Wydarzenia

Rok szkolny 2011/2012

drukuj

Uczniowie ZSOMS na spotkaniach autorskich

Szkolna biblioteka bierze udział w projekcie wojewódzkim organizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich ,,Podlaskie spotkania z pisarzami". W ramach działań projektowych uczniowie PG 8 brali udział w szkolnym etapie konkursu ,,Czy znasz twórczość Anny Onichiomowskiej?", a uczniowie XIII LO ,,Czy znasz twórczość Hanny Kowalewskiej?". Młodzież zainteresowana książkami tych pisarek miała przyjemność uczestniczyć spotkaniach autorskich. Z Hanną Kowalewską nasi uczniowie spotkali się 27 października w III LO, a z Anną Onichimowską 28 października w PG nr 2. Oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czytelnicy z naszej szkoły dostali autografy i mieli okazję sfotografować się z ulubionymi pisarkami.
zobacz galerię zdjęć

Puchar Świata

W miniony weekend w Kanadyjskim Saquenay odbył się drugi z cyklu Puchar Świata w short tracku. Na tych zawodach podwójnie rozegrano dystans 500 metrow. Wysoką formę potwierdził absolwent ZSOMS Bartosz Konopko, który na tym dystansie dwukrotnie awansował do cwiercfinału. Na 500 (1) bez trudu przeszedł eliminacje, a następnie w cwierfinale zajął 3 pozycję, która dała mu możliwośc startu w finale C. W nim zajął 4 miejsce, co w klasyfikacji końcowej oznacza 12 pozycję. Na dystansie 500 m (2) Konopko o cwiercfinał musiał walczyc w repasażach. Bez trudu przebrnął przez 3 biegi i awansował do ¼ Pucharu Świata. Ostatecznie uplasował się na 14 miejscu. W sprincie dominowali Kanadyjczycy, którzy na 6 możliwych medali zdobyli aż 4.

Bardzo dobry występ zanotowała również męska sztafeta w składzie: Bartosz Konopko, Dawid Rzemieniecki, Jakub Jaworski (wszyscy Juvenia Białystok) oraz Adam Filipowicz (AZS Opole). Drużyna zająła 7 miejsce ustanawiając przy tym nowy rekord Polski 6.56.98.

„Chcę być razem, a nie obok”

25 października 2011 r. odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne naszych wolontariuszek z kl. IIIgB i ILB z młodzieżą niepełnosprawną w Zespole Szkół Nr 16 w Białymstoku. Spotkania będą odbywały się cyklicznie, raz w miesiącu w ramach realizowanego projektu „Chcę być razem, a nie obok”. W trakcie miłych rozmów i wspomnień, wykonaliśmy wspólnie plakaty dot. pobytu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Czas upłynął nam szybko w radosnej i życzliwej atmosferze.
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Wspieramy misje i ekologię

23 października 2011 r. w Kościele katolickim była obchodzona Światowa Niedziela Misyjna, która rozpoczęła tegoroczny tydzień misyjny. Nasza społeczność szkolna włączyła się kolejny raz w dzieła misyjne. Tym razem podjęliśmy się przy współpracy z Pallotyńską Fundacją Misyjną SALVATTI.PL przeprowadzenia w naszej szkole akcji - zbiórki starych telefonów komórkowych. Zostaną one poddane recyklingowi, a z pozyskanych szlachetnych kruszców, dochód zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie niedawno zakończyła się wojna domowa. Doświadczeni przez nią ludzie potrzebują pomocy, odbudowy domu, lekarstw, żywności …
Już trzeci rok prowadzimy zbiórkę znaczków pocztowych, także na cele misyjne.

Uczniom i pracownikom, którzy włączyli się w akcje na rzecz misji, którym nie jest obojętny los ludzi będących w potrzebie – dziękuję!
opiekun SKW - E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne – 18.10.2011r. i 25.10.2011r.
Prowadzenie: p. Katarzyna Mikiewicz – aktorka Teatru Dramatycznego

im. A. Węgierki w Białymstoku.
Uczestnicy: uczniowie PG nr 8 z klas: I GC, III GB i III GC oraz uczniowie XIII LO z klasy I LB i II LB.

Spotkania warsztatowe były poświęcone mowie ciała oraz emisji głosu. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką: uczniowie udawali szmaciane lalki, by „zrzucić z siebie „wszystkie troski i zmartwienia; rozgrzewali struny głosowe, mięsnie twarzy i szyi oraz całe ciało. Podczas warsztatów ćwiczyli swoją spostrzegawczość, pamięć i dykcję („Ząb, zupa zębowa, dąb, zupa dębowa”, „Jola lojalna, lojalna Jola”). Było przy tym mnóstwo śmiechu! Zwieńczeniem spotkania były etiudy aktorskie, na których przygotowanie uczniowie mieli 15 minut: temat pierwszej etiudy był dowolny, natomiast druga wymagała wcielenia się w rolę zwierzęcia.
Warsztaty odbywają się 1 raz w miesiącu. Termin następnych zostanie wkrótce podany do publicznej wiadomości.

Sylwia Dunda

Puchar Świata

Bardzo udany występ zanotowali absolwenci ZSOMS na pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w short tracku rozegranym w Salt Lake City. Bartosz Konopko i Patrycja Maliszewska dotarli do półfinałów na dystansie 500 metrów. Ostatecznie Konopko uplasował się na 7 pozycji a Maliszewska na 9. Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Brytyjczyk John Eley, drugi był Kanadyjczyk Charles Hamelin, a trzeci Rosjanin Evgenii Kozulin. U kobiet najlepsza okazała się Kanadyjka Marianne St-Gelais, srebro przypadło Włoszce Martinie Walcepinie, a brąz Amerykance Jessice Smith.
W tym samym czasie w Gdańsku rozgrywane były Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short tracku. Pod nieobecnośc zawodników kadry narodowej bardzo dobrze spisywali się uczniowie oraz absolwenci XIII Liceum Ogólnokształcącego oraz 8 Gimnazjum nr 8.

Wyniki
Ogólnopolskie Zawody Rankingowe:

Juniorki A:
2. Adrianna Ciwoniuk

Juniorki B:
1. Natalia Maliszewska
2. Nikola Mazur
3. Agata Greś

Juniorki C:
1. Magdalena Warakomska
2. Klaudia Mazur

Seniorzy:
1. Marcin Makarczuk-Jackowski
2. Jakub Borowski

Juniorzy A:
2. Szymon Wilczyk
3. Radosław Zawiślak

Juniorzy B:
2. Paweł Czaczkowski
3. Wojciech Kamieński

Juniorzy C:
2. Karol Nieścier
3. Krystian Korecki

Juniorzy D:
1. Jakub Maliszewski
2. Rafał Anikiej
3. Michał Szeniawski

Juniorzy E:
1. Tomasz Borys
3. Kacper Markiewicz

Puchar Polski:

Kobiety:
1. Nikola Mazur
2. Natalia Maliszewska
3. Magdalena Warakomska

Mężczyźni:
2. Rafał Piórecki
3. Szymon Wilczyk

Jak to miło na wycieczce!

18 października uczniowie dwóch klas, I GB i II GB, wzięli udział w wycieczce do Supraśla. Okolica niby wszystkim dobrze znana, ale okazuje się, że nawet dla takich „znawców” jak białostoczanie i rodowici Podlasianie nie wszystko jest takie oczywiste. Niewątpliwie ważnym i mocnym akcentem tej wyprawy była wizyta w Muzeum Ikon. Ewenement. Muzealnictwo i duchowość na najwyższym poziomie, niesamowite zbiory w ciekawej aranżacji wnętrz, z towarzyszeniem liturgicznych śpiewów. Nawet najbardziej rozbawieni uczestnicy wyprawy poczuli... hm.... nazwijmy to: respekt przed obecnością Absolutu, a przy tym zdobyli porządny fragment wiedzy na temat sztuki pisania i ideologii ikon. Ale przecież szkolna wycieczka nie może być tylko „szkolna”. Uczniowie wysłuchali też krótkiej prelekcji na temat ochrony środowiska w Muzeum Przyrodniczym, a następnie udali się na ścieżkę edukacyjną w Puszczy Knyszyńskiej. Być może ta wyprawa była przeznaczona dla fanów biologii i dendrologii, ale nasi uczniowie również nie stracili, słuchając opowieści pani przewodnik na temat roślin występujących w lesie. No i finał – jakże przyjemny! Ognisko, kiełbaski, pieczone pianki (?!), mini-mecz piłki nożnej i fantastyczne nastroje. Wszystkich, zarówno uczniowie, jak i opiekunowie – oczywiście panie wychowawczynie i dwie panie pracujące z uczestnikami imprezy – spędzili czas radośnie, ale nie beztrosko i bezowocnie. To świetnie, że myślimy też o tym, co cenne wokół nas, a nie gdzieś daleko, poza zasięgiem. Poznajmy naszą „małą ojczyznę”, później przyjdzie czas na tę „wielką”. A jak głośno i śpiewnie podkreślali uczniowie: „Cieszmy się z małych rzeczy...”.
zobacz galerię zdjęć

Pomagamy Dziewczynce z zapałkami

W dniach 14-15-16 października 2011 r. wolontariusze PG nr 8 i XIII LO nie szczędząc wolnego czasu kwestowali na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i rodzin zagrożonych patologią. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony dla nich m.in. na posiłki, podręczniki, paczki świąteczne, ferie zimowe, wycieczki. Nasza akcja charytatywna była przeprowadzona w Galerii Biała we współpracy z Fundacją Dziewczynka z zapałkami. Wszystkich wolontariuszy, którzy stanowili Drużynę Baśniową łączyło wielkie serce i zaangażowanie w wykonywaną pracę na rzecz potrzebujących pomocy.
Za trud i poświęcony czas naszym wspaniałym wolontariuszom dziękuję!
E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć

Najlepszy przełajowiec Białegostoku jest wśród nas!

12 października 2011r. w Lesie Pietrasze odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w biegach przełajowych. Najlepszym z najlepszych okazał się Patryk Prymaka, uczeń PG nr 8 Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Patryk jest uczniem trenera Piotra Kondraciuka. Jego ciężka praca pod bacznym okiem trenersko-nauczycielskim przyniosła piękny puchar oraz awans do Finałów Wojewódzkich!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz galerię zdjęć

Młodzież naszej szkoły w filharmonii

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum i liceum będą uczęszczali na koncerty do Opery i Filharmonii Podlaskiej. W tym roku szkolnym dyrektor tej placówki zaproponował młodzieży bezpłatne uczestnictwo w otwartych próbach generalnych przed piątkowymi koncertami.
To niezwykła gratka móc obserwować pracę dyrygenta z orkiestrą, chórem i solistami.
Prowadzący próbę dyrygent omawia utwory, uczy jak słuchać muzyki, jak ją rozumieć.
W każdy piątek do filharmonii wychodzi jedna klasa. Już 7 klas uczestniczyło w takich koncertach. Do tej pory usłyszeliśmy i zobaczyliśmy orkiestrę symfoniczną, kwartet smyczkowy, kwartet gitarowy, solistów: pianistę, gitarzystę, śpiewaków, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Chór Żeński OiFP, Chór Dziecięcy PSM Ist.
Obcowanie z żywą muzyką wzbogaca, uszlachetnia i łagodzi obyczaje.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze koncerty!

M.Tawrel
zobacz galerię zdjęć

Z okazji Dnia Nauczyciela

IV Światowy Spacer Fotograficzny

W pierwszy październikowy weekend w różnych miejscach na całym świecie odbyły się spacery fotograficzne – coroczne, wielkie wydarzenie i największy fotograficzny plener. Wśród 1108 Worldwide Photo Walk znalazło się i nasze miasto.
W Białymstoku pasjonaci fotografii (amatorzy i profesjonaliści) spotkali się w sobotni poranek (1 października 2011 r.) przy fontannie na Rynku Kościuszki, by wspólnie oglądać świat przez wizjery aparatów i wykonane zdjęcia. Uczestnicy spacerowali głównymi ulicami miasta, alejkami parkowymi i utrwalali w obiektywach najciekawsze zakątki. Wykonali pamiątkowe, grupowe zdjęcia przy pałacu Branickich oraz przy ratuszu.
W tegorocznym, czwartym już, Światowym Spacerze Fotograficznym wzięła również udział nasza młodzież z sekcji fotograficznej Koła Młodych Twórców.

 

Fotografie udostępnił p. Andrzej Kudlewski

zobacz galerię zdjęć

Danubia Cup

Kolejne międzynarodowe zawody, na których ścigali się białostoccy short trackowcy odbyły się w zeszły weeekend w Sanoku. Były to zawody z cyklu Danubia Cup, w których udział wzięło blisko 150 zawodników z Rosji, Czech, Łotwy, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Białorusi i Polski. Bardzo dobrze spisali się uczniowie ZSOMS: Korecki Krystian i Warakomska Magda, którzy dominowali w kategorii C. W starszej kategorii na podium klasyfikacji wielobojowej stanęły Maliszewska Natalia oraz Mazur Nikola, a wśród chłopców Kiluk Rafał. W zawodach startowali również czołowi zawodnicy kadry narodowej, absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dla których był to kolejny z etapów przygotowań do głównych startów w sezonie czyli Mistrzostw Europy. Najlepiej spisali się Jaworski Jakub oraz Maliszewska Patrycja, którzy stanęli na najniższym stopniu podium w wieloboju. Bardzo dobrze wypadły ekipy sztafet, które zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn sięgnęły po złoto.
Kolejny start zawodników Juvenii Białystok to Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w Gdańsku w dniach 22-23 października. W tym samym czasie rozpoczną się zmagania w Pucharze Świata.

Juniorzy C:
1. Korecki Krystian (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m, VI miejsce na 1000m)

Juniorki C:
1. Warakomska Magdalena (I miejsce na 500m, II miejsce na 1000m)

Juniorzy B:
3. Kiluk Rafał (IV miejsce na 500m, II miejsce na 1000m)
6. Kamieński Wojciech (III miejsce na 500m)

Juniorki B:
2. Maliszewska Natalia (II miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, VI miejsce na 1000m)
3. Mazur Nikola (VI miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m, I miejsce na 1000m)

Seniorzy:
3. Jaworski Jakub (IV miejsce na 1500m, II miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m)
6. Rzemieniecki Dawid (III miejsce na 1500m)

Seniorki:
3. Maliszewska Patrycja (III miejsce na 500m, IV miejsce na 1000m)

Sztafeta kobiet:
1. Polska (Maliszewska Patrycja, Bzura Paula-Juvenia Białystok, Wójcik Marta, Kobylakiewicz Barbara-AZS Opole)
2. Rosja
3. Juvenia Białystok (Mazur Nikola, Maliszewska Natalia, Patrycja Roszkowska, Patrycja Rokicka)

Sztafeta mężczyzn:
1. Polska (Konopko Bartosz, Jaworski Jakub, Rzemieniecki Dawid-Juvenia Białystok, Kłosiński Sebastian-Orzeł Elbląg)
2. Rosja
3. Rumunia

XI Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski (9.10.2011 r.) był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy”. Jego celem było przybliżenie postaci oraz nauczania bł. Jana Pawła II. Ponadto dzień ten, miał także wymiar charytatywny. W całej Polsce była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, a którymi mogą stać się zdolni uczniowie i studenci, pochodzący z niezamożnych rodzin.
Wolontariusze z naszej szkoły także włączyli się w akcję charytatywną, dokładając od siebie małą cząstkę w budowę „żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.
Słowa podziękowania należą się: Natalce Garustowicz, Patrycji Zajączkowskiej i Tomkowi Gawotowi z kl. IgB oraz Marcie Malinowskiej i Justynie Kalinowskiej z kl. IIgC.
opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Szkolni dziennikarze i filmowcy na wycieczce do Warszawy

5 października 2011 r. uczniowie działający w kole dziennikarskim wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Młodzież obejrzała bibliofilską wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja. Wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, wykonując linoryty i asystując przy ich druku.
Młodzi dziennikarze odwiedzili budynki TVP przy ulicy Woronicza. Odwiedzili studia telewizyjne, reżyserki oraz pomieszczenia montażowe i emisyjne.
Duże zainteresowanie wzbudziło Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w niecodzienny sposób można zetknąć się z wojenną historią naszej stolicy.
Więcej informacji o wycieczce znajdzie się w drugim numerze gazetki szkolnej.
zobacz galerię zdjęć

HOBE znaczy WITAJ

Hobe to tytuł rwandyjskiego czasopisma katolickiego, które od 50 lat ukazuje się w Rwandzie. Pismo to wydawane jest w językach: kiniarwanda, francuskim i angielskim. Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.PL w ramach projektu walki z analfabetyzmem w Rwandzie, zorganizowała w Polsce zbiórkę na prenumeraty tego czasopisma dla Rwandyjskich dzieci po to, aby miały one niepowtarzalną szansę edukacji i kontaktu ze słowem pisanym.
Uczniowie naszego gimnazjum nie pozostali obojętni na apel fundacji i włączyli się do realizacji tego projektu. Została przeprowadzona zbiórka datków pieniężnych na ten cel, a zebrana kwota pozwoli na 11 prenumerat rocznych czasopisma HOBE dla ich koleżanek i kolegów z Afryki.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy IgB, IgC oraz IIIgB.
opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć

Zawody w Sanoku

W miniony weekend w Sanoku odbyły się pierwsze z cyklu Ogólnopolskie Zawody Rankingowe oraz Puchar Polski w short tracku. W zawodach udział wzięło blisko 200 zawodników z całej Polski a także z Ukrainy, Słowacji i Białorusi. Bardzo dobrze spisali się łyżwiarze białostockiej Juvenii, w tym zawodnicy kadry narodowej, dla których był to pierwszy sprawdzian oraz start kwalifikacyjny przed Pucharami Świata.
Obecnie najlepsi short trackowcy w kraju przygotowują się pod okiem nowego trenera Johna Monroe. Jest to znakomity fachowiec, który pracował z najlepszymi w USA, Kanadzie oraz Holandii i kadrę tej ostatniej przygotowywał do igrzysk w Vancouver.
Na pierwsze w tym sezonie Puchary Świata, które odbędą się pod koniec października w Stanach Zjednoczonych (Salt Lake City) oraz w Kanadzie (Saquenay) powołani zostali absolwenci ZSOMS: Bartosz Konopko, Dariusz Kulesza, Jakub Jaworski, Dawid Rzemieniecki, Patrycja Maliszewska i Paula Bzura, a także Aida Bella i Malwina Zawada (AZS Opole).

 

WYNIKI
Ogólnopolskie Zawody Rankingowe

Seniorki:
1. Patrycja Maliszewska
3. Paula Bzura

Juniorki A:
2. Adrianna Ciwoniuk
3. Patrycja Roszkowska

Juniorki B:
1. Patrycja Rokicka
2. Natalia Maliszewska
3. Nikola Mazur

Juniorki C:
1. Magda Warakomska

Seniorzy:
1. Jakub Jaworski
2. Bartosz Konopko
3. Dariusz Kulesza

Juniorzy A:
2. Szymon Wilczyk
3. Jakub Korolczuk

Juniorzy B:
1. Rafał Kiluk
2. Wojciech Kamieński
3. Bartosz Judzicki

Juniorzy C:
1. Krystian Korecki
3. Karol Nieścier

Juniorzy D:
3. Marcin Michalis

Puchar Polski
Kobiety
1. Aida Bella (AZS Opole)
2. Paula Bzura (Juvenia Białystok)
3. Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok)


Mężczyźni:
1. Jakub Jaworski
2. Dawid Rzemieniecki
3. Jakub Borowski
(wszyscy Juvenia Białystok) 

Nasz głos się liczy! - Prawybory w ZSOMS

30 września w naszej szkole odbyły się Prawybory do Parlamentu RP oraz wybory do Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Celem tej akcji było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur państwa demokratycznego i znaczenia wyborów oraz zaangażowania w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych. Prawybory i wybory do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku wywołały sporo emocji. Dzień 30 września poprzedziły w naszej szkole działania profrekwencyjne, wymyślaliśmy hasła zachęcające do udziału w wyborach, wykonywaliśmy plakaty, które zawisły na korytarzach. Kandydaci do Samorządu prowadzili własne kampanie wyborcze. W dniu wyborów odświętnie ubrana komisja zasiadła za stołem prezydialnym, gdzie, udzielając fachowych porad w sprawie ordynacji wyborczej, obsługiwała głosujących. Uczniowie naszej szkoły angażowali się chętnie w wybory, poczuli się ważni i dostrzeżeni, że też mają poglądy i mogą je wyrazić oraz pokazać, że interesują ich sprawy kraju, w którym widzą swoją przyszłość i o którego losie będą niedługo współdecydować. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego PG została Patrycja Zielińska a Przewodniczącym Samorządu LO Adrian Zalewski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu kreatywnych pomysłów oraz zapału do pracy.

 
A.Móżdżyńska, D.Mironiuk 
 

ZSOMS na stronie CEO

zobacz galerię zdjęć

I GB w Instytucie Chemii

26 września 2011r. uczniowie klasy I gb wzięli udział w pokazach doświadczeń chemicznych oraz wykładach w ramach Tygodnia Chemii zorganizowanego w Instytucie Chemii U w B pod hasłem „Czas na chemię żywiołów”.
Poniedziałkowe pokazy dotyczyły żywiołu jakim jest ogień. Studenci chemii zaprezentowali szereg ciekawych doświadczeń, takich jak: chemiczny wulkan, węże Faraona, miś na dyskotece, znicz olimpijski i inne. Uczniowie mogli samodzielnie spalić azotan (V) celulozy. Było bardzo kolorowo i trochę „wybuchowo”. Wrażeń było co niemiara.
Po pokazach młodzież wysłuchała wykładu pt. „Chemia samolotów” oraz zwiedziła Instytut Chemii.
Taka forma lekcji chemii bardzo podobała się uczniom, postaramy się ją powtarzać.

zobacz galerię zdjęć

72. rocznica napaści na Polskę

W dniu 17 września br. obchodziliśmy 72. rocznicę napaści Rosji na Polskę. Uczciliśmy ten fakt składając wspólny wieniec i zapalając znicz na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy 11 listopada. W uroczystości brali udział: przedstawiciele władz miasta, weteranami kampanii wrześniowej, harcerze, fanclub piłkarski oraz inne poczty sztandarowe z białostockich szkół.

zobacz galerię zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

31 marca 2020

Imieniny:
Balbiny, Kamila, Kornelii