG Nr 8 w dniu 18 marca odebrał dyplom i nagrodę za pracę „Architektura moja
pasja”, która zajęła III miejsce w konkursie „Moja pasja początkiem drogi do kariery”. Konkurs, skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, ogłoszony został przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbywającego się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku. Prezentacja finałowa i wręczenie nagród odbyło się uroczyście podczas Forum Edukacyjnego: „Wspomaganie i edukacja osób niepełnosprawnych w Białymstoku - odkryj swoją szansę”. Maciek przygotował album – prezentację bogato ilustrowaną odręcznymi rysunkami, planami miast i budynków oraz projektami graficznymi w formacie 3D. Komisja podczas oceny brała pod uwagę kryterium merytoryczne: uzasadnienie wykorzystania pasji w życiu zawodowym, rzetelność, aktualność informacji, formę, ekspresję przekazu oraz kryterium estetyczne.
Pasją Maćka jest architektura i urbanistyka. Początki jego zainteresowań sięgają dzieciństwa. Mając już 7-8 lat rysował i kreślił plany miast oraz budowli. Zbierał mapy, grał w SimCity - tworząc wirtualne miasta, korzystał z Skyscrapercity.com - ogromnego międzynarodowego forum o architekturze i planowaniu przestrzennym, poznał Google SketchUp - darmowy program do tworzenia przestrzennej grafiki 3D. Inspiruje go modernizm i brutalizm. Od niedawna chodzi na zajęcia rysunku do MDK. Bierze udział w wielu konkursach fotograficznych i plastycznych oraz z sukcesem w konkursach przedmiotowych geograficznym i języka angielskiego. Uczy się esperanto. To wszystko będzie przydatne przyszłemu architektowi-urbaniście.
Uczeń ma już zaplanowaną ścieżkę edukacji, prowadzącą go do wymarzonego zawodu. Wie jakie rozszerzone przedmioty wybierze w LO i zda na maturze, co będzie przepustką na studia architektoniczne. Wie też co chciałby robić po ich ukończeniu. Cytując Maćka: „przede mną jeszcze wiele możliwości i wyzwań, ale jestem pewien, że trafnie wybrałem przyszłość, ponieważ architektura jest moją pasją.”

zobacz galerię zdjęć

Konkurs - Ośmiu Wspaniałych

24 marca 2010 r. w sali Kina Forum odbyła się Uroczysta Gala XV białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Pomysłodawcą, jednocześnie koordynatorem ogólnopolskiego Konkursu jest Fundacja "Świat na TAK", zaś honorowy patronat nad ideą konkursu objął Ks. Kardynał Józef Glemp Prymas Polski.
Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.
Wśród 75 kandydatów zgłoszonych do konkursu znalazła się również ucz. klasy IIIc PG nr 8 Urszula Bartoszuk, która uzyskała tytuł finalisty.
Uczennica systematycznie (od września 2009 r.) dwa razy w tygodniu udziela się w świetlicy socjoterapeutycznej Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia „Eleos”. Pomaga podopiecznym w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem i cierpliwością, a w wolnym czasie organizuje im ciekawe gry integrujące grupę.
Ponadto Urszula chętnie bierze udział w licznych akcjach charytatywnych organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariuszy działające w naszej szkole. Motywem podejmowanych przez nią działań jest bezinteresowna pomoc oraz płynąca z serca potrzeba czynienia dobra na rzecz społeczeństwa i najbliższego środowiska.
Urszuli gratulujemy wspaniałej postawy oraz uzyskania tytułu finalisty konkursu.

E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
nowsze 1 2 3 4 starsze

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

3 kwietnia 2020

Imieniny:
Pankracego, Renaty, Ryszarda