Wydarzenia

Rok szkolny 2011/2012

drukuj

Jasełka

22 grudnia 2011 r. w ostatni dzień zajęć lekcyjnych przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole jak co roku zostały wystawione Jasełka.
W polskiej tradycji są one nieodzowną częścią Bożego Narodzenia, żywą lekcją wiary, formą katechezy. Jednocześnie umiejscawiają misterium Wcielenia Jezusa w realiach współczesnego człowieka. Ukazują działanie Boga w codziennym życiu człowieka, które często jest pełne rozterek, zwątpienia, braku miłości i pokoju.

Wszystkim wykonawcom za trud przygotowania oraz nauczycielom, którzy okazali życzliwość w trakcie ich organizowania – dziękuję.
E.Rogowska


zobacz galerię zdjęć

Wesołych Świąt

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole

22 grudnia byliśmy ostatni raz w tym roku w szkole. Ale, co to był za dzień!
Już kilka dni wcześniej wyczuwało się świąteczną atmosferę. Uczniowie dekorowali swoje sale, by w tym dniu wyglądały wyjątkowo. Ogłoszony został konkurs na najpiękniej udekorowaną świątecznie salę lekcyjną. Hol na I piętrze też wyglądał pięknie, głównie sprawą witraży wykonanych przez uczniów na zajęciach artystycznych.
Od rana wszyscy czekali na JASEŁKA, które przygotowała pani Ela Rogowska wraz z uczniami. Zewsząd słychać było kolędy, pachniały pierogi i inne potrawy. To młodzież naszej szkoły przygotowała wigilijne spotkania w klasach.
Po spektaklu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, aby podzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, jeść pyszne potrawy, rozmawiać o tradycjach świątecznych i cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
W tym czasie komisja konkursowa w składzie: p.dyr. Mariusz Cybulko, p. Maria Tawrel-przewodnicząca, p.Elżbieta Rogowska, p. Katarzyna Borowska obejrzała wystrój wszystkich sal. Pod uwagę wzięto: pomysłowość, estetykę wykonania i ogólne wrażenie. Komisja była pod wrażeniem niektórych pomysłów i ilości pracy, jaką wykonali uczniowie.
Oto wyniki:
I miejsce – sala 60 i klasa II LB
II miejsce – sala 46 i klasa II LC
III miejsce – sala 59 i klasa I gC
Zwycięzcom gratulujemy!
Gdy szkołę opuścili uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się w stołówce szkolnej na swojej wigilii. Był i fragment z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, kolęda, moc życzeń, radość i spożywanie różnych pyszności. W serdecznej atmosferze miło upłynął czas.
Do zobaczenia w Nowym 2012 Roku!

 

zobacz galerię zdjęć

Danubia Cup w Słowacji

Świetny występ zanotowali białostoccy short trackowcy, którzy w miniony
weekend startowali na Słowacji w zawodach z cyklu Danubia Cup. Oprócz
Polaków i Słowaków wystartowali też zawodnicy z Ukrainy, Węgier,
Czech, Chorwacji, Łotwy, Rumunii, Turcji, Litwy, Austrii oraz Bułgarii.
Najlepiej wypadł Krystian Korecki, który w kategorii Junior C wygrał
każdy z rozgrywanych dystansów i zajął piewsze miejsce w wieloboju.
Złoto w klasyfikacji końcowej zdobył również startujący w kategorii
Junior D Marcin Michalis. Zwyciężył on na dystansie 777 metrów oraz zdobył
srebro na 1000 i 500 metrów. W dodatku z czasem 1.38.96 na 1000 metrów
oraz 48,69 na 500 metrów pobił on rekordy Polski Juniorów D. Pechowo
wystartowała najlepsza Juniorka C Magdalena Warakomska. Na dwóch
dłuższych dystansach została zdyskwalifikowana, a na 500 metrów
przewróciła się.

Warsztaty teatralne

Dnia 28 listopada 2011r. odbyły się już czwarte warsztaty teatralne w roku szkolnym 2011/2012. Po raz kolejny gościła u nas, w roli prowadzącej, aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku– pani Katarzyna Mikiewicz. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 3gb, 1lb i 2lb.
Podczas zajęć, które trwają 2 godziny lekcyjne, nie tylko gramy różnego rodzaju scenki, ale pracujemy ogólnie nad ciałem i głosem, a przede wszystkim nad tym, by w końcu przestać się wstydzić.
Pani Kasia Mikiewicz wymyśla nam przeróżne zadania, które nas kształtują. Ćwiczymy dykcję, otwieramy się przed innymi, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Może nie ma jeszcze wśród nas doskonałych aktorów, ale wszystko da się zrobić.
(Ola Warzyńska, kl. 1lb)
zobacz galerię zdjęć

Tydzień Wolontariatu

W dn. 5-9 grudnia 2011 r. w naszej szkole był zorganizowany Tydzień Wolontariatu. Wydarzenie to, miało charakter ogólnopolski, a jego celem było propagowanie idei wolontariatu w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.
Podczas obchodzonego Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole:
- zorganizowaliśmy dyżury wolontariuszy w szatni LO,
- wykonane zostały plakaty promujące wolontariat oraz gazetka prezentująca dotychczasowe działania wolontariuszy,
- zorganizowaliśmy na terenie szkoły zbiórkę słodyczy i zabawek, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie DROGA,
- włączyliśmy się w zbiórkę żywności zorganizowaną we współpracy z Caritas,
- spotkaliśmy się z niepełnosprawnymi w Domu Pomocy Społecznej w Zaściankach,
- zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny, dzięki czemu także włączyliśmy się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, sprzedając świece Caritas. Ponadto ufundowaliśmy obiady w stołówce szkolnej na miesiąc grudzień i styczeń jednemu z uczniów naszej szkoły.
Nasi wolontariusze angażując się w realizację działań charytatywnych jednocześnie chcą promować postawy odpowiedzialności , szacunku i wrażliwości na rzecz człowieka potrzebującego pomocy.

 

E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Zbiórka żywności

W dn. 9-10 grudnia 2011 r. dwudziestu dwóch wolontariuszy naszej szkoły wraz z opiekunem SKW wzięło udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności – kromka chleba. Celem jej było pozyskanie artykułów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, do czego z serdecznym uśmiechem i życzliwym słowem zachęcali nasi wolontariusze, rozdając ulotki informacyjne „Tak pomagam”. Akcja została zorganizowana we współpracy z Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Zebrane artykuły zostaną przekazane do poszczególnych placówek Caritas m.in. do Domu Matki i Dziecka, Rodzinnego Domu Dziecka , Centrum Pomocy Samarytanin, Domu dla Bezdomnych, świetlic środowiskowych, socjoterapeutycznych oraz otrzymają je najuboższe rodziny naszego miasta.
Wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i aktywny udział w akcji – dziękuję.

 

E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Maraton Pisania Listów Amnesty Inetnational

Pobiliśmy rekord! W tegorocznej edycji Maratonu Pisania Listów padł niespodziewany rekord. Wspólnie napisaliśmy 1837 listów – czterokrotnie więcej niż w roku ubiegłym!
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Listy w obronie osób, których prawa są łamane, pisze się w ponad 50 krajach, jest to więc projekt globalny.
W naszej szkole listy pisaliśmy w dwóch grupach – porannej i popołudniowej. W akcję zaangażowało się ponad 90 osób. Gościliśmy u siebie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy napisali 104 listy, absolwentów PG 8, wolontariuszy z akcji Szlachetna Paczka. W tygodniu poprzedzającym 10 grudnia podczas godzin wychowawczych oraz lekcji języka angielskiego nasi uczniowie napisali 452 listy. Tegoroczni rekordziści:
- Aleksandra Bebko – klasa II GB – 32 listy;
- Płoszkiewicz Barbara – klasa II LC – 27 listów;
- Kuczyńska Sylwia – klasa II LC - 25 listów;
- Gneja Joanna – klasa ILB – 25 listów;
- Godlewska Izabela – klasa I LB – 25 listów;
- Ważyńska – klasa ILB – 25 listów;
- Łowicka Sylwia - klasa I GC – 20 listów;
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji gratulujemy wielkiego serca i wrażliwości. Dziękujemy za poświęcony sobotni czas. Z pewnością po tej akcji staniecie się „dobrymi duchami” kilku rodzin, które dzięki Wam zasiądą do wieczerzy wigilijnej w komplecie.
zobacz galerię zdjęć

Góra Grosza

Organizatorem ogólnopolskiej dwunastej edycji akcji Góra Grosza jest Towarzystwo „NASZ DOM”. Celem jej jest pozyskanie funduszy na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z Domów Dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowaczych. Akcja ta objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Społeczność naszej szkoły także i w tym roku włączyła się w akcję Góra Grosza. Zebraliśmy kwotę 101 zł. 50 gr.

Wszystkim, którzy wsparli ten szlachetny cel – dziękuję.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Otrzęsiny klas I gimnazjum

16 dzień listopada A.D.2011- czyli otrzęsiny klas I gimnazjum.
Aby stać się pełnoprawnymi uczniami PG 8, 16.11.2011, na ręce Pana Dyrektora, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Ale do tego zaszczytu wiodła ich dłuuuuuga, otrzęsinowa droga……..
Wszystko zaczęło się od przywitania zebranych uczniów przez przedstawicieli klas III. Starsi koledzy nakreślili po krótce plan całej imprezy, przedstawili szanowne jury i życzyli dobrej zabawy.
A konkurencji było co niemiara! Najpierw pokaz mody – uczniowie wystąpili w strojach historycznych i futurystycznych. I tak zaprezentowali się nam rycerze, dwórki książęce i Adam Mickiewicz (prawie jak żywy)oraz złoty przybysz z przyszłości, damy w różowej folii i dwie wersje sukien wieczorowych szytych z płyt cd i folii aluminiowej. Po tej uczcie dla oka nadszedł czas na zmagania intelektualne. Klasy IGA, IGB i IGC zacięcie walczyły o każdy punkt. A pytania nie były łatwe! Należało wykazać się wiedzą historyczną, chemiczną, geograficzną i filologiczną. Jak dobrze, że jury było w tej konkurencji łaskawe, bo inaczej nie poszłoby tak gładko. Odpoczynku nie przynosiły nawet kolejne zmagania, bo czy można odpocząć przy slalomie pierwiastkowym, łamigłówkach, czy rozdzielaniu grochu i fasoli???? Na pewno nie!! Dalej było coraz ciekawiej. Przedstawiciele klas walczyli w konkursie na najszybsze spożycie winogronek (oczywiście bez użycia rączek), a także w teście sprawnościowym na jak najdłuższe odbijanie piłeczki ping-pongowej. A w tym samym czasie powstawały przepiękne portrety Pana Dyrektora. To znaczy, tak się wszystkim wydawało, że są przepiękne, dopóki nie zobaczył ich Pan Dyrektor i nie stwierdził, że chyba nie może się rozpoznać.
Atmosfera była wspaniała. Sił i zapału do walki było mnóstwo, ale przyszedł czas na ostatnią konkurencję, która przybliżała uczestników do ostatecznego werdyktu. I tak, po sprawdzeniu testu z wiedzy o patronce szkoły Marii Konopnickiej, jednym punktem zwyciężyła klasa I GC, druga była klasa I GB, a brąz zdobyła IGA. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę refundację wyjścia klasowego do kina lub teatru, a dwie pozostałe klasy wywalczyły kosze słodyczy. Podsumowując całą imprezę Pan Dyrektor ocenił, że wszyscy uczniowie klas pierwszych w pełni zasługują na przyjęcie ich w poczet uczniów PG 8 i dokonał uroczystego pasowania na ucznia.
Dopełnieniem zabawy była wspólna dyskoteka, podczas której uczniowie klas I- III gimnazjum bawili się wyśmienicie, a później w doskonałych humorach rozeszli się do domów.
Organizatorom otrzęsin dziękujemy i gratulujemy wspaniałego przygotowania imprezy!
Katarzyna Zubrycka
zobacz galerię zdjęć

Patrycja Roszkowska

W dn.24.11.2011r Patrycja Roszkowska uczennica II klasy XIII LO podczas wojewódzkiej uroczystości wręczania dyplomów stpendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Stypendium Prezezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012.

zobacz galerię zdjęć

Danubia Cup w Budapeszcie

W miniony weekend w Budapeszcie odbyły się kolejne z cyklu międzynarodowe zawody Danubia Cup. Startowali tam zawodnicy w kategoriach C, D i E. Bardzo dobrze spisali łyżwiarze Juvenii Białystok, którzy stawali na podium na poszczególnych dystansach oraz w klasyfikacjach wielobojowych.
Najlepiej wypadł Krystian Korecki, który w kategorii Junior C wygrał 500 i 1000 metrów, był 6 na 1500 metrów i stanął na najwyższym stopniu podium w wieloboju. W tej samej kategorii Adam Rozumiejew zwyciężył na dystansie 1500 metrów, jednak w pozostałych biegach został zdyskwalifikowany i rywalizację wielobojową ukończył na 4 pozycji.
Wśród Juniorek C w walce o medale liczyła się Magda Warakomska. Białostoczanka zawody rozpoczęła od dyskwalifikacji na dystansie 1500 metrów. Jednak później było już tylko lepiej. W sprincie na 500 metrów zdobyła srebro, a na dystansie dwukrotnie dłuższym brąz. W klasyfikacji końcowej zajęła 3 miejsce.
Dużego pecha miał Marcin Michalis, który rywalizuje w kategorii Junior D. W finale zarówno na 1000 jak i na 500 metrów wywrócił się, tracąc szansę na podium w wieloboju. Poprawił się w ostatniej konkurencji 777 metrów, w której zajął 3 miejsce i z czasem 1.17.78 poprawił rekord Polski Juniorów D. Ostatecznie zawody ukończył tuż za podium na 4 miejscu.
Do sukcesów indywidualnych łyżwiarze z Białegostoku dołożyli również medale w sztafecie na 2000 metrów. Drużyna w składzie: Krystian Korecki, Adam Rozumiejew (obaj Juvenia Białystok) oraz Hubert Staruchowicz (Mosir Sanok) zdobyła złoto pokonując jedenaście innych drużyn. Natomiast sztafeta dziewcząt w składzie Magda Warakomska, Marta Tymińska (obie Juvenia Białystok) oraz Oliwia Gawlica (OMKŁS Opole) wywalczyły drugie miejsce przegrywając tylko z drużyna z Czech, ale pozostawiając za sobą trzynaście ekip.
Kolejnym startem short trackowców będą Ogólnopolskie Zawody Rankingowe oraz Puchar Polski w dniach 3-4 grudnia w Sanoku. Zawody te będą kwalifikacjami do Danubii Cup, która odbędzie się w dniach 16-18 grudnia na Słowacji.

Międzynarodowe zawody Evo Cup

W dniach 18-20 listopada na białostockim lodowisku odbyły się pierwsze z cyklu międzynarodowe zawody Evo Cup. Wzięło w nich udział 170 zawodników z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Łotwy oraz Polski (Juvenia Białystok, UKS Szóstka Białystok, Orzeł Elbląg, Mosir Sanok, Błyskawica Toruń, Stoczniowiec Gdańsk).
Bardzo dobrze spisali się uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, którzy zajmowali czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych.

Wyniki:
Juniorzy D:
1. Michalis Marcin – Juvenia Białystok (I miejsce na 777m, III miejsce na 333m, I miejsce w superfinale na 1000m)
2. Dobrajs Nils – Łotwa ( II miejsce na 333m, II miejsce na 500m, IV miejsce w superfinale na 1000m)
3. Maliszewski Jakub – Juvenia Białystok (III miejsce na 777m, V miejsce na 333m, I miejsce na 500m)

Juniorki C:
1. Zakharova Valerya – Rosja (I miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)
2. Magdalena Warakomska – Juvenia Białystok (IV miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 1500m)
3. Oborina Maria – Rosja (II miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, II miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorzy C:
1. Pshenitsin Michail – Rosja (I miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 1500m)
2. Korecki Krystian – Juvenia Białystok (VI miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 1500m)
3. Gritsuk Vadim – Rosja (IV miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorki B:
1. Strelkova Ekaterina – Rosja (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 1500m)
2. Malagich Emina – Rosja (II miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 1500m)
3. Mazur Nikola – Juvenia Białystok (VII miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorzy B:
1. Strelkov Eduard – Rosja (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 1500m)
2. Grycner Rafał – Stoczniowiec Gdańsk, uczeń Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku (II miejsce na 1500m, IV miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 1500m)
3. Judzicki Bartosz – Juvenia Białystok (III miejsce na 1500m, V miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorki A:
1. Kichapova Yulia – Rosja (I miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 1500m)
2. Zakharova Evgeniya – Rosja (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 1500m)
3. Emasheva Alina – Rosja (III miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)

Juniorzy A:
1. Kłosiński Sebastian – Orzeł Elbląg, uczeń Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku (VI miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 1500m)
2. Migunov Dmitriy – Rosja (I miejsce na 1500m, I miejsce w superfinale na 1500m)
3. Bubnov Alexander – Rosja (II miejsce na 1500m, V miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 1500m)

Seniorki:
1. Orlova Maria – Rosja (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 3000m)
2. Plugina Natalia – Rosja (IV miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 3000m)
3. Krievane Evita – Łotwa (V miejsce na 1500m, III miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, VII miejsce w superfinale na 3000m)

Seniorzy:
1. Zakharov Timur – Rosja (I miejsce na 1500m, VII miejsce na 500m, III miejsce na 1000m, I miejsce w superfinale na 3000m)
2. Jaworski Jakub – Juvenia Białystok (VIII miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, I miejsce na 1000m, II miejsce w superfinale na 3000m)
3. Prankevich Sergey – Rosja (I miejsce na 500m, II miejsce na 1000m, III miejsce w superfinale na 3000m)


Pomagamy chorym dzieciom

PW sobotę, 19 listopada b.r. wolontariuszki naszego gimnazjum i liceum zaangażowały się w zbiórkę funduszy przeznaczoną na pomoc dzieciom terminalnie chorym. Kwesta została przeprowadzona we współpracy z Fundacją „Pomóż Im”, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki takim akcjom, fundacja może zapewnić małym pacjentom przebywającym w domu rodzinnym, wśród bliskich, aparaturę medyczną, pomoc lekarską, pielęgniarską, socjalną, psychologiczną oraz rehabilitację.
Za włączenie się do akcji, poświęcony czas i okazane serce potrzebującym pomocy – dziękuję!
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 2011 r. obchodziliśmy 93 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się w Katedrze Białostockiej. Pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego była sprawowana Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczyli w niej licznie zebrani wierni-mieszkańcy Podlasia, parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowe, kombatanci, żołnierze, młodzież, poczty sztandarowe oraz harcerze.
Po mszy świętej dalsze obchody Święta Niepodległości odbywały się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przedstawiony został rys historyczny obchodzonego święta, a następnie miało miejsce wciągnięcie flagi na maszt, Hymn Państwowy, wystąpienia władz, Apel Pamięci, Salwa Honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych. Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów honorowych.
Była to piękna i wzruszająca lekcja historii, patriotyzmu i tradycji narodowej.
Warto pamiętać i o tym, jak powiedział podczas homilii ks. T.Kasabuła, że miłość Ojczyzny to „pamięć i szacunek dla ołtarzy przeszłości, ale także odpowiedzialność za jej przyszłe losy, od której nikt nie może czuć się zwolniony”.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Ku chwale ojczyzny!

Jak najpiękniej uczcić tak ważne dla Polski święto jak rocznicę odzyskania niepodległości? Śpiewem – radosnym, głośnym, energicznym, płynącym z serca.
Właśnie takich wrażeń dostarczyli uczniom naszej szkoły organizatorzy apelu z okazji 11 listopada – Święta Niepodległości. Bez zbędnego patosu uczniowie opowiedzieli w krótkiej części artystycznej o drogach Polaków do wolności do 1918 roku, pan dyrektor wzbogacił rys historyczny, a „grupa śpiewacza” pod opieką pani Tawrel okrasiła czwartkową uroczystość. Jednak niewątpliwym numer 1 tej uroczystości było wspólne śpiewanie wszystkich zgromadzonych na apelu osób dobrze wszystkim znanych pieśni legionowych. Echem wśród murów szkoły rozniosły się nuty „Legionów” i „Wojenki” i trwały tam jeszcze przez jakiś czas, gdy wielu nuciło w ciągu dnia pod nosem znane melodie.
Gdy wspólnota potrafi zrobić coś razem, sens tej pracy jest bardzo ważny i zapada głęboko w pamięć. A po uroczystości z okazji Święta Niepodległości powinna w każdym z nas zostać refleksja, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować...”
zobacz galerię zdjęć

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery grupa siedmiu uczennic z kl. II GC uczestniczyła 21.10.2011 r. w warsztatach z psychologiem i doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej Nr 2 w ramach Dnia Otwartego Działu Zawodowego tej placówki. Gimnazjalistki rozwiązywały psychotesty (w tym z wykorzystaniem programów komputerowych), analizowały ich wyniki, zapoznawały się ze specyfiką zawodów, które odpowiadały ich predyspozycjom osobowościowo-zawodowym a przy tym dużo śmiały się i dyskutowały. Jak zgodnie stwierdziły dowiedziały się wiele o sobie i o tym jak planować swoją przyszłość szkolno-zawodową.
Doradca zawodowy z PP-P Nr 2 przeprowadził też 3.11. 2011 r. zajęcia na terenie ZSOMS. Uczniowie klas: II GB i II LC dowiedzieli się czym jest osobowość zawodowa i jak wpływa na ich teraźniejszość i przyszłość, każdy z nich poznał swój profil osobowości.

zobacz galerię zdjęć

Ku chwale ojczyzny!

Ku chwale ojczyzny!
Jak najpiękniej uczcić tak ważne dla Polski święto jak rocznicę odzyskania niepodległości? Śpiewem – radosnym, głośnym, energicznym, płynącym z serca.
Właśnie takich wrażeń dostarczyli uczniom naszej szkoły organizatorzy apelu z okazji 11 listopada – Święta Niepodległości. Bez zbędnego patosu uczniowie opowiedzieli w krótkiej części artystycznej o drogach Polaków do wolności do 1918 roku, pan dyrektor wzbogacił rys historyczny, a „grupa śpiewacza” pod opieką pani Tawrel okrasiła czwartkową uroczystość. Jednak niewątpliwym numer 1 tej uroczystości było wspólne śpiewanie wszystkich zgromadzonych na apelu osób dobrze wszystkim znanych pieśni legionowych. Echem wśród murów szkoły rozniosły się nuty „Legionów” i „Wojenki” i trwały tam jeszcze przez jakiś czas, gdy wielu nuciło w ciągu dnia pod nosem znane melodie.
Gdy wspólnota potrafi zrobić coś razem, sens tej pracy jest bardzo ważny i zapada głęboko w pamięć. A po uroczystości z okazji Święta Niepodległości powinna w każdym z nas zostać refleksja, że „Ojczyznę kochać trzeba i szanować...”
zobacz galerię zdjęć

Stypendia motywacyjne Prezydenta Miasta Białegostoku

Prezydent Miasta Białegostoku, pragnąc docenić wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uczniów białostockich szkół, przyznał jednorazowe stypendia motywacyjne na rok szkolny 2011/2012. Otrzymali je również uczniowie naszej szkoły.

 

Stypendyści XIII Liceum Ogólnokształcącego:

 

Paweł Kamieński, III LA

Sylwia Gryko, III LB

Paulina Koleśnik, III LC

Patrycja Tuszyńska, III LD

Patrycja Roszkowska, II LA

Adrianna Ciwoniuk, II LA

Hanna Olszewska, II LA

Marta Polińska, II LB

Anna Trochimczyk, II LB

Karolina Bielawiec, II LC

Sylwia Kuczyńska, II LC

 

Stypendyści Publicznego Gimnazjum nr 8:

 

Kinga Czołpińska, III GB

Katarzyna Chojnowska, III GB

Patrycja Zielińska, III GB

Marta Tymińska, II GA

Natalia Kotuk, II GB

Milena Adamczuk, II GB

Karolina Andryszuk, IIGB

Aleksandra Bebko, II GB

Mateusz Krawczyk, II GB

Marta Małż, II GB

Patryk Ostrowski, II GB

Daniel Sakowicz, II GB

Magdalena Siekierko, II GC

 

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short tracku

W miniony weekend w Elblągu odbyły się kolejne z cyklu Ogólnopolskie Zawody Rankingowe oraz Puchar Polski w short tracku. W zawodach udział wzięło blisko 170 zawodników z: Elbląga, Opola, Domaniewic, Sanoka, Gdańska, Olsztyna, Torunia i Białegostoku. Jak zwykle bardzo dobrze spisali się uczniowie oraz absolwenci ZSOMS w Białymstoku. W Elblągu nie wystartowali czołowi polscy juniorzy, którzy udali się na międzynarodowe zgrupowanie szkoleniowe w Bormio we Włoszech (m.in. Szymon Wilczyk, Radosław Zawiślak, Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Patrycja Rokicka) oraz seniorzy, którzy kilka dni wcześniej wrócili z Pucharu Świata.

WYNIKI
Ogólnopolskie Zawody Rankingowe:

Juniorki A:
1. Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)

Juniorki B:
1. Agata Greś (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)

Juniorki C:
2. Magdalena Warakomska (II miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3. Marta Tymińska (III miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy A:
1. Jakub Korolczuk (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3. Grzegorz Zimnoch (VI miejsce na 777m, II miejsce na 500m)

Juniorzy B:
2. Rafał Kiluk (IV miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3. Wojciech Kamieński (III miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1. Krystian Korecki (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
2. Adam Rozumiejew (IV miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorzy D:
1. Marcin Michalis (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3. Jakub Maliszewski (II miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Seniorzy:
1. Rafał Piórecki (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
3. Dariusz Kulesza (V miejsce na 777m, II miejsce na 500m)


Puchar Polski:

Kobiety:
1. Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)
2. Magdalena Warakomska (VI miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)

Mężczyźni:
2. Wojciech Kraśnicki (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)
3. Dariusz Kulesza (II miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

3 kwietnia 2020

Imieniny:
Pankracego, Renaty, Ryszarda