Wydarzenia

Rok szkolny 2010/2011

drukuj

Spotkanie z radnymi Rady Miejskiej

22 marca 20011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z radnymi Rady Miejskiej zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w ramach promocji samorządności i miasta Białystok. Naszymi gośćmi byli:

 
Maciej Biernacki – Przewodniczący Komisji Kultury i Promocji;
Michał Karpowicz – Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji i Wychowania;
Rafał Rudnicki – Przewodniczący Komisji Infrastruktury;


Spotkanie prowadził przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Denis Dawidziuk. Radni zaprezentowali nam siebie i opowiedzieli, na czym polega ich praca w Radzie, jaki jest jej skład i jakie komisje działają w jej obrębie. W drugiej części spotkania uczniowie klas II LC i II LD zadawali pytania dotyczące bieżących problemów miasta takich jak: komunikacja miejska i problem nocnych autobusów, przedsięwzięcia kulturalne finansowane z kasy miejskiej, prognozy budowy lotniska w Białymstoku i perspektywy rozwoju dla młodzieży, która chciałaby pozostać w naszym mieście, by tu studiować i pracować. Radni pokazali nam, jak można dyskutować, spierać się, okazując jednocześnie szacunek dla poglądów innych. Spotkanie spełniło swoje cele, gdyż przybliżyło nam bieżące problemy miasta i plany samorządowców na przyszłość.

Anna Móżdżyńska

zobacz galerię zdjęć

Mistrzostwa Polski w Short-Tracku

W weekend na białostockim lodowisku rozegrane zostały mistrzostwa Polski w short tracku. Wystartowało blisko 80 zawodników z 9 klubów: MKS Juvenia Białystok, KU AZS Politechnika Opolska, KS ORZEŁ Elbląg, MKS Błyskawica Toruń, OMKŁS Opole, RKS MARYMONT Warszawa, Stoczniowiec Gdańsk, UKS MOSiR Sanok, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy.
W zawodach rewelacyjnie spisali się uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku.
Pomimo kontuzji pleców, tytuł Mistrza Polski obronił Bartosz Konopko, który wygrał 1500m, 500m oraz super finał na 3000m.
Wśród kobiet najlepsza była Paula Bzura, która złoto wygrała na dystansach 1500m i 1000m oraz zajęła pierwsze miejsce w superfinale na 3000m.
Z powodu kontuzji nie wystartowała srebrna medalistka Mistrzostw Europy na dystansie 500 metrów Patrycja Maliszewska.
Finały sztafet zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zdominowali zawodnicy Juvenii Białystok.

WYNIKI
Wielobój
Kobiety:
1.Paula Bzura (Juvenia Białystok) 102 pkt. (I miejsce na 1500m, I miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m, I miejsce w superfinale 3000m)
2.Magdalena Szwajlik (KU AZS Opole) 63 pkt (II miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale 3000m)
3.Agnieszka Tawrel (Juvenia Białystok) 55 pkt. (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m)
4.Malwina Zawada (KU AZS Opole) 31 pkt. (V miejsce na 1500m, V miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale 3000m)
5.Anna Romanowicz (Juvenia Białystok) 21 pkt. (III miejsce na 1500m, VII miejsce na 500m, IV miejsce w superfinale 3000m)
6.Nikola Mazur (Juvenia Białystok) 18 pkt. (III miejsce na 500m, V miejsce na 500m, V miejsce w superfinale 3000m)

Mężczyźni:
1.Bartosz Konopko (Juvenia Białystok) 107 pkt. (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, I miejsce w superfinale 3000m)
2.Dawid Rzemieniecki (Juvenia Białystok) 39 pkt. (V miejsce na 1500m, 1 miejsce na 1000m)
3.Jakub Jaworski (Juvenia Białystok) 34 pkt. (III miejsce na 1500m, V miejsce na 500m, V miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale 3000m)
4.Adam Filipowicz (KU AZS Opole) 34 pkt. (II miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m)
5.Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg) 29 pkt. (VI miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, IV miejsce w superfinale 3000m)
6.Dariusz Kulesza (Juvenia Białystok) 24 pkt. (VI miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, VI miejsce na 1000m, VI miejsce w superfinale 3000m)

Sztafeta kobiet 3000m:
1.MKS Juvenia (Paula Bzura, Anna Romanowicz, Agnieszka Bawerna, Agnieszka Tawrel) – 4.36.93
2.KU AZS Politechnika Opolska (Malwina Zawada, Magdalena Szwajlik, Kaja Pniewska, Marta Wójcik, Barbara Kobylakiewicz) – 4.38.08
3.MKS Juvenia III (Natalia Maliszewska, Patrycja Roszkowska, Patrycja Rokicka, Adrianna Ciwoniuk, Nikola Mazur) – 4.48.52

Sztafeta mężczyzn 5000m:
1.MKS Juvenia II (Dawid Rzemieniecki, Jakub Borowski, Marcin Makarczuk-Jackowski, Wojciech Kraśnicki) – 7.32.08
2.MKS Juvenia IV (Michał Dudziuk, Paweł Czaczkowski, Paweł Kozłowski, Szymon Wilczyk) – 7.42.29
3.KS Orzeł Elbląg (Michał Domański, Sebastian Kłosiński, Adrian Jasiński, Mateusz Lewalski) – 7.42.54

Drużynowe Mistrzostwa Świata

Po osiem najlepszych drużyn świata wśród kobiet oraz mężczyzn wystartowało w weekend w Drużynowych Mistrzostwach Świata w short tracku w Warszawie. Do stolicy przybyli zawodnicy z: Korei Południowej, Chin, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Turcji oraz Rosji.

 
Polska, jako gospodarz Mistrzostw, również mogła wystawic swoją reprezentację. W składzie żeńskiej kadry znalazły się: Anna Romanowicz, Paula Bzura, Agnieszka Bawerna, Agnieszka Tawrel (wszystkie z Juvenii Białystok) oraz Magdalena Szwajlik z AZS Opole. Zabrakło najbardziej utalentowanej zawodniczki z Białegostoku Patrycji Maliszewskiej, która po kontuzji w niedawnych mistrzostwach świata, musiała odpuścic ten start. W męskim składzie wystartowali białostoczanie: Bartosz Konopko, Dariusz Kulesza, Rafał Piórecki, Jakub Jaworski oraz zawodnik AZS Opole Adam Filipowicz.

Drużynowymi mistrzami świata wśród kobiet i mężczyzn, tak jak przed rokiem, zostali zawodnicy z Korei Południowej. Na podium stanęły również reprezentantki Chin oraz Stanów Zjednoczonych. W rywalizacji mężczyzn srebro zdobyli Chinczycy, natomiast brąz reprezentanci Kanady.

Zarówno żeńska, jak i męska kadra Polski rywalizowała w finale B o miejsca 5-8. Ostatecznie Polacy zajęli siódmą lokatę, wyprzedzając reprezentantów Turcji, natomiast Polki uplasowały się na miejscu ósmym.
Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Bartosz Konopko, który w swoich biegach na 1000 i 500 metrów zajmował drugie miejsca.

Mistrzostwa w Warszawie stały na bardzo wysokim poziomie. Do stolicy przybyli najlepsi łyżwiarze świata, medaliści olimpijscy oraz mistrzostw świata. W sobotę Koreańczyk Noh Jinkyu z czasem 4.31.891 pobił rekord świata na dystansie 3000 metrów. Wcześniejszy rekord należał do jego rodaka Ahn Hyun-Soo i wynosił 4.32.646. W marcowych mistrzostwach świata w Sheffield, 19-letni Noh Jinkyu zdobył trzy złote medale wygrywając wyścigi na 1000, 1500 oraz 3000 m.

Warsztaty fotograficzne

Uczniowie z Koła Młodych Twórców wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Zajęcia, które poprowadził pan Marcin Idźkowski, odbyły się w naszej szkole od 16 lutego do 11 marca 2011 r. Po solidnej porcji teorii przyszedł czas na plener zdjęciowy, aby zdobytą podczas warsztatów wiedzę wykorzystać w praktyce…
zobacz galerię zdjęć

Nagrodzona dziennikarka Gazetki Szkolnej

Canal + nagradza młodych dziennikarzy

 
Zakończyła się V edycja Konkursu ,,Liczy się temat”. Młodzi pasjonaci dziennikarstwa z całej Polski zgłosi lido konkursu prawie 300 artykułów prasowych, audycji radiowych i reportaży filmowych.

 
Tegoroczne tematy prac konkursowych dotyczyły ciekawych inicjatyw lokalnych i regionalnych, poruszały problemy istotne dla mieszkańców miejscowości, osiedla lub szkoły, w tym np. kwestie związane z tolerancją czy wyrównywaniem szans. Tematyka społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem wartości propagowanych przez Unię Europejską, okazała się niezwykle inspirująca.

 
Jury w składzie: Beata Ryczkowska - Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy, Alicja Pacewicz - Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Joanna Wandorff - Ostergaard - Media Desk Polska wyłoniło 7 zwycięskich prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Liceów:

 
1. Anna Kowalik z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie za "Mocną stronę słabości" (artykuł prasowy)
2. Paulina Sowa z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie za "Niespotykanie samotny człowiek" (artykuł prasowy)
3. Alicja Perka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie za "Ciche piekło" (artykuł prasowy)
4. Izabela Łukaszewska i Klaudia Strzyżewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie za "Ocalić od zapomnienia" (reportaż filmowy)
5. Gabriela Kwarta z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie za "PSI" (audycja radiowa)

oraz Gimnazjów:

 
1. Justyna Krasoń, Krzysztof Krawiec, Emilia Smyk, Mateusz Ścieszko i Klaudia Necel z Publicznego Gimnazjum nr 23 w Białymstoku za "Zmienić kierunek" (reportaż filmowy)
2. Kamila Golc z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Białymstoku za "Radio - życie z pasją" (artykuł prasowy)

 
Autorzy zwycięskich projektów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 1000 do 4000 zł, które przekażą na pomoc instytucjom, osobom lub wybranym przez siebie projektom. Dodatkowo, każdemu z laureatów zostanie wręczona nagroda rzeczowa w postaci aparatu fotograficznego, a także zaproszenie na wakacyjne warsztaty filmowo - fotograficzne prowadzone przez specjalistów z CANAL+.

Tekst ze strony organizatora konkursu:

 
http://www.canalpluscyfrowy.pl/

VI Wojewódzki Konkurs Recytacji Prozy

Dnia 5 marca 2011 r. w naszej szkole odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Recytacji Prozy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Mottem były słowa Pierre de Beaumarchaisa: „Niech żyje wesołość! Kto wie, czy świat potrwa jeszcze trzy tygodnie.” W szranki stanęli uczniowie zarówno gimnazjów jak i liceów. Poziom był bardzo wysoki, a jury miało duże trudności z wytypowaniem zwycięzców, którzy otrzymali cenne nagrody książkowe oraz zaproszenia do Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Jury w składzie: Monika Bania (specjalista ds. edukacji w Teatrze Dramatycznym), Anna Danilewicz , Katarzyna Zalesko (nauczycielka jęz. polskiego w ZSOMS) przyznało następujące wyróżnienia:

Gimnazjum:
I miejsce - Kamila Golc - PG nr 8 w Białymstoku
II miejsce - Mateusz Hess - PG nr 9 w Białymstoku 
III miejsce - Zofia Brańska - PG nr 9 w Białymstoku 

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Martyna Ołdziej - VII LO w Białymstoku
II miejsce - Paulina Przastek - VII LO w Białymstoku
III miejsce - Joanna Czyżewska - I LO w Białymstok 
wyróżnienie - Urszula Czochańska - VI LO w Białymstoku
wyróżnienie - Małgorzata Sobolewska - VI LO w Białymstoku

Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Sylwia Dunda, Marzena Kościuszko, Anna Móżdżyńska, Urszula Szutkiewicz, Katarzyna Zalesko, Mariusz Cybulko

zobacz galerię zdjęć

Dzień Kobiet

 

Życzę wszystkim naszym Paniom, aby nie tylko w dn. 8 marca, ale przez cały okrągły rok były KOCHANE, UWIELBIANE,
CENIONE I DOCENIANE.

 

Przew. Rady Rodziców

Jerzy Tawrel

Zawody w Elblągu

W weekend na lodowisku w Elblągu odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych oraz Pucharu Polski w short tracku. Były to szóste , ostatnie z tego cyklu zawody rozegrane w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w tym sezonie najlepsi okazali się białostoczanie: Agnieszka Tawrel oraz Bartosz Konopko.
W zawodach nie wzięli udziału najlepsi w Polsce juniorzy, którzy w tym samym czasie startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów we Włoszech. Do Courmayeur poleciało pięciu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku : Agnieszka Tawrel, Dawid Rzemieniecki, Jakub Borowski, Sebastian Kłosiński oraz Radosław Zawiślak.
Najlepszym osiągnięciem Polaków w mistrzostwach było szóste miejsce sztafety chłopców .
Białostoccy short trackowcy powoli zbliżają się do końca sezonu, jednak przed nimi jeszcze bardzo ważne starty. Już w najbliższy weekend (4-6 marca) w Monachium odbędzie się Puchar Europy Juniorów, w którym rywalizowac będzie ponad 130 zawodników z 17 krajów. W zawodach tych wystartują najlepsi łyżwiarze klasyfikacji generalnej z dwóch cykli zawodów: Danubia Cup (zawody rozgrywane we wschodniej Europie) oraz StarClass (rywalizacja Europy Zachodniej).
W kolejny weekend marca (11-13.03) w Wielkiej Brytanii odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów. Reprezentacja Polski będzie liczyła 2 kobiety oraz 2 mężczyzn. Do Sheffield na pewno pojadą absolwenci ZSOMS Patrycja Maliszewska oraz Bartosz Konopko. W najbliższych dniach okaże się kto uzupełni ten skład.
Następnym bardzo ważnym startem będą Drużynowe Mistrzostwa Świata, które w tym roku rozegrane zostaną w Warszawie w dniach 19-20 marca. Wystartuje tam po 8 najlepszych na świecie drużyn wśród kobiet oraz mężczyzn. To pierwsze takie mistrzostwa w których udział wezmą reprezentanci Polski.
Na zakończenie sezonu (25-27 marca) łyżwiarze walczyc będą o medale Mistrzostw Polski w Białymstoku.Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Elblągu
Juniorki A + Seniorki
2. Karolina Regucka (II miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3. Agata Bogdan (III miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorki B
1.Patrycja Rokicka (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorki C
1.Magdalena Warakomska (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Agata Greś (II miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3.Klaudia Mazur (III miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Seniorzy
1.Dariusz Kulesza (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
2.Bartosz Konopko (II miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3.Rafał Piórecki (III miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy A
1.Grzegorz Zimnoch (III miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Paweł Kamieński (II miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3.Michał Domański (I miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy B
1.Rafał Grycner (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3.Paweł Czaczkowski (VI miejsce na 777m, II miejsce na 500m)

Juniorzy C
1.Grzegorz Gawryluk (III miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Adam Stanisławowski (I miejsce na 777m)
3.Krystian Korecki (III miejsce na 500m)

Juniorzy D
2.Marcin Michalis (I miejsce na 777m)
3.Bartosz Bielecki (III miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorzy E
1.Rafał Anikiej (I miejsce na 500m, I miejsce na 222m)
2.Kamil Kozłowski (II miejsce na 500m)
3.Krzysztof Drumski (II miejsce na 222m)

Wyniki Pucharu Polski w Elblągu
Kobiety
1.Karolina Regucka (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2.Agata Bogdan (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)
3.Patrycja Rokicka (IV miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Mężczyźni
1.Dariusz Kulesza (III miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2.Bartosz Konopko (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
3.Kamil Dziubek (I miejsce na 1000m, VI miejsce na 500m)

Klasyfikacja generalna Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w sezonie 2010/2011
Seniorki
1.Joanna Adamska (96 pkt)
2.Agnieszka Olechnicka (94 pkt)


Juniorki A
1.Agnieszka Tawrel (192 pkt)
3.Agata Bogdan (177 pkt)

Juniorki B
1.Patrycja Rokicka (196 pkt)
2.Patrycja Roszkowska (195 pkt)
3.Adrianna Ciwoniuk (190 pkt)

Juniorki C
1.Natalia Maliszewska (198 pkt)
2.Magdalena Warakomska (192 pkt)
3.Agata Greś (184 pkt)

Seniorzy
1.Bartosz Konopko (200 pkt)
2.Marcin Makarczuk-Jackowski (187 pkt)
3.Wojciech Kraśnicki (187 pkt)

Juniorzy A
1.Sebastian Kłosiński (197 pkt)
2.Radosław Zawiślak (193 pkt)
3.Michał Domański (186 pkt)

Juniorzy B
1.Michał Dudziuk (199 pkt)
2.Rafał Grycner (186 pkt)
3.Jakub Korolczuk (186 pkt)

Juniorzy C
1.Wojciech Kamieński (200 pkt)
2.Rafał Kiluk (193 pkt)
3.Adam Stanisławowski (184 pkt)

Juniorzy D
3.Bartosz Bielecki (187 pkt)

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski w sezonie 2010/2011
Kobiety
1.Agnieszka Tawrel (392 pkt)
3.Natalia Maliszewska (368 pkt)

Mężczyźni
1.Bartosz Konopko (400 pkt)
2.Wojciech Kraśnicki (381 pkt)
3. Marcin Makarczuk-Jackowski (374 pkt)


Gazetka Szkolna

Zapraszamy do lektury trzeciego w bieżącym roku szkolnym numeru "Gazetki Szkolnej". Życzymy wielu wrażeń. Redakcja. 

"Gazetka Szkolna" - numer 3

Szkolny Konkurs Łamigłówek Matematycznych

18 stycznia w naszej szkole odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Łamigłówek Matematycznych. Zadania były jednakowe dla uczniów gimnazjum i liceum.
W konkurencji 3-osobowych reprezentacji klas zwyciężyli uczniowie klasy II LB: Sylwia Gryko, Natalia Leszczyńska, Łukasz Sobecki. II miejsce zajęła reprezentacja klasy III GB w składzie: Jan Gromko, Martyna Stafa, Paulina Ausztol. III miejsce przypadło w udziale klasie II GB, reprezentowanej przez: Katarzynę Chojnowską, Alicję Łaszcz, Paulinę Naumowicz.
W zestawieniu indywidualnym bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Chojnowska z klasy II GB uzyskując największą liczbę punktów. II miejsce zajęła Paulina Ausztol. III miejsce wywalczyły równorzędnie trzy osoby: Jan Gromko, Natalia Leszczyńska i Michał Sokołowski.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie. Zapraszamy za rok.

Weekend w Krynicy

W weekend w Krynicy białostoccy short trackowcy rywalizowali w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli Mistrzostwach Polski Juniorów. W zawodach wzięło udział 70 zawodników z Olsztyna, Elbląga, Opola, Sanoka, Torunia, Nowego Targu, Gdańska, Domaniewic oraz z Białegostoku. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, którzy wywalczyli większośc medali. MKS Juvenia Białystok wygrała również klasyfikację klubową, a także była najlepsza w klasyfikacji wojewódzkiej.
Bezkonkurencyjna wśród juniorek A była Agnieszka Tawrel, która na najwyższym stopniu podium stanęła aż 6 razy. Wraz z klubowymi kolegami: Jakubem Borowskim, Dawidem Rzemienieckim oraz Radosławem Zawiślakiem wystartuje ona w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 25-27 luty w Courmayeur, we Włoszech.

 

Wyniki OOM:

Juniorki B
1. Patrycja Roszkowska (I miejsce na 1000m, II miejsce na 500m, I miejsce na 777m, I miejsce w superfinale na 1500m)
2. Adrianna Ciwoniuk (III miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m, II miejsce na 777m, II miejsce w superfinale na 1500m)
3. Patrycja Rokicka (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, III miejsce na 777m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorzy B
1. Szymon Wilczyk (I miejsce na 1000m, V miejsce na 500m, I miejsce na 777m, I miejsce w superfinale na 1500m)
2. Paweł Kozłowski (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500m, II miejsce na 777m)
3. Michał Dudziuk (II miejsce na 1000m, VIII miejsce na 777m, II miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorki A
1.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m, I miejsce na 777m, I miejsce w superfinale na 1500m)

 

Juniorzy A
2. Dawid Rzemieniecki (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m, II miejsce na 777m, I miejsce w superfinale na 1500m)
3. Radosław Zawiślak (V miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, III miejsce na 777m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Wyniki sztafet 2000 metrów

 
Juniorki
1.MKS Juvenia Białystok (Beata Podwysocka, Agnieszka Tawrel, Anna Twarowska, Angelika Smyk)
2.MKS Juvenia Białystok II (Adrianna Ciwoniuk, Patrycja Roszkowska, Patrycja Rokicka, Agata Bogdan)

Juniorzy
1. MKS Juvenia Białystok (Dawid Rzemieniecki, Jakub Borowski, Radosław Zawiślak)
3. MKS Juvenia Białystok (Jakub Korolczuk, Szymon Wilczyk, Paweł Kozłowski)

Punktacja klubowa
1. MKS Juvenia Białystok 391,33 pkt
2. KS Orzeł Elbląg 98,00 pkt
3. MKS Błyskawica Toruń 58,50 pkt

Punktacja wojewódzka
1.Podlaskie 391,33 pkt
2.Warmińsko-mazurskie 139,00 pkt
3.Kujawsko-mazurskie 58,50 pkt

Danubia Series

W weekend w Budapeszcie rozegrane zostały międzynarodowe zawody z cyklu Danubia Series w short tracku. Wystartowało blisko 200 zawodników z Łotwy, Węgier, Czech, Słowacji, Chorwacji, Ukrainy, Bośni, Słowenii, Bułgarii, Austrii, Rumunii, Litwy oraz Polski. Z białostockiej Juvenii najlepiej spisali się juniorzy i juniorki C, którzy zajęli większość miejsc na podium.
Na Węgrzech nie wystartowali czołowi zawodnicy kadry narodowej, którzy tydzień wcześniej rywalizowali na Zimowej Uniwersjadzie w Turcji. Najbliżej medalu był absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku Bartosz Konopko, który na dystansie 500 metrów zajął 3 miejsce w półfinale, co dało mu ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji końcowej tego dystansu. Wśród Europejczyków Konopko uplasował się na 2 pozycji, przed nim znalazł się tylko Francuz Thibaut Fauconnet.
Kolejnym startem białostockich short trackowców będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbędzie się w nadchodzący weekend w Krynicy. W tym samym czasie w Moskwie rywalizować będą najlepsi zawodnicy w rozgrywanym tam Pucharze Świata. Polskę reprezentować będzie Bartosz Konopko oraz Paula Bzura.

Wyniki zawodów Danubia Series:
Seniorzy + Juniorzy A:
2. Wojciech Kraśnicki (IV miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)

Juniorzy B:
3. Szymon Wilczyk (IV miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, III miejsce na 1000m)
5. Michał Dudziuk (IV miejsce na 500m)

Juniorzy C:
2. Wojciech Kamieński (III miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)
3. Kamil Moczulski (IV miejsce na 1500m, VI miejsce na 500m, III miejsce na 1000m)
6. Rafał Kiluk (II miejsce na 500m)

Juniorki B:
5. Patrycja Roszkowska (IV miejsce na 1500m, III miejsce na 1000m)

Juniorki C:
2. Nikola Mazur (I miejsce na 500m, II miejsce na 1000m)
3. Natalia Maliszewska (III miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, III miejsce na 1000m)

Jubileuszowa uroczystość Caritas

22 stycznia 2011 r. Caritas Archidiecezji Białostockiej obchodziła dwudziestolecie swego istnienia, które rozpoczęło się w kościele św. Wojciecha mszą świętą dziękczynną koncelebrowaną, a przewodniczył jej JE ks. Arcybiskup E.Ozorowski. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. A.Węgierki, gdzie m.in. były gratulacje, podziękowania oraz podsumowanie tego, co zostało wypracowane w ciągu dwudziestu lat działalności: pomoc dziecku i rodzinie, osobom ubogim i bezdomnym, niepełnosprawnym, migrantom i uchodźcom, uzależnionym, chorym i cierpiącym.
Organizatorzy przygotowali bogaty i ciekawy program obchodów m.in. w dość oryginalny sposób pracownicy Caritas zaprezentowali codzienną swoją pracę poprzez przedstawioną sztukę pt. „Zdarzyło się w Caritas”. Ponadto wolontariusze i podopieczni Ośrodka METANOIA przedstawili własną interpretację fragmentów „Opowieści wigilijnej” Dickensa oraz pantomimę mówiącą o potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi.
Każdy z przybyłych gości na jubileuszową uroczystość otrzymał wręczony przez wolontariuszy ZSOMS upominek w postaci świecy Caritas.
E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

OZR i Puchar Polski w Short-Tracku

W weekend na białostockim lodowisku odbyły Ogólnopolskie Zawody Rankingowe oraz Puchar Polski w short tracku. Zawody te były eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 12-13 lutego w Krynicy.
Do Białegostoku przyjechało blisko 190 zawodników z Opola, Torunia, Domaniewic, Sanoka, Olsztyna, Gdańska oraz Elbląga. W sobotę w OZR łyżwiarze rywalizowali na 1000m i 500m, natomiast w niedzielę w Pucharze Polski na dystansach 1500m oraz 500m.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych:
Seniorki:
1. Agnieszka Olechnicka (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Joanna Adamska (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorki A:
1. Angelika Smyk (I miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)

Juniorki B:
1. Patrycja Roszkowska (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Patrycja Rokicka (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)

Juniorki C:
1. Natalia Maliszewska (I miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)
2. Magdalena Warakomska (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
3. Nikola Mazur (VI miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)

Seniorzy:
1. Bartosz Konopko (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
3. Wojciech Kraśnicki (III miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy A:
2. Radosław Zawiślak (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorzy B:
2. Paweł Kozłowski (III miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
3. Michał Dudziuk (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1. Kamil Moczulski (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
2. Wojciech Kamieński (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
3. Rafał Kiluk (I miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy D:
3. Bartosz Bielecki (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)

Juniorzy E:
2. Krzysztof Drumski (III miejsce na 500m, II miejsce na 333m)
3. Kamil Kozłowski (I miejsce na 500m)

Wyniki Pucharu Polski:
Kobiety:
1. Nikola Mazur (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Patrycja Roszkowska (I miejsce na 1000m, V miejsce na 500m)

Mężczyźni:
1. Bartosz Konopko (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Rafał Piórecki (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
3. Wojciech Kraśnicki (II miejsce na 1000m, V miejsce na 500m)

Kolejnym startem białostokich short trackowców będzie Zimowa Uniwersjada w Turcji. W składzie na te zawody, które odbędą się w nadchodzący weekend, znalazło się aż siedmiu absolwentów ZSOMS w Białymstoku: Patrycja Maliszewska, Agnieszka Olechnicka, Anna Romanowicz, Jakub Jaworski, Bartosz Konopko, Dariusz Kulesza oraz Marcin Makarczuk-Jackowski.

SPOTKANIE EKUMENICZNE

20 stycznia b.r. delegacja uczennic z kl. ILC reprezentowała naszą szkołę podczas VII Międzyszkolnego Ekumenicznego Spotkania Młodych, które każdego roku organizowane jest w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku. Na spotkanie przybyli duchowni oraz młodzież wyznania: katolickiego, prawosławnego oraz ewangelickiego. Organizatorzy przygotowali ciekawy program m.in. przedstawili w humorystyczny sposób prezentację multimedialną nt. „Wiara, nuda i obłuda”. Mogliśmy już tak zupełnie na poważnie zastanowić się na temat wiary i wspólnoty jaką jest Kościół, oglądając przedstawienie pt. „Winny Krzew”. Każdy uczestnik mógł wypowiedzieć swoje świadectwo nt. „Czym jest dla mnie Kościół?” Bardzo interesujące świadectwo nt. swojej wiary przedstawił p. Adam Jakuć (znany dziennikarz, prezenter, reporter TVP), p. Anna Smyk-Kojło (ikonograf), p. Piotr Nazaruk (kompozytor, dyrygent zespołu TGD). Kilkakrotnie wszyscy zebrani śpiewali wspólnie pieśni religijne, dzięki czemu tworzyliśmy jedną Bożą Rodzinę .
Dzięki takim spotkaniom można kształtować wśród młodzieży postawy dialogu, umiejętności słuchania innych i rozumienia ich poglądów, aby łatwiej współdziałać i współtworzyć w szkołach wspólnotę nauczycieli i uczniów.
E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Góra Grosza i więcej

Społeczność naszej szkoły włączyła się do kolejnej tj. jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Wolontariusze w listopadzie i grudniu zbierali datki pieniężne wśród uczniów i pracowników. Ogółem zebrano 106,71 zł. z przeznaczeniem na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pieniądze przekazano Towarzystwu „NASZ DOM”.
Ponadto w dniu 21 grudnia 2010 r. nasi wolontariusze brali udział w akcji pakowania paczek świątecznych osobom najuboższym naszego miasta, a przygotowali ich ok. 1,5 tys. Akcję przeprowadzono we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie DROGA.
Przed świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy pocztówki, aby przekazać wszystkim emerytom naszej szkoły życzenia świąteczne i noworoczne.
Kolejnym zrealizowanym zadaniem naszych wolontariuszy było uczestnictwo w dn. 15 stycznia b.r. w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Galerii Arsenał, we współpracy z Fundacją „Pomóż Im”. Uczyliśmy się sztuki wykonywania żonkili z papieru oraz broszek z filcu, które będą w większej ilości wykonane w naszej szkole, aby w marcowej kweście na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci obdarować darczyńców.
Wspaniała postawa oraz wielkie zaangażowanie naszych wolontariuszy sprawia, że coraz większa liczba uczniów naszej szkoły włącza się do kolejnych działań charytatywnych.
opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Patrycja Maliszewska srebrna na ME

Patrycja Maliszewska, absolwenta Zespołu Szkół Ogólnokrztałcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, zdobyła srebrny medal na dystansie 500 metrów na Mistrzostwach Europy w short tracku.

To historyczny wyczyn, gdyż nikomu nigdy wcześniej nie udało się stanąć na podium na imprezie tej rangi.
Najbliżej tego była sama Patrycja, która w 2008 roku w finale 500 metrów przekroczyła metę jako pierwsza, jednak sędziowie niesłusznie zdyskwalifikowali białostoczankę, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Na Mistrzostwa Europy rozgrywane w Holandii udało się ośmiu absolwentów ZSOMS (Patrycja Maliszewska, Paula Bzura, Anna Romanowicz, Agnieszka Olechnicka, Bartosz Konopko, Dariusz Kulesza, Marcin Makarczuk-Jackowski, Adam Filipowicz) oraz dwóch uczniów XIII LO (Agnieszka Tawrel oraz Sebastian Kłosiński).
Zmagania rozpoczęły się w piątek od 1500 metrów. Na tym dystansie rewelacyjnie spisał się Bartosz Konopko, który mimo, że jego koronnym dystansem jest 500 metrów, dotarł do finału. Tam ostatecznie zajął 6 miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii short tracku na tym dystansie wśród mężczyzn. Wygrał Francuz Thibaut Fauconnet przed Holendrem Sjinkie Knegt oraz Rosjaninem Ruslanem Zakharovem.

Duże nadzieje związane były ze startem Pauli Bzury, która rok wcześniej w finale otarła się o podium zajmując 4 miejsce. Niestety olimpijka z Vancouver nie powtórzyła tego wyniku i w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 11 pozycji.
Patrycja Maliszewska była 14, a Agnieszka Tawrel 23. Na podium stanęły: Włoszka Arianna Fontana, Austriaczka Veronika Windisch oraz Węgierka Erika Huszar.

500 metrów rozgrywano w sobotę. Ten najkrótszy i najszybszy bieg to koronny dystans białostoczan. Nieraz już pokazywali, że trzeba się z nimi liczyć na arenie międzynarodowej. Wcześniej wspominany już finał Mistrzostw Europy w 2008 roku Patrycji Maliszewskiej oraz jej tegoroczny występ w finale Pucharu Świata, stawiał ją w gronie faworytek. Nadzieje oraz marzenia o medalu w końcu się spełniły. Patrycja rewelacyjnie przechodziła kolejne biegi od eliminacji, przez ćwierćfinał, półfinał aż do głównego finału. W nim od początku jechała na trzeciej pozycji, a przed nią walczyły dwie Włoszki. Jedna z nich, Arianna Fontana upadła, co szybko wykorzystała białostoczanka i dojechała do mety na drugiej pozycji. Tak długo oczekiwany medal w końcu trafił w ręce Polki. Na najwyższym stopniu podium stanęła Włoszka Martina Valcepina, brąz przypadł Węgierce Bernadett Heidum.
Paula Bzura uplasowała się na 15 miejscu, natomiast Agnieszka Tawrel na 25.
Wśród mężczyzn cichym kandydatem do medalu był Bartosz Konopko. Podobnie jak Patrycja, Konopko kilkakrotnie walczył o medale w imprezach najwyższej rangi. W 2008 roku na Mistrzostwach Europy dotarł do finału, jednak linię mety przekroczył na czwartej pozycji. W kolejnym sezonie bardzo dobrze startował w Pucharze Świata, gdzie również otarł się o podium, zajmując ostatecznie 4 lokatę. W 2009 roku w półfinale Pucharu Świata w Dreźnie upadł i doznał poważnej kontuzji przedramienia. Złamanie, późniejsza operacja oraz rehabilitacja uniemożliwiły mu dobre starty w kolejnym z sezonów 2009/2010.
Wszystko wskazywało no to, że w tym roku na Mistrzostwach Europy Konopko ponownie powalczy o najwyższe cele.
W Holandii doskonale rozpoczął od 6 miejsca na 1500 metrów. Pierwsze dwa wygrane biegi na 500 metrów również wskazywały na bardzo wysoką formę białostoczanina. Pechowy okazał się ćwierćfinał. Konopko ze startu wyszedł na drugiej pozycji. Następnie wyprzedził Włocha Nicola Rodigariego i na jedno okrążenie do mety prowadził całą stawkę. W tym momencie próbujący wyprzedzać Anglik Paul Stanley spowodował upadek trzech zawodników, w tym również Polaka. Mimo dyskwalifikacji łyżwiarza z Wielkiej Brytanii oraz awansu Bartka do półfinału, nie był on w stanie dalej rywalizować. Podczas upadku Konopko doznał kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu walkę o medale. Zawodnik Juvenii Białystok nie wystartuje również na dystansie 1000 metrów.
Finał 500 metrów, podobnie jak 1500 metrów, wygrał Francuz Thibaut Fauconnet. Srebro wywalczył Anglik Jack Whelbourne, natomiast brąz Łotysz Haralds Silovs. Bartosz Konopko ostatecznie zajął 9 miejsce.

Pecha miała też drużyna mężczyzn, która dzień wcześniej startowała w eliminacjach sztafet. Konopko wraz z Dariuszem Kuleszą, Sebastianem Kłosińskim oraz Adamem Filipowiczem zajęli drugie miejsce w ¼ finału sztafet na 5000 metrów. Niestety sędziowie dopatrzyli się przewinienia Polaków i wykluczyli ich z dalszej rywalizacji.
Kobiety w składzie Patrycja Maliszewska, Paula Bzura, Anna Romanowicz oraz Agnieszka Tawrel rywalizację rozpoczęły od półfinału. W nim zajęły 3 miejsce, co w klasyfikacji końcowej dało 5 miejsce.

W niedzielę, ostatniego dnia zawodów, rozegrano rywalizację na dystansie 1000 metrów, a także superfinały oraz finały sztafet.
Na 1000 metrów najlepiej wypadła Patrycja Maliszewska, która zajęła 11 miejsce. Tuż za nią uplasowała się druga z białostoczanek Paula Bzura. Agnieszka Tawrel zajęła 31 pozycję.
Maliszewska zakwalifikowała się również do superfinału na 3000 metrów. Zajęła tam 7 miejsce, a w klasyfikacji wielobojowej wskoczyła na bardzo dobre 6 miejsce.
W superfinale mężczyzn wystartował również Bartosz Konopko, który wcześniej wywalczył 6 miejsce na 1500 metrów. Z powodu kontuzji musiał jechać bardzo asekuracyjnie. Linię mety minął na 6 pozycji natomiast w klasyfikacji generalnej Konopko zajął 7 lokatę.

Wyniki 3 dnia zawodów:
1000 metrów

Kobiety:
1. Arianna Fontana (Włochy)
2. Bernadett Heidum (Węgry)
3. Marina Georgieva-Nikolova (Bułgaria)
...
11. Patrycja Maliszewska (Polska)
12. Paula Bzura (Polska)
31. Agnieszka Tawrel (Polska)

Mężczyźni:
1. Thibaut Fauconnet (Francja)
2. Haralds Silovs (Łotwa)
3. Jack Whelbourne (Wielka Brytania)

superfinał 3000m
Kobiety:
1. Arianna Fontana (Włochy)
2. Katerina Novotna (Czechy)
3. Veronika Windisch (Austria)
4. Bernadett Heidum (Węgry)
5. Martina Valcepina (Włochy)
6. Marina Georgieva-Nikolova (Bułgaria)
7. Patrycja Maliszewska (Polska)
8. Erika Huszar (Węgry)

Mężczyźni:
1. Thibaut Fauconnet (Francja)
2. Ruslan Zakharov (Rosja)
3. Sjinkie Knegt (Holandia)
4. Haralds Silovs (Łotwa)
5. Jack Whelbourne (Wielka Brytania)
6. Bartosz Konopko (Polska)
7. Semen Elistratov (Rosja)

Klasyfikacja generalna:
Kobiety:
1. Arianna Fontana (Włochy)
2. Bernadett Heidum (Węgry)
3. Martina Valcepina (Włochy)
...
6. Patrycja Maliszewska (Polska)
13. Paula Bzura (Polska)
27. Agnieszka Tawrel (Polska)

Mężczyźni:
1. Thibaut Fauconnet (Francja)
2. Haralds Silovs (Łotwa)
3. Sjinkie Knegt (Holandia)
...
7. Bartosz Konopko (Polska)

Sztafeta kobiet 3000m:
1. Holandia 4.19.25s
2. Węgry 4.19.28s
3. Włochy 4.20.47s
...
5. Polska 4.24.76s

Sztafeta mężczyzn 5000m:
1. Holandia 6.54.60s
2. Rosja 6.54.72s
3. Wielka Brytania 6.56.02s
...
Polska DQ

Rozstrzygnięcie konkursu Wakacyjne Podlasie

Uroczystość rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Wakacyjne Podlasie” odbyła się 11 stycznia 2011 r. w PG nr 15 w Białymstoku. Nasze uczennice, należące do Koła Młodych Twórców, uzyskały następujące miejsca:
Marta Malinowska z kl. I gc – II miejsce;
Natalia Wojno z kl. II gb – III miejsce;
Natalia Samulska z kl. I Lb – III miejsce.
Laureatki otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy!
Imprezę uświetniły dziewczęta z kółka teatralnego z ZSOMS – Paula Milewska (III Ld), Anna Trochimczyk (I Lb), Emilia Klimaszewska (III Gc) i Kamila Golc (II Gb), prezentując program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Zalesko.
Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać w siedzibie Zarządu Oddziału ZNP w Białymstoku, przy ul. Ogrodowej (budynek Zespołu Szkół Odzieżowych).

zobacz galerię zdjęć

Mistrzostwa Europy w Short-Tracku

W najbliższy weekend w Holandii rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w short tracku.

W składzie reprezentacji znalazło się aż ośmiu zawodników białostockiej Juvenii. Wśród kobiet indywidualnie wystartują: Paula Bzura, Patrycja Maliszewska oraz Agnieszka Tawrel. Skład sztafety uzupełnią Anna Romanowicz oraz Agnieszka Olechnicka.

W Heerenveen o medale wśród mężczyzn powalczą Bartosz Konopko oraz Adam Filipowicz z AZS-u Opole. W biegu drużynowym dołączą do nich: Dariusz Kulesza, Marcin Makarczuk-Jackowski oraz Sebastian Kłosiński (zawodnik Orła Elbląg, uczący się i trenujący w Zespole Szkół Mistrzistwa Sportowego w Białymstoku).

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek od dystansu 1500 metrów. W sobotę rozegranie zostanie sprint na 500 metrów, natomiast w niedzielę 1000 metrów, super finał na 3000 metrów oraz finały sztafet.

Podsumowanie konkursów związanych ze świętami Bożego Narodzenia

5 stycznia 2011 r. w MDK w Białymstoku, przy ul. Warszawskiej 79A odbyło się podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu” oraz II Wojewódzkiego Przeglądu Jasełek.
Laureaci otrzymali zasłużone nagrody oraz dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania. Wręczenia dokonali ks. prałat Tadeusz Żdanuk – Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej oraz p. Kazimierz Dudziński – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Białegostoku. Uroczystość ubogacona była występem uczennicy naszego liceum - Pauli Milewskiej, która zaśpiewała nastrojową kolędę pt. „Gdy śliczna Panna…” oraz występ nagrodzonych w Przeglądzie Jasełek, młodych aktorów z Publicznego Gimnazjum nr 14 w Białymstoku.
Wszystkim laureatom konkursów oraz nauczycielom, pod kierunkiem których zostały wykonane konkursowe prace plastyczne jak również przedstawienia jasełkowe – raz jeszcze serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w następnych edycjach konkursów.
koordynator II Woj. Konkursu Plastycznego z ramienia ZSOMS - Elżbieta Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

25 maja 2020

Imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny