Wydarzenia

Rok szkolny 2011/2012

drukuj

Pamięć o Janie Pawle II

2 kwietnia to kolejna, już 7. rocznica śmierci Jana Pawła II. Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej (ucz. kl. IgB) wzięli udział w „Apelu w jedności z Janem Pawłem II”, który odbył się przy pomniku Papieża. Uroczystość zgromadziła szczególnie młodzież szkolną i dzieci. Rozpoczęła się o godz. 12.00 hymnem państwowym, a w dalszej części m.in. była wspólna modlitwa Anioł Pański, którą za życia modlił się także Ojciec święty oraz wysłuchaliśmy fragmentów Jego wypowiedzi. Mimo zimna, wszystkich bardzo pobudziła i wzruszyła zaśpiewana przez zebranych ulubiona pieśń Papieża „Barka”. Wyrazem pamięci były także złożone pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicze.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Zdążyć przed świętami

Nasi wolontariusze nie próżnują cały rok, ale szczególnie przed świętami chcą zdążyć z pomocą. W poniedziałek (26 marca) podczas spotkania z młodzieżą niepełnosprawną w Zespole Szkół Nr 16, wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne. Kilka dni później (piątek, 30 marca)we współpracy z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” 25-osobowa grupa wolontariuszy ZSOMS kwestowała w Galerii Białej na rzecz dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich rodzin. Na niedzielne przedpołudnie nie zabrało także chętnych do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Caritas, podczas której sprzedawane były świece „paschałki”, z których dochód zostanie przeznaczony na świąteczną pomoc ubogim rodzinom w naszym mieście.
Wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, zaangażowanie i wielkie serce – dziękuję.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Kampania Edukacyjna Powiedz NIE Trądzikowi

Dnia 30 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Kampanii Edukacyjnej Powiedz NIE Trądzikowi. Młodzież wysłuchała prelekcji Pani

dr Grażyny Kamińskiej na temat profilaktyki, pielęgnacji i sposobów leczenia zmian trądzikowych. Następnie uczniowie uczestniczyli w mini quizie. Zwycięzcy otrzymali upominki w formie kosmetyków o pielęgnacji cery trądzikowej. Na koniec chętni uczniowie mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dermatologicznych. Koordynatorem kampanii jest Pani Marzena Dąbrowska.

zobacz galerię zdjęć

Łamigłówki Matematyczne

27 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się konkurs Łamigłówki Matematyczne. Uczestniczyli w nim zaproszeni uczniowie klas VI pobliskich szkół podstawowych.
Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W części pierwszej każdy uczeń rozwiązywał samodzielnie zestaw piętnastu zadań zamkniętych. W tej kategorii I miejsce zajął Łukasz Janowicz ze Szkoły Podstawowej nr 19. Miejsca II i III zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Filip Sokołowski

i Krzysztof Suszczenia.
W części drugiej uczniowie wykonywali zadania, pracując w zespołach trzyosobowych. Zwycięzcy indywidualni oraz trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone. Po zakończeniu konkurencji, wszyscy uczestnicy konkursu pod okiem uczennic z naszego gimnazjum, świetnie się bawili składając bryły z kolorowego papieru.

zobacz galerię zdjęć

Dzień otwarty PG nr 8

22 marca był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. Było nam bardzo miło gościć tak wielu uczniów i rodziców.
Przedstawiliśmy osiągnięcia naszych mistrzów short-tracku oraz najciekawsze miejsca na całym świecie, gdzie startowali podczas zawodów. Młodzi twórcy zaprezentowali swój dorobek i osiągnięcia fotograficzne, literackie, teatralne. Samorząd Uczniowski i szkolne koło wolontariatu przedstawiły swoją szeroką działalność. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przedstawione przez uczniów ciekawe doświadczenia chemiczne, biologiczne i fizyczne. Można było też podziwiać różnorodne pasje naszych uczniów słuchając kontrabasu. Dziennikarze wydający szkolną gazetkę opowiadali o swojej pracy i oczywiście prezentowali swoje dzieło. Można też było pochwalić się swoją wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody w quizie tematycznym. Gościom bardzo podobały się również występ stepującej Oli i profesjonalny układ taneczny Natalii, Sylwii, Dominiki i Mileny.
zobacz galerię zdjęć

Wyróżnienie w Wojewódzkim konkursie recytatorsko-fotograficznym

W rozstrzygniętym 22 marca 2012 r. Wojewódzkim konkursie recytatorsko-fotograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych „Oczarujesz mnie na powrót” uczennica PG 8 Marta Charytoniuk z klasy I gb – uzyskała WYRÓŻNIENIE w kategorii: fotografia.

Natomiast Marta Malinowska (II gc), Julia Nietupska (I gb) i Artur Moczulski (II gc) za udział w powyższym konkursie otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy sukcesu!

zobacz galerię zdjęć

Rekolekcje wielkopostne

W dn. 19-21 marca 2012 r. społeczność naszej szkoły przeżywała rekolekcje wielkopostne. Odbywały się one w Katedrze Białostockiej, a prowadził je ks. Tomasz Grądzki. Trzydniowe ćwiczenia duchowe, pozwoliły zatrzymać się na chwilę, wyciszyć, spotkać się z Bogiem, skonfrontować codzienne życie z wyznawaną wiarą, aby dzięki temu mogło zaowocować w nas nawrócenie, umocnienie wiary oraz pogłębienie więzi z Chrystusem i Kościołem.
zobacz galerię zdjęć

Festiwal Nauki

16 marca 2012r. w szkole po raz kolejny został zorganizowany Festiwal Nauki pod hasłem „Moja szkoła – drogą do nowych możliwości”. Uczniowie do zmagań przygotowywali się odpowiednio wcześnie, zbierali informacje o short tracku, projektowali grafiki komputerowe „O tożsamość szkoły”, wykonywali plakaty promujące naszą szkołę. Szczególnie ciekawe okazały się zdjęcia, które dotyczyły różnorodnych pasji uczniów. Jedna z konkurencji polegała na ułożeniu w bardzo krótkim czasie wierszyka o szkole. Okazało się, że nasza młodzież świetnie sobie z tym poradziła i udowodniła jak jest twórcza i dowcipna. W przerwach między konkursami uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali znane polskie przeboje, co w pozytywny sposób wpłynęło na atmosferę imprezy. Zmagania w kategorii gimnazjum zakończyły się następująco:
I miejsce – klasa III ga, 54 pkt
II miejsce – klasa I gc, 49 pkt
III miejsce – klasa I gb, 46 pkt
W kategorii liceum laureatami zostały:
I miejsce – klasa III lb, 46 pkt
II miejsce – klasa II lb, 45 pkt
III miejsce – klasa II lc, 39 pkt
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
zobacz galerię zdjęć

DZIEŃ OTWARTY PG nr 8

22 marca 2012 r.

pod hasłem "O tożsamość szkoły"

Zapraszamy w godzinach:
9.00 – 13.00
– dzieci i grupy uczniów
16.00 – 18.00
– rodziców z dziećmi

Zaprezentujemy:
-ofertę zajęć pozalekcyjnych,
-dorobek kół zainteresowań,
-osiągnięcia naukowe i sportowe,
-pasje naszych uczniów
i niespodzianki.

ZAPRASZAMY !

Spotkanie ze strażakami

W dniu 14 marca 2012r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum i liceum ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
Tematem przewodnim było: "Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy - zagrożenia, udzielanie pierwszej pomocy oraz sposoby postępowania".

zobacz galerię zdjęć

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2012 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w ogólnomiejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – bohaterów antykomunistycznego podziemia , którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji.
Uroczystoœci rozpoczęły się w Katedrze Białostockiej liturgiš mszy œwiętej, następnie delegacje posłów, senatorów, licznych zwišzków i stowarzyszeń oraz ZHP złożyły wieńce pod pomnikiem Armii Krajowej (ul. Jana Kilińskiego). Dalsza częœć uroczystoœci odbywała się w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych i Pucharu Polski w short-tracku

      Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego zakończyli rywalizację w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych oraz Pucharze Polski w short tracku. W finale tych zawodów, które odbyły się w weekend w Opolu udział wzięło blisko 180 zawodników z 14 klubów. Oprócz gospodarzy wystartowali zawodnicy z Sanoka, Domaniewic, Gdańska, Torunia, Duszników Zdroju, Elbląga, Olsztyna, Nowego Targu oraz Białegostoku. Bardzo dobrze zaprezentowali się łyżwiarze z białostockiej Juvenii, uczniowie XIII LO, 8 PG i SP 1. Wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe, a Marcin Michalis z wynikiem 48,56s pobił rekord Polski juniorów D na dystansie 500 metrów.

WYNIKI
Ogólnopolskie Zawody Rankingowe

Juniorki A:
1.Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
2.Patrycja Roszkowska (II miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorki B:
1.Natalia Maliszewska (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Nikola Mazur (II miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3.Patrycja Rokicka (III miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorki C:
2.Magdalena Warakomska (I miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorki F:
1.Gabriela Bełbot (I miejsce na 500m, II miejsce na 222m)

Juniorzy A:
1.Szymon Wilczyk (III miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
3.Jakub Korolczuk (IV miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorzy B:
1.Michał Dudziuk (III miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Rafał Kiluk (I miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1.Krystian Korecki (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)
2.Karol Nieścier (III miejsce na 777m, III miejsce na 500m)

Juniorzy D:
1.Marcin Michalis (I miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorzy E:
1.Tomasz Borys (I miejsce na 500m, I miejsce na 222m)
2.Kacper Markiewicz (II miejsce na 500m, III miejsce na 222m)Puchar Polski

Kobiety:
3.Nikola Mazur (III miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)

Mężczyźni:
2.Szymon Wilczyk (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)


Klasyfikacja generalna OZR sezonu 2011/2012:

Juniorki A:
1.Adrianna Ciwoniuk
2.Patrycja Roszkowska

Juniorki B:
1.Natalia Maliszewska
2.Nikola Mazur
3.Patrycja Rokicka

Juniorki C:
1.Magdalena Warakomska
3.Marika Surowiec

Juniorzy A:
1.Szymon Wilczyk
2.Michał Domański
3.Jakub Korolczuk

Juniorzy B:
1.Rafał Grycner
2.Wojciech Kamieński
3.Rafał Kiluk

Juniorzy C:
1.Krystian Korecki
2.Karol Nieścier

Juniorzy D:
1.Marcin Michalis
3.Jakub Maliszewski

Juniorzy E:
1.Tomasz Borys
2.Kacper Markiewicz

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski sezonu 2011/2012:

Kobiety:
1.Nikola Mazur
2.Magdalena Warakomska
3.Adrianna Ciwoniuk


Mężczyźni:
1.Szymom Wilczyk
2.Jakub Borowski
3.Michał Domański

VII Wojewódzki Konkurs Recytacji Prozy

Dnia 25 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Recytacji Prozy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Mottem były słowa Tomasza Manna: „A czyż kiedykolwiek chodziło nam o coś innego, niż o danie z siebie wszystkiego.”
W szranki stanęli uczniowie zarówno gimnazjów jak i liceów. Poziom był bardzo wysoki, a jury miało duże trudności z wytypowaniem zwycięzców, którzy otrzymali cenne nagrody książkowe oraz puchary.

 

Jury w składzie: Agnieszka Możejko-Szekowska (aktorka Teatru Dramatycznego), Wiesław Szymański (redaktor w Radiu Białystok odpowiedzialny za kulturę), Katarzyna Zubrycka (nauczycielka jęz. polskiego w ZSOMS) przyznało następujące wyróżnienia:

Gimnazjum:
I miejsce - Agata Tekień - PG nr 9 w Białymstoku
II miejsce - Mateusz Hess - PG nr 9 w Białymstoku 
III miejsce - Diana Kupryjanowicz - PG nr 9 w Białymstoku 

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Milena Kobylińska - VII LO w Białymstoku
II miejsce - Paulina Przastek - VII LO w Białymstoku
III miejsce - Paweł Żak - III LO w Białymstoku 
wyróżnienie - Melania Bielska - VI LO w Białymstoku
wyróżnienie - Marlena Sawicka - VII LO w Białymstoku

Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Sylwia Dunda, Marzena Kościuszko, Anna Móżdżyńska, Urszula Szutkiewicz, Katarzyna Zubrycka, Mariusz Cybulko

zobacz galerię zdjęć

Laureatka konkursu fotograficznego

Julia Nietupska z klasy I gb,

uczennica PG nr 8, zajęła III miejsce w miejskim konkursie fotograficznym „Białystok – miejsca nieznane”, organizowanym przez Zarząd Oddziału ZNP w Białymstoku i Oddziałową Sekcję Bibliotekarską.

Gratulujemy.

Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 23 lutego 2012 r. w SP nr 47. Imprezę uświetnił występ uczniów

z tejże placówki oraz wystawa fotografii laureatów konkursu.

zobacz galerię zdjęć

XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short tracku

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego wrócili właśnie z najważniejszych dla nich w sezonie zawodów. W miniony weekend w Sosnowcu odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w short tracku. Łyżwiarze tradycyjnie już zdominowali zawody zdobywając większośc medali. Z 60 możliwych do zdobycia krążków w całych zawodach, aż 56 trafiło do uczniów białostockiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. W juniorkach starszych multimedalistką została Agnieszka Tawrel,
która udanie powróciła po długim czasie przerwy, spowodowanym kontuzją. Zdobyła ona aż cztery złote medale i jeden brązowy. Tawrel wraz z Adrianną Ciwoniuk i Patrycją Roszkowską wygrały również rywalizację w sztafecie na dystansie 2000 metrów. Wśród juniorów najlepszy okazał się Sebastian Kłosiński, który wywalczył pięc złotych i jeden srebrny medal. Według PKOL-u najlepszą juniorką młodszą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została Nikola Mazur.
Klasyfikację klubową wygrał ŁKS Juvenia Białystok, a wojewódzką - Podlasie.

Klasyfikacja wieloboju:

Juniorki Starsze:
1.Agnieszka Tawrel (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m, I miejsce na 777m, III miejsce na 1500m)
2.Adrianna Ciwoniuk (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, III miejsce na 777m, I miejsce na 1500m)

Juniorki Młodsze:
1.Nikola Mazur (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m, I miejsce na 777m)
2.Natalia Maliszewska (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, VII miejsce na 777m, I miejsce na 1500m)
3.Agata Greś (VIII miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m, II miejsce na 777m, II miejsce na 1500m)

Juniorzy Starsi:
1. Sebastian Kłosiński (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m, I miejsce na 777m, II miejsce na 1500m)
2. Michał Domański (III miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, II miejsce na 777m, II miejsce na 1500m)
3.Szymon Wilczyk (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m, III miejsce na 777m, III miejsce na 1500m)

Juniorzy Młodsi:
1. Wojciech Kamieński (I miejsce na 1000m, III miejsce na 500m, III miejsce na 777m, I miejsce na 1500m)
2.Kamil Moczulski (VI miejsce na 1000m, V miejsce na 500m, I miejsce na 777m, IV miejsce na 1500m)
3.Rafał Kiluk (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m, V miejsce na 1500m)

Sztafety 2000m:
Juniorki:
1.ŁKS Juvenia Białystok II (Ciwoniuk, Tawrel, Roszkowska)
2.ŁKS Juvenia Białystok (Maliszewska, Rokicka, Mazur)
Juniorzy:
2.ŁKS Juvenia Białystok (Wilczyk, Kozłowski, Kamieński)
3.ŁKS Juvenia Białystok IV (Judzicki, Czaczkowski, Moczulski)

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

18 stycznia 2012r. odbyły się w naszej szkole pokazy wraz z warsztatami z udzielania pierwszej pomocy, prowadzone przez naszego ucznia i ratownika PCK Adriana Zalewskiego. Uczniowie trzecich klas gimnazjum, mogli dowiedzieć się jak pomagać ludziom w sytuacjach zagrożenia życia i przećwiczyć najczęściej występujące przypadki.

zobacz galerię zdjęć

Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short tracku

W weekend na białostockim lodowisku odbyły sie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe oraz Puchar Polski w short tracku. Pod nieobecnośc zawodników kadry narodowej w Białymstoku wystartowali czołowi zawodnicy klubów: KS Orzeł Elbląg, MKS Błyskawica Domaniewice, Stoczniowiec Gdańsk, UKS Błyskawica Domaniewice, Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy, UKS Mosir Sanok, UKS Orlica Duszniki Zdrój, SZÓSTKA Białystok oraz oczywiście Juvenia Białystok. W sumie w zawodach ścigało się blisko dwustu zawodników.
Do bardzo dobrych wyników w poprzednich cyklach zawodów przyzwyczaili nas uczniowie i absolwenci ZSOMS, którzy tym razem również dominowali wśród przeciwników. Na szczególną uwagę zasłużyły wyniki trójki z naszych zawodników. Nikola Mazur, Natalia Maliszewska oraz Paweł Kozłowski na dystansie 1000 metrów uzyskali nowe rekordy życiowe, które stanowią jednocześnie mistrzowską klasą sportową.
Tymczasem kadra narodowa przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym w Opolu, skąd we wtorek zawodnicy wyruszą na Mistrzostwa Europy. Walka o medale najważniejszej imprezy sezonu rozpocznie się w piątek w czeskim Mlada Boleslav. W składzie na Mistrzostwa znalazło się czterech absolwentów naszej szkoły: Jakub Jaworski, Bartosz Konopko, Dawid Rzemieniecki oraz Paula Bzura.

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w short tracku

Juniorki A:
2. Adrianna Ciwoniuk (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorki B:
1. Nikola Mazur (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Natalia Maliszewska (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorki C:
1. Magdalena Warakomska (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)

Juniorki D:
3. Patrycja Markiewicz (IV miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)

Juniorki F:
1. Marcelina Kowalewska (I miejsce na 500m, I miejsce na 222m)
2. Gabriela Bełbot (II miejsce na 500m, II miejsce na 222m)

Juniorzy A:
2. Paweł Kozłowski (II miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)
3. Szymon Wilczyk (IV miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorzy B:
1. Wojciech Kamieński (IV miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Paweł Czaczkowski (II miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1. Krystian Korecki (I miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
2. Karol Nieścier (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
3. Adam Rozumiejew (III miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)


Juniorzy D:
1. Marcin Michalis (I miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2. Kamil Kozłowski (III miejsce na 1000m, III miejsce na 500m)
3. Jakub Maliszewski (VI miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Juniorzy E:
1. Tomasz Borys (I miejsce na 500m, I miejsce na 222m)
2. Kacper Markiewicz (III miejsce na 500m, II miejsce na 222m)

Juniorzy F:
1. Michał Niewiński (I miejsce na 500m, II miejsce na 222m)


Wyniki Pucharu Polski w short tracku.

Kobiety:
1. Patrycja Roszkowska (I miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)
2. Nikola Mazur (VI miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
3. Natalia Maliszewska (III miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)

Mężczyźni:
1. Szymon Wilczyk (II miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2. Jakub Borowski (I miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)

Spotkanie Ekumeniczne

W dniach 18-25 stycznia w Polsce obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
20 stycznia 2012 r. delegacja uczniów XIII LO uczestniczyła w VIII Międzyszkolnym Spotkaniu Ekumenicznym Młodych. Jak co roku odbyło się ono w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku. Uczestnikami spotkania była młodzież ponadgimnazjalna z białostockich szkół ze swoimi katechetami oraz duchowni z Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnego, Ewangelicko-Augsburskiego i Chrześcijan Baptystów. Główny cel, który przyświeca tym spotkaniom to przede wszystkim: wzajemne poznanie, postawa dialogu, wspólna modlitwa, śpiew kolęd i innych pieśni religijnych, dzielenie się świadectwami wiary, ubogacanie się różnorodnością, a tym samym wzajemna radość, która ma na co dzień chrześcijan prowadzić do większej miłości i braterstwa, ponieważ tym, który nas łączy jest Jezus Chrystus.

XIII LO reprezentowali uczniowie z kl. IILc: S.Kuczyńska, B.Płoszkiewicz, M.Tyborowska, P.Gierasimczyk oraz katechetka E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Studniówka 2012

Tegorocznych maturzystów gościła w swoich stylowych wnętrzach restauracja Camelot. Wzruszające słowa, kwiaty, eleganckie stroje. Wszystko w podniosłej atmosferze wyjątkowej chwili. I zgodnie z tradycją Polonez, poprowadzony z klasą przez pana dyrektora Szpilewicza i pana dyrektora Cybulko. Potem wspólna zabawa do białego rana. I oczywiście piękne wspomnienia z tej niepowtarzalnej dla każdego maturzysty uroczystości.


zobacz galerię zdjęć

,,Wyindywidualizowani” w ,,Gazecie Współczesnej”

,,Wyindywidualizowani” w ,,Gazecie Współczesnej”
Młodzież z koła dziennikarskiego i klasy dziennikarskiej II Lb brała udział w cyklicznych warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez zastępcę redaktora naczelnego ,,Gazety Współczesnej”, pana Jarosława Jabłońskiego. Zajęcia prowadzono w ramach grantu ,,Gazetka szkolna, czyli i Ty możesz zostać dziennikarzem”. Młodzież poznawała zasady etyki dziennikarskiej, uczyła się wyszukiwania ciekawych tematów, sposobów zdobywania informacji, zasad redagowania informacji prasowej i sztuki składania stron gazety.
Wynikiem warsztatów są teksty uczniów XIII LO i PG nr 8 umieszczone na portalu społecznościowym www.mmbialystok.pl w zakładce ,,Press class”. Autorzy najlepszych tekstów zostali nagrodzeni… debiutem na łamach profesjonalnego dziennika. W ,,Gazecie Współczesnej” z 28 grudnia 2011 r. dziennikarze naszej gazetki szkolnej ,,Wyindywidualizowani” dostali całą stronę na opublikowanie najciekawszych artykułów! Znalazły się tam teksty:
Sylwii Kuczyńskiej z II Lc (XIII LO) ,,Teraz rządzą fast foody”
Sandry Romanowicz z I Gb (PG nr 8) ,,Święta w stajni”
Kasi Mielko z II Gc (PG nr 8) ,,Niełatwo być aniołem w Białymstoku”
Karoliny Andryszuk z II Gb (PG nr 8) ,,I Ty możesz uratować życie”
oraz fotografia Damiana Gierasimczuka z kl III Gb.
Gratulujemy debiutu!

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

31 marca 2020

Imieniny:
Balbiny, Kamila, Kornelii