Wydarzenia

Rok szkolny 2011/2012

drukuj

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie

Piotr Gierasimczyk oraz Sylwia Kuczyńska z klasy II LC (pod opieką Pani Anny Jakimczuk) wzięli udział w finale XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie w Gdańsku w dniach 4 - 8 lipca 2012 jako zdobywcy II miejsca w eliminacjach wojewódzkich. Jako drużyna brali udział aż w sześciu konkurencjach: testach o filmie polskim, europejskim i światowym, teście na podstawie fragmentów filmowych, pisali także pracę o estetyce filmu i esej na temat sztuki filmowej. Zajęli 29 miejsce w Polsce. Gratulujemy i liczymy na poprawienie pozycji w przyszłym roku.

Przemarsz dzieci i młodzieży

28 czerwca ulicami naszego miasta przeszły dzieci i młodzież wszystkich białostockich placówek edukacyjnych. Barwny i bardzo różnorodny pochód był wprowadzeniem w radosny, wakacyjny nastrój. Była to też możliwość spotkania rówieśników i oczywiście dobrej zabawy. Uczniowie naszego - Publicznego Gimnazjum nr 8, również wzięli w nim udział. Dzięki dobrze przygotowanemu repertuarowi muzycznemu i kolorowym strojom byli bardzo widoczni. Wszystkim się podobało. Za rok na pewno znów weźmiemy udział w kolejnym marszu.
zobacz galerię zdjęć

Coraz wyżej, coraz lepiej

Dosyć przyziemnych myśli i spraw, o wiele ciekawiej jest popatrzeć na wszystko z góry.
Nasz uczeń Filip Chrapowicki, wciela w życie tę zasadę. Jest pasjonatem wspinaczki skałkowej. Wspina się od wielu lat, mimo że sam ma ich tylko 13! Więcej na temat Filipa znajdziecie pod adresem: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120623/MAGAZYN/120629958

Sukcesy w Biegu Dnia Olimpijskiego

17 czerwca odbył się w Białymstoku Bieg Dnia Olimpijskiego, zorganizowany pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wystartowało ponad 1000 osób. Wzięli w nim udział również nasi uczniowie z klas mistrzostwa sportowego. Zajęli bardzo wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych:
Dawid Piątkowski – II. miejsce
Agata Greś – IV. miejsce
Patrycja Rokicka – V. miejsce
Wojtek Kamieński – IV. miejsce
Kamil Moczulski – V. miejsce.
Gratulujemy sukcesu!

Łamigłówki Matematyczne

13 czerwca odbyła się kolejna, czwarta już edycja szkolnego konkursu matematycznego Łamigłówki Matematyczne. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły matematyków reprezentujące poszczególne klasy gimnazjum i liceum. Bardziej niż typowe wiadomości matematyczne, przydały się uczestnikom pomysłowość, spostrzegawczość i umiejętność wnioskowania.
Uzyskując najwyższą punktację z testu, w kategorii indywidualnej bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III GB:
Katarzyna Chojnowska – 15 punktów,
Paulina Naumowicz – 15 punktów,
Marcin Pawelski – 13 punktów.
Najlepsze wyniki zespołowe uzyskały reprezentacje klas:
I.miejsce –68 punktów
klasa III GB: Katarzyna Chojnowska, Paulina Naumowicz, Marcin Pawelski;
II.miejsce – 51 punktów
klasa I GA: Iza Sidorska, Zuzanna Cesnowska, Gabriela Kudaszewicz;
III.miejsce – 48 punktów
klasa IGC: Andrzej Rydzewski, Przemysław Dębrowski, Maciej Szyszko.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom gratulujemy!
zobacz galerię zdjęć

Dzień Sportu

Nadszedł nagle i niespodziewanie, ale w końcu nadszedł! 1 czerwca to nie żarty! Zgodnie z długą tradycją naszej szkoły pod tą właśnie datą ukrywa się impreza promująca aktywność fizyczną i dobrą zabawę, czyli Dzień Sportu. Jaki przepis jest na udany dzień ucznia? Oczywiście brak zajęć lekcyjnych – spełnienie tego marzenia umożliwiła uczniom Dyrekcja szkoły , ponadto mile widziane są zajęcia sportowo – rozrywkowe. O to zadbali nauczyciele wychowania fizycznego. Z podziwu godnym zaangażowaniem uczniowie od rana brali udział w turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W strugach deszczu, gdy chyba nawet kapitanowie drużyn nie widzieli czubków swoich butów trwała zażarta walka o piłkę i zwycięstwo. Jak zawsze – zwyciężyli najlepsi! Gratulacje! A pozostali, z suchymi ubrankami na plecach, podjęli wyzwanie w zmaganiach ogólnorozwojowych, gdzie liczyły się siły, precyzja, koordynacja, celność. Dobry humor i potrzeba rywalizacji zapewniły dobrą zabawę. Zwycięstwo przypadło w udziale uczniom klasy II GA, która choć nieliczna udowodniła swoją sportową dominację. W końcu to sportowcy!:) Szkoda tylko, że oczekiwanie na ogłoszenie wyników zajęło nieco zbyt wiele czasu, a zwycięzcy otrzymali jedynie dyplomy… Tak, wiadomo, najważniejsze są zmagania, wysiłek itd., ale….nawet drobne nagrody byłyby satysfakcjonujące. Liczymy na pozytywną zmianę w tej kwestii w przyszłym roku:)

Finaliści V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych

Weronika Korsak (klasa III LC) i Marcela Czokało (klasa II LC) zostały finalistkami ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznej w kategorii pomysł techniczny. Nagrodzona praca o tytule: „Komfort i bezpieczeństwo dla każdego – koncepcyjny projekt inteligentnego domu dla niewidomych” powstała pod kierunkiem nauczyciela informatyki, pana Andrzeja Sulimy.

Dzień urodzin bł. Jana Pawła II w naszej szkole

18 maja 2012 r. społeczność naszej szkoły uczciła pamięć o wielkim Polaku – bł. Janie Pawle II, który jest darem „dla Polski i świata”. Uczniowie z klasy IgA, IgB i ILB zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu. Przypomnieli wiele ważnych wydarzeń z Jego życia, istotne kwestie Jego nauczania, co wzbudziło w nas wiele radości, refleksji a nawet i łez.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom, którzy okazali wiele życzliwości podczas przygotowywania apelu.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Laureaci XII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży - Białystok 2012

18 maja 2012 r. w klubie „Gaj” został rozstrzygnięty XII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży – Białystok 2012. Wsród laureatów znaleźli się również uczniowie ZSOMS – członkowie Koła Młodych Twórców.
Łukasz Bielenik z XIII LO (uczeń kl. II Lb) uzyskał III miejsce w kategorii poezja.
Natomiast uczennice PG nr 8: Natalia Wojno (z kl. III Gb) i Julia Nietupska (z kl. I Gb) otrzymały wyróżnienia w kategorii fotografia.
Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w białostockim klubie „Gaj” (ul. Gajowa 68).
zobacz galerię zdjęć

Matura 2012

Początek maja, kwitnące obowiązkowo kasztany, galowe stroje, nastrój pełen powagi i dostojeństwa. Matura.
Kilka bardzo ważnych egzaminów, od których zależy przyszłość każdego maturzysty. Stres i powaga sytuacji zapewniają chwile wspominane potem przez całe życie.
Wszystkim maturzystom życzymy uzyskania wyników wyższych, niż oczekiwane. Powodzenia!
zobacz galerię zdjęć

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym "S.O.S dla bezdomnych kotów!"

Julia Nietupska, uczennica kl. I gc z PG nr 8 uzyskała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „S.O.S dla bezdomnych kotów!”.
Uroczyste wręczenie nagród, połączone z otwarciem wystawy prac plastycznych i fotograficznych, odbyło się 27 kwietnia 2012 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.
Gratulujemy!
zobacz galerię zdjęć

Poems 2012

W marcu 2012 uczniowie klas drugich XIII LO oraz pierwszych i drugich PG 8 na języku angielskim pisali wiersze w stylu ‘dub poetry’.
Były dwa tematy. Jeden: Friendship (Przyjaźń) i drugi Holidays (Wakacje)
Nagrody to wydrukowanie pracy w gazetce szkolnej oraz ‘ósemki’ i ‘trzynastki’.
Nagrody są równorzędne i nazwiska pojawiają się w kolejności alfabetycznej.
Do lektury nagrodzonych wierszy zapraszamy w najnowszym numerze ,,Wyindywidualizowanych”.
Najlepsze prace napisali:
FRIENDSHIP
Ewelina Dryl kl. II LC
Paulina Łupińska kl. II LB
Łukasz Poniatowski kl. II LC
Anna Trochimczyk kl. II LB
HOLIDAYS
Sylwia Gwoździej kl. I GB
Szymon Jaroszewicz kl. I GB
Bartłomiej Łubnicki kl. I GB
Klaudia Skoczek kl. I GB
Patrycja Zajączkowska kl. I GB


Wyróżnione prace za bardzo ładne wykonanie:
Marta Malinowska II GC
Katarzyna Mielko II GC
Magdalena Siekierko II GC
Magdalena Breczko, kl. II LC
Kamila Grześ, kl. I GC
Julita Popławska, kl. II LC
zobacz galerię zdjęć

„Młody Literat” w naszej szkole!

Ewelina Dryl uczennica klasy II LC XIII LO zajęła pierwsze miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Młody Literat” zorganizowanym przez MODM w Białymstoku, objętym honorowym patronatem między innymi przez Ambasadę Amerykańską i Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs polegał na napisaniu po angielsku pierwszej strony powieści. Ewelina odebrała nagrody podczas uroczystego wręczenia dyplomów 30 marca 2012.
zobacz galerię zdjęć

Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

24 kwietnia 2012 r. w kawiarni Fama odbyła się uroczysta Gala XVII białostockiej edycji Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, podczas której podziękowano młodym wolontariuszom i wolontariuszkom za ich bezinteresowną pracę i zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Do konkursu zostało zgłoszonych 71 kandydatów, a wśród nich były także wolontariuszki z naszej szkoły, które otrzymały tytuł finalisty.
Gratulacje możemy składać Sylwii Kuczyńskiej z kl. IILc i Patrycji Zielińskiej z kl. IIIgB.
E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Egzamin gimnazjalny

24-25-26 kwietnia uczniowie III klas gimnazjum w całym kraju zdają pierwsze tak ważne egzaminy w swoim życiu. Muszą wykazać się bardzo szeroką wiedzą zdobytą przez trzy lata nauki.
Pierwszego dnia zdają egzamin z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Dzień drugi to zadania z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Trzeciego dnia czekają języki obce - w naszym gimnazjum do wyboru: język angielski, niemiecki lub rosyjski.
Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!
zobacz galerię zdjęć

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, skierowany do uczniów klas III szkół gimnazjalnych

Żonkilowa kwesta

W niedzielne popołudnie – 22 kwietnia b.r. wolontariuszki z naszej szkoły w centrum miasta aktywnie uczestniczyły w wiosennej kweście żonkilowej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Kwesta została zorganizowana przez Fundację „Pomóż Im” w ramach kampanii "Pola Nadziei", której symbolem są żonkile. Kampania ta, w swoim założeniu ma uwrażliwiać nasze społeczeństwo oraz zwrócić uwagę na cierpienie i potrzeby dzieci , które są objęte opieką paliatywną.
Za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie dziękuję: Karolinie Wyszyńskiej i Klaudii Skoczek, Natalce Garustowicz i Patrycji Zajączkowskiej z kl. IgB oraz Basi Płoszkiewicz i Sylwii Kuczyńskiej z kl. IILc.
E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Forum Miłosierdzia

12 kwietnia b.r. przedstawiciele naszego liceum (ucz. z kl. II Lc) uczestniczyli w I Forum Miłosierdzia „Świadkowie Miłosierdzia”. Forum rozpoczęła liturgia mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W dalszej części programu, która miała miejsce w ZSO nr 10 w Białymstoku wysłuchaliśmy wypowiedzi ks. inf. S.Strzeleckiego, który przybliżył nam ważne i ciekawe wydarzenia z życia bł. ks. Michała Sopocko, a uzupełnieniem jego świadectwa była prezentacja multimedialna. Obejrzeliśmy ciekawą pantomimę pt. „Syn marnotrawny”, po czym swoim świadectwem życia podzielili się z uczestnikami spotkania młodzi ludzie ze wspólnoty „Przymierze”. Zorganizowane na zakończenie forum zajęcia warsztatowe w grupach, umożliwiły wymianę pomysłów i doświadczeń młodzieży nt. podejmowanych przez nią dzieł miłosierdzia dzisiaj.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Laureaci Wojewódzkiego konkursu „Historia w świątyniach zaklęta”

Monika Tyborowska z klasy 2 Lc XIII LO oraz Marta Malinowska z klasy 2 gc PG nr 8 zostały laureatkami II edycji Wojewódzkiego Konkursu Białostocczyzna znana i nieznana pod hasłem Historia w świątyniach zaklęta zorganizowanym przez SP Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku.
W konkursie Monika Tyborowska zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych,
a Marta Malinowska otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych.
Uczennice przygotowały prezentacje multimedialne o podlaskich świątyniach.
Laureatkom gratulujemy!

Wesołych Świąt!

nowsze 1 2 3 4 5 starsze

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

25 maja 2020

Imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny