Wydarzenia

Rok szkolny 2010/2011

drukuj

Danubia Cup w Elblągu

W weekend w Elblągu rozegrane zostały międzynarodowe zawody z cyklu Danubia Cup. To trzecie z tej serii zawody w sezonie 2010/2011. Wcześniej miały one miejsce w Rumunii i na Łotwie, natomiast kolejne edycje odbędą się na Słowacji, Węgrzech oraz w Czechach.

W Elblągu wystartowało blisko 300 zawodników między innymi ze: Słowacji, Czech, Białorusi, Litwy, Bułgarii, Węgier, Łotwy, Rumunii, Ukrainy, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz z Polski.

W zawodach wzięli udział uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Z zawodników Juvenii Białystok najlepiej spisał się Dawid Rzemieniecki, który wygrał klasyfikację wielobojową w kategorii Juniorów A. Tuż za nim uplasował się uczeń ZSOMS w Białymstoku Sebastian Kłosiński, rezprezentujący klub Orzeł Elbląg.

WYNIKI:

Mężczyźni:
6.Wojciech Kraśnicki (V miejsce na 1500m i IV miejsce na 1000m)

Kobiety:
2.Anna Romanowicz (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m i II miejsce na 1000m)
3.Agnieszka Bawerna (V miejsce na 1500m, II miejsce na 500m i IV miejsce na 1000m)

Juniorzy A:
1.Dawid Rzemieniecki (II miejsce na 500m i I miejsce na 1000m)
2.Sebastian Kłosiński (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)

Juniorki A:
2.Agnieszka Tawrel (II miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)

Juniorzy B:
3.Szymon Wilczyk (III miejsce na 1500m i II miejsce na 1000m)
4.Paweł Kozłowski (IV miejsce na 1500m i III miejsce na 1000m)
5.Bartosz Judzicki (VI miejsce na 1500m, III miejsce na 1000m)

Juniorki B:
6.Patrycja Roszkowska (III miejsce na 1500m i V miejsce na 1000m)

Juniorzy C:
2.Wojciech Kamieński (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m i II miejsce na 1000m)
3.Adam Stanisławowski (III miejsce na 1500m i IV miejsce na 1000m)
4.Kamil Moczulski (V miejsce na 1500m, III miejsce na 500m i Vmiejsce na 1000m)
5.Rafał Kiluk (III miejsce na 1000m)

Juniorki C:
2. Natalia Maliszewska (II miejsce na 500m i II miejsce na 1000m)

II WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD JASEŁEK

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku ul. Warszawska 79 oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Przeglądzie Jasełek. Przegląd honorowym patronatem objęli Metropolita Białostocki J.E. ks. abp. prof. dr hab. Edward Ozorowski oraz Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel.

 

 REGULAMIN

 

 KARTA ZGŁOSZENIA

II Wojewódzki Konkurs Plastyczny Tradycje Świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu

Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej oraz Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Tradycje świąt Bożego Narodzenia na Podlasiu". Konkurs honorowym patronatem objęli Metropolita Białostocki J.E. ks. abp. prof. dr hab. Edward Ozorowski oraz Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel.

 REGULAMIN

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w Gdańsku

W Gdańsku odbyły się kolejne z cyklu Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych i Pucharu Polski w short tracku. W zawodach, w których udział wzięło blisko 180 zawodników, dominowali łyżwiarze Juvenii Białystok, a wśród nich uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych:

Seniorki:
1.Agnieszka Olechnicka (I miejsce na 800m i I miejsce na 500m)
3.Joanna Adamska (II miejsce na 800 i IV miejsce na 500m)

Juniorki A:
1.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 800m i I miejsce na 500m)
2.Beata Podwysocka (III miejsce na 800m i II miejsce na 500m)

Juniorki B:
1.Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 800m)
2.Patrycja Rokicka (I miejsce na 500m)

Juniorki C:
1.Natalia Maliszewska (I miejsce na 800m i II miejsce na 500m)
3.Magda Warakomska (II miejsce na 800m)

Seniorzy:
1.Bartosz Konopko (I miejsce na 800m i I miejsce na 500m)
3.Bartosz Naliwajko (III miejsce na 800m i II miejsce na 500m)

Juniorzy A:
2.Grzegorz Zimnoch (II miejsce na 800m i III miejsce na 500m)

Juniorzy B:
1.Michał Dudziuk (I miejsce na 800m i IV miejsce na 500m)
2.Jakub Korolczuk (I miejsce na 500m)
3.Paweł Kozłowski (II miejsce na 800m)

Juniorzy C:
1.Wojciech Kamieński (I miejsce na 800m i II miejsce na 500m)
2.Rafał Kiluk (II miejsce na 800m i IV miejsce na 500m)
3.Adam Stanisławowski (III miejsce na 800m)

Juniorzy D:
3.Marcin Michalis (II miejsce na 500m)

Juniorzy E:
1.Krzysztof Drumski (II miejsce na 800m i III miejsce na 500m)
2.Rafał Anikiej (I miejsce na 800m)
3.Błażej Zimnoch (IV miejsce na 800m)


Wyniki Pucharu Polski:

Kobiety:
1.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 1500m i I miejsce na 500m)

Mężczyźni:
1.Bartosz Konopko (I miejsce na 1500m i I miejsce na 500m)'
2.Michał Domański (II miejsce na 1500m i III miejsce na 500m)
3.Sebastian Kłosiński (II miejsce na 500m)
(Domański i Kłosiński to zawodnicy Orła Elbląg, na co dzień trenujący i uczący się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku).

Kolejne zawody z cyklu OZR i PP odbędą się w dniach 4-5.12.2010 w Sanoku. Dwa tygodnie wcześniej zawodnicy wystartują w zawodach w cyklu Danubia Cup w Elblągu.Okulary dla Afryki

W ramach obchodzonego przez Kościół katolicki tygodnia misyjnego w dn. 24-30 października b.r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku została podjęta akcja zbiórki używanych, ale w dobrym stanie „okularów dla Afryki”. Zebrano 12 par okularów, które zostały przesłane do Referatu Misyjnego w Pieniężnie.
Każda para okularów będzie sprawdzana przez miejscowych specjalistów, a następnie wysłana do ubogich ludzi w Ghanie, pragnących lepiej widzieć.
Niech dzięki naszej życzliwości potrzebujący w Afryce, cieszą się oglądaniem bliskich i otaczającej ich przyrody.

„Być misjonarzem, to nie sprawa odległości i przemieszczania się, ale sprawa ducha i zaangażowania”.
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji – dziękuję.

opiekun SKW - E.Rogowska

Święci w dziejach polskiego narodu

29 X 2010 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariuszy zaprezentowali patriotyczno-religijny montaż słowno-muzyczny pt. „Święci w dziejach polskiego narodu”.
Wspominane wydarzenia historyczne z dziejów naszej Ojczyzny były powiązane z niektórymi postaciami Kościoła. Prezentowane teksty zostały ubogacone licznymi pieśniami religijnymi i patriotycznymi, co w rezultacie wzbudziło nie tylko wśród wykonawców, ale i w zgromadzonej publiczności szkolnej wiele wzruszeń, zadumy i refleksji.
Wykonawcy:
Paulina Andrukiewicz, Kasia Chojnowska, Kinga Czołpińska, Kamila Golc, Patrycja Zielińska, Paulina Naumowicz /grająca na keyboardzie/ (kl. IIgB), Jakub Juźba, Marta Popławska, Ada Zielik (IIIgB), Ania Woszczenko, Paulina Kucharczyk, Ela Bratkowska /solistka/, Emilka Klimaszewska /grająca na altówce/ (IIIgC), Paula Milewska, Kamila Boguszewska /grająca na gitarze, solistka/(IIILd).
Przygotowująca – Elżbieta Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Puchar Świata

Białostoccy short trackowcy zaliczyli kolejny udany start w Pucharze Świata w Kanadzie.
W Quebec City najlepiej wypadła Paula Bzura, która powtorzyła bardzo dobry wystep sprzed tygodnia. Bzura doszła do finału B na dystansie 1500m, zajmując w nim 6 pozycję, co w klasyfikacji generalnej dystansu dało jej 12 pozycję. Wygrała Chinka Zhou Yang, przed Ametykanką Katherine Reutter i Japonką Sakurai Bibą.
Bzura startowała również na dystansie 1000m(2), jednak została zdyskwalifikowana.

Wysoką formę potwierdził Bartosz Konopko. Na dystansie 1000m(1) dotarł do ćwierćfinału, w którym przekroczył linię mety na 3 pozycji. W klasyfikacji końcowej uplosawał się dzięki temu na 12 pozycji. Dystans wygrał Francuz Thibaut Fauconnet, przed Chinczykiem Yu Yongjun i Amerykaninem Anthony Lobello.
Konopko wystawiony był również na dystansie 500m, jednak z powodu kontuzji nie wystartował ostatniego dnia w tej konkurencji.

Druga z naszych olimpijek Patrycja Maliszewska bardzo udanie startowała na 500m. Zajmując 2 miejsce w finale repasaży, dotarła do ćwierćfinału. W swoim biegu dojechała jako czwarta, co ostatecznie dało jej 13 pozycję w klasyfikacji generalnej dystansu. Sprint wygrała Kanayjka Marianne St-Gelais, przed Włoszka Arianne Fontana i Chinką Kexin Fan.
Nieco słabiej Maliszewska wypadła na 1000m(1), gdzie uplasowała się na 24 pozycji.

Rywalizację sztafet wśród kobiet zdominowały Chinki przed Kanadyjkami i Amerykankami. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Kanadyjczycy przed Amerykanami i Włochami.

Kolejne Puchary Świata odbędą się na początku grudnia w Chinach, w miejscowości Changchun oraz w Shanghai.

Miejskie obchody 100-lecia śmierci M.Konopnickiej

26.10.2010r. nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczenia w obchodach setnej rocznicy śmierci Marii Konopnickiej. Ta podniosła uroczystość odbyła się w pałacu Branickich. W atmosferze zabytkowych wnętrz pan Waldemar Smaszcz, znany krytyk literacki, opowiadał o autorce ,,Roty’’. W jego gawędzie M. Konopnicka jawiła się jako zwyczajna kobieta, która ma problemy z mężem i dziećmi, boryka się z brakiem gotówki, cieszy się z małych przyjemności.
Kolejne części gawędy przeplatały się inscenizacją wierszy. Młodzież z ZSOMS godnie zaprezentowała się na scenie pałacu. Wiersze mówione z pasją i zaangażowaniem budziły zainteresowanie publiczności (nawet nie ,,zjadła’’ ich trema!).
Obchody zaszczycili: Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu – pan Wojciech Janowicz, Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu - pani Lucja Orzechowska, ks. Jerzy Sęczek, ks. Jan Fiedorczuk, Ryszard Urbańczyk - wiceprzewidniczący "Solidarności" oraz Radni Rady Miejskiej Miasta Białegostoku.

Na zakończenie Chór Miasta Białegostoku odśpiewał ,,Rotę” .
Uczniowie ZSOMS, którzy brali udział w uroczystości: Kamila Golc, Jakub Juźba, Ania Trochimczyk, Patrycja Kochanowska, Emilka Jaskółka, Kasia Jastrzębiec, Magda Abramowicz, Paula Milewska. Opieka - pani K.Zalesko.
Za oprawę medialną serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Sulimie.

zobacz galerię zdjęć

OZR i Puchar Polski

W weekend białostoccy short trackowcy wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych oraz Pucharze Polski w Nowym Targu. To drugie z tego cyklu zawody, w których wystartowało blisko stu pięćdziesięciu zawodników. W POszczególnych kategoriach wiekowych oraz w Pucharze Polski rywalizację zdominowali łyżwiarze z Juvenii Białystok.
Kolejne zawody z cyklu OZR i Puchar Polski odbędą się w Gdańsku w dniach 6-7 listopada.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych.
Juniorki A:
1.Agata Bogdan (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy A:
1.Sebastian Kłosiński (I miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)
2.Radosław Zawiślak (III miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)
3.Michał Domański (VI miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)

Juniorki B:
1.Patrycja Rokicka (III miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2.Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)
3.Patrycja Roszkowska (II miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)

Juniorzy B:
1.Michał Dudziuk (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2.Jakub Korolczuk (III miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)
3.Szymon Wilczyk (II miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)

Juniorki C:
2.Natalia Maliszewska (III miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1.Wojtek Kamieński (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Rafał Kiluk (II miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3.Adam Stanisławowski (III miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorki D:
3.Monika Wnorowska (III miejsce na 500m)

Juniorzy E:
3.Krzysztof Drumski (III miejsce na 777m, II miejsce na 500m)

Wyniki Pucharu Polski:
Kobiety:
1.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
3.Natalka Maliszewska (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Mężczyźni
1.Wojciech Kraśnicki (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
2.Rafał (V miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
3.Sebastian Kłosiński (I miejsce na 1000m, VII miejsce na 500m)

Puchar Świata

Bardzo dobry występ odnotowali białostoccy short trackowcy na rozegranym w weekend Pucharze Świata.
Do Kanady udało się sześciu absolwentów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego: Paula Bzura, Patrycja Maliszewska, Anna Romanowicz, Dariusz Kulesza, Bartosz Konopko oraz Jakub Jaworski. Zmagania rozegrane zostały na dystansach: 1500m(I), 500m, 1000m, 1500m(II) oraz w sztafetach. Każdy z łyżwiarzy startował na dwóch wybranych dystansach.

Najlepiej wypadły olimpijki z Vancouver, Patrycja Maliszewska i Paula Bzura, które dotarły do finałów B na 1500m (I i II), zajmując kolejno 12 i 11 pozycję. Zmagania na najdłuższym dystansie zdominowały Amerykanki.

1500m(I) wygrała Lana Gehring, natomiast 1500m(II) Katherine Reutter. Maliszewska udany występ zaliczyła również na dystansie 500m, gdzie dotarła do ćwierćfinału. W swoim biegu zajęła trzecie miejsce, co dało jej w końcowej klasyfikacji 12 miejsce. Najlepsza na 500m była Kanadyjka Marianne St-Gelais. Paula Bzura na dystansie 1000m została zdyskwalifikowana w 1/8 finału.

Wśród mężczyzn najdalej doszedł aktualny mistrz Polski Bartosz Konopko. Na dystansie 500m bez większych problemów przeszedł do ćwierćfinału, gdzie zajął czwartą pozycję. Dało mu to ostatecznie 14 miejsce. Sprint wygrał Kanadyjczyk Charles Hamelin. Dobrze wystartowali również Jakub Jaworski i Dariusz Kulesza na 1000m. W repasażach Jaworski doszedł do finału A, co dało mu 19 pozycję, natomiast Kulesza sklasyfikowany został na 22 miejscu. Tu zmagania wygrał Francuz Thibaut Fauconnet.

Rywalizację sztafet kobiet wygrały Chinki przed Amerykankami i Kanadyjkami. Natomiast wśród mężczyzn najlepsi byli Kanadyjczycy, którzy wyprzedzili Francuzów oraz Amerykanów.

Chcę być razem, a nie obok

To hasło realizowanego projektu, w którym uczestniczą wolontariusze ZSOMS i młodzież niepełnosprawna z Zespołu Szkół nr 16. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności społecznych umożliwiających autonomiczne i aktywne (w miarę możliwości) funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Tematyka spotkań integracyjnych (raz w miesiącu) będzie obejmowała m.in. wspólne wykonywanie prac plastycznych, zabaw, konkursów, pikniku, festynu, wystaw, quizów.
Pierwsze spotkanie odbyło się 19 października b.r. Mimo, że zaplanowany spacer po Białymstoku, nie odbył się z racji niezbyt przyjemnej pogody, to jednak wszystkim bardzo dopisywała pogoda ducha. Nasi wolontariusze ciekawie opowiadali o zabytkach miasta. Trafionym pomysłem były również przygotowane przez nich pytania-zagadki, a autorzy prawidłowych odpowiedzi otrzymywali nagrody. Było przy tym dużo radości. Wspólnie został wykonany plakat na temat miejsc, symboli i skojarzeń związanych z Białymstokiem.

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Warsztaty teatralne (innowacja teatralna)

21.10.2010r. koło teatralne razem z opiekunem panią K. Zalesko rozpoczęło cykl warsztatów teatralnych. Dzięki współpracy z Teatrem Dramatycznym powstał program edukacji teatralnej ,,Teatromaniak’’. Celem warsztatów jest poszerzenie wiadomości o historii teatru, udział w spektaklach oraz ćwiczenia z aktorami.
Pierwsze zajęcia rozpoczęły się obejrzeniem ,,Ballad i romansów’’. Spektakl bazował na wierszach A. Mickiewicza i łączył nowoczesność z romantyczną wizją świata. Odbiór prezentowanych utworów był entuzjastyczny.
Druga część rozpoczęła się rozmową z aktorami. Uczniowie pytali o trudności pracy w pracy aktora, wybory roli, prawdę sceniczną i potyczki aktorski.
Następnie pan Bania krótko zaprezentował warsztat recytacji wiersza romantycznego. Ostatnim etapem zajęć był wykład pani dr Moniki Kostaszuk-Romanowskiej na temat narodzin spektaklu. Pani dr przedstawiła moment tworzenia się teatru, żródła
teatralności w kulturze, teatr Greków i Rzymian. Całość wzbogacono ciekawymi slajdami masek.
W teatrze spędziliśmy pięć godzin i na pewno nie był to czas stracony. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia w listopadzie.

zobacz galerię zdjęć

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

13 października 2010 roku uczniowie klasy III Lc i III Ld przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pani wizytator Bożena Dzitkowska, ksiądz kan. Andrzej Kołpak - proboszcz z parafii św. Ojca Pio, przewodniczący Rady Rodziców Jerzy Tawrel, dyrekcja szkoły, nauczyciele, panie z administracji. Na sali byli oczywiście uczniowie wybranych klas.
Młodzież w sposób dowcipny i żartobliwy pokazała dzień uczniów w szkole. Można było zobaczyć ich na lekcji historii, matematyki czy języka polskiego. Przedstawienie przerywały salwy śmiechu. Szczególnie podobały się piosenki w wykonaniu grupy wokalnej z klasy I Lb. Ulubieńcem publiczności był Karol Jankowski, który brawurowo wykonywał piosenki. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
Po występach kabaretu głos zabrał p. dyrektor Adam Śledziewski, który dziękował za pracę nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Wyróżnionym wręczył nagrody.
Nauczycielom z okazji ich święta dziękowała pani wizytator, ksiądz proboszcz, a przewodniczący rady rodziców podarował nauczycielom piękny kosz kwiatów.

Apel przygotowały i nad całością czuwały p. Barbara Kamińska i p. Maria Tawrel.

zobacz galerię zdjęć

X DZIEŃ PAPIESKI

W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzony jest Dzień Papieski w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.
Podczas tegorocznych obchodów X Dnia Papieskiego (10.10.2010 r.) ph. „Jan Paweł II – Odwaga Świętości” wolontariusze naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzących z wiosek i małych wsi.
Zbiórka datków pieniężnych była prowadzona przy kościele katedralnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku.
Okazana pomoc stypendystom, w której mają także udział nasi wolontariusze, to urzeczywistnianie papieskiego wołania o „nową wyobraźnię miłosierdzia”.

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

POLA NADZIEI

5 października b.r. wolontariusze ZSOMS posadzili żonkile na jednej z rabatek szkolnych, tym samym dołączyli do międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej. Żonkilowe „Pola nadziei” są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiania na ich potrzeby, a także mają skłaniać do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności. Podjęte przez nas działanie to odpowiedź na kampanię prowadzoną przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Poprzez udział w niej chcemy jeszcze bardziej szerzyć ideę wolontariatu i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

 

opiekun SKW - E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Short-track

W weekend uczniowie oraz absolwenci ZSOMS wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych oraz Pucharze Polski w Sanoku. To pierwsze z tego cyklu zawody, które na dobre rozpoczęły zmagania łyżwiarzy w tym sezonie.
W zawodach wzięło udział ponad stu osiemdziesięciu zawodników, w tym zawodnicy kadry narodowej. Był to dla nich pierwszy poważny sprawdzian przed zbliżającymi się Pucharami Świata, które rozegrane zostaną pod koniec października w Kanadzie.
Pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Rankingowe na dystansie 1000 oraz 500 metrów. W poszczególnych kategoriach wiekowych rywalizację zdominowali zawodnicy Juvenii Białystok.
Najciekawsze biegi można było zobaczyć w niedzielę w Pucharze Polski. Startować w nim mogą wszyscy zawodnicy posiadający drugą klasę sportową bez podziału na kategorie wiekowe. Rywalizacja rozegrana została na dystansach 1500 i 500 metrów. Wśród kobiet najlepiej wypadła Anna Romanowicz, która wygrała sprint i zdobyła srebro na 1500 metrów. Tuż za nią uplasowała się olimpijka z Vancouver Paula Bzura, która wygrała najdłuższy dystans i zajęła trzecie miejsce na 500 metrów. Wysokiej formy nie mogła potwierdzić druga z naszych olimpijek Patrycja Maliszewska, która w półfinale na 1500 metrów została wywrócona i nie ukończyła biegu. Kontuzja, którą odniosła podczas upadku, na szczęście okazała się niegroźną i za kilka dni Patrycja będzie mogła wrócić do treningów.
Bardzo zaciętą rywalizację zaprezentowali mężczyźni. Wielką klasę potwierdził aktualny Mistrz Polski Bartosz Konopko wygrywając oba dystanse. Tuż za nim w klasyfikacji wielobojowej uplasował się olimpijczyk Jakub Jaworski.
Kolejne zawody z cyklu OZR i Puchar Polski odbędą się w Nowym Targu w dniach 23-24 października, natomiast tydzień wcześniej zawodnicy Juvenii Białystok wezmą udział w zawodach serii Danubia Cup na Łotwie.

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW RANKINGOWYCH:
Seniorki:
1. Patrycja Maliszewska (I miejsce na 1000m, I na 500 m)
3. Paula Bzura (II miejsce na 1000m, V miejsce na 500 m)
Juniorki B:
1. Patrycja Rokicka (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
2. Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 1000m, V miejsce na 500 m)
3. Patrycja Roszkowska (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500 m)
Juniorki C:
1. Nikola Mazur (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
2. Natalia Maliszewska (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500 m)
3. Magdalena Warakomska (IV miejsce na 1000m, III miejsce na 500 m)
Juniorki E:
3.Julia Kozłowska (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500 m)

 

Seniorzy:
1. Bartosz Konopko (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
2. Jakub Jaworski (I miejsce na 1000m, V miejsce na 500 m)
3. Marcin Makarczuk-Jackowski (III miejsce na 1000m, II miejsce na 500 m)
Juniorzy A:
1. Radosław Zawiślak (I miejsce na 1000m, II miejsce na 500 m)
2. Sebastian Kłosiński (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
3. Jakub Borowski (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500 m)
Juniorzy B:
1. Michał Dudziuk (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
2. Jakub Korolczuk (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500 m)
3. Paweł Kozłowski (IV miejsce na 1000m, II miejsce na 500 m)
Juniorzy C:
1. Rafał Kiluk (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500 m)
2. Krystian Korecki (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500 m)
3. Wojciech Kamieński (I miejsce na 1000m, IV miejsce na 500 m)
Juniorzy D:
2. Bartosz Bielecki (III miejsce na 1000m, III miejsce na 500 m)

 

Karolina Regucka

Misja w TVP zakończona

Nasi uczniowie zakończyli trzymiesięczną misję w TVP Białystok. W miesiącach lipiec, sierpień i wrzesień b.r. prezentowali prasę katolicką w magazynie Pod Twoją obronę. Byli tym samym współtwórcami tego programu, ponieważ do nich należał obowiązek zredagowania prezentowanego tekstu mówionego (pod czujnym okiem nauczyciela opiekuna). Mimo, iż emisja tego programu z naszymi wspaniałymi prezenterami zakończyła się, to jednak możemy w każdym czasie ponownie oglądać ich wystąpienia:

www.tvp.pl/bialystok/religijne/pod-twoja-obrone

 

Nasi prezenterzy to:
uczn. PG nr 8: Patrycja Rokicka (IIIgA),Ania Opiela (IIIgB), Ania Woszczenko i Paulina Kucharczyk (IIIgC), Monika Gawot (abs.)
ucz. XIII LO: Kamila Boguszewska i Aleksandra Jędrzejewska (IIILd), Magda Rozumek i Karolina Bielawiec (ILc)

Dziękuję za podjęty trud oraz gratuluję udanych wystąpień telewizyjnych.

Elżbieta Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Zbiórka żywności

25 września b.r. wolontariusze PG nr 8 wraz z opiekunem włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”, organizowanej przez Bank Żywności, za pośrednictwem Caritas. Przez kilka godzin w sobotnie popołudnie prowadziliśmy zbiórkę żywności przekazywaną przez ludzi dobrego serca, która trafi do potrzebujących, podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostockiej.

E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Wolontariusze w akcji

Młodzież obdarzona wielką wrażliwością na potrzeby innych, dostrzegająca wokół siebie tych, którzy potrzebują pomocy, umiejąca dzielić się z innymi swoim czasem wolnym i optymizmem – to oczywiście młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariuszy PG nr 8 i XIII LO.
W dn. 18-19 września b.r. nasi wolontariusze kwestowali w galerii Zielone Wzgórza na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin ubogich ( m.in. na opłatę za obiady w szkole, dofinansowanie do zakupu podręczników…). Akcja charytatywna została przeprowadzona we współpracy z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami”.

E. Rogowska

zobacz galerię zdjęć

X Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

10. września 2010 roku uczniowie z ZSOMS wzięli udział w X Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Marsz rozpoczął się tradycyjnie przed Pomnikiem Katyńskim w Parku Zwierzynieckim. Następnie uczestnicy na czele z władzami Białegostoku i zaproszonymi gośćmi z kraju i zagranicy przeszli ulicami miasta do kościoła Św. Ducha przy ul. Piastowskiej, gdzie odbyła się uroczysta msza. Marsz Pamięci zakończył się przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka.
Apel Poległych i ceremonię składania wieńców i kwiatów od najwyższych władz państwowych, samorządowych, instytucji społecznych i mieszkańców Białegostoku poprzedziły modlitwy za zmarłych oraz odsłonięcie tablic upamiętniających Ryszarda Kaczorowskiego (zesłańca i ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie), Edwarda Duchnowskiego oraz Ryszarda Reiffa (działaczy Związku Sybiraków).
Społeczność ZSOMS podczas X Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru reprezentowali uczniowie klasy II gb wraz z wychowawcą panem Piotrem Kondraciukiem, młodzież z klasy II Lc oraz poczet sztandarowy pod opieką pana Grzegorza Rogalewskiego.

zobacz galerię zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

25 maja 2020

Imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny