Wydarzenia

Rok szkolny 2012/2013

drukuj
19 stycznia

Brązowe medale na mistrzostwach Europy w short-tracku

Trzecie miejsce Patrycji Maliszewskiej w rywalizacji na 500 m i brązowy krążek sztafety, w której składzie na mistrzostwach w Szwecji występowały Paula Bzura, Natalia Maliszewska i Patrycja Maliszewska (absolwentki i uczennica ZSOMS) to powód do radości z wyników naszych zawodników short-tracku
Brązowe medale na mistrzostwach Europy w short-tracku
pokaż całą treść

Trzecie miejsce Patrycji Maliszewskiej w rywalizacji na 500 m i brązowy krążek sztafety, w której składzie na mistrzostwach w Szwecji występowały Paula Bzura, Natalia Maliszewska i Patrycja Maliszewska (absolwentki i uczennica ZSOMS) to kolejny powód do dumy z dokonań naszych zawodników. Cieszymy się, że ciężka praca naszych Pań zaowocowała sukcesami na mistrzostwach Europy które odbyły się 19-20 stycznia 2013 w Malmoe. 

Medalowych pozycji nie wywalczyli mężczyźni, chociaż Bartosz Konopko był piąty na 500 metrów i ósmy w klasyfikacji wielobojowej. Liczymy na kolejne medale w następnych międzynarodowych zawodach. 

Oficjalne wyniki  na stronie mistrzostw.

17 stycznia

PLAN LEKCJI NA 2 SEMESTR

Sprawdź jak będzie wyglądał plan lekcji w drugim semestrze.
PLAN LEKCJI NA 2 SEMESTR
pokaż całą treść
13 stycznia

Ferie na sportowo

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia rekreacyjno-sportowe w czasie ferii zimowych. Startujemy w sobotę 26 stycznia w godz. 10.00-15.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy w godz. 10.00-14.00. Ostatnie zajęcia w sobotę 2 lutego w godz. 10.00-15.00.
pokaż całą treść

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia rekreacyjno-sportowe w czasie ferii zimowych.

Startujemy  w sobotę 26 stycznia w godz. 10.00-15.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy w godz. 10.00-14.00. Ostatnie zajęcia  w sobotę 2 lutego w godz. 10.00-15.00.

W planie: siatkówka, piłka nożna, siłownia, tenis stołowy i wiele innych atrakcji sportowych.

Serdecznie zapraszają nauczyciele wychowania fizycznego.

3 stycznia

Bieg Sylwestrowy

Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się reprezentacji uczniów naszego gimnazjum, którzy startowali w corocznym biegu sylwestrowym organizowanym przez Mosir Białystok. Czterech uczniów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce wśród chłopców w kategorii gimnazjum.
Bieg Sylwestrowy
pokaż całą treść

Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się reprezentacji uczniów naszego gimnazjum, którzy startowali w corocznym biegu sylwestrowym organizowanym przez Mosir Białystok. Uczniowie pod kierunkiem trenera Piotra Kondraciuka godnie pożegnali stary rok i przywitali na sportowo rok 2013. Czterech  uczniów zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce  wśród chłopców w kategorii gimnazjum. Należy im się uznanie nie tylko za osiągnięte wyniki, ale przede wszystkim za sam udział w tak sympatycznej imprezie.

Kadra Pg 8:

 • Prymaka Partyk 
 • Prymaka Sebstian
 • Plago Paweł
 • Włoch Adrian.
zobacz galerię zdjęć
25 grudnia

Jasełka 2012

Naprawdę warto to było zobaczyć !
Jasełka 2012
pokaż całą treść

 

Wykonawcy: 

 • Archaniołowie: Julka Zwolińska i Sylwia Szczerbińska (IIIgC),
 • Diabły: Kasia Daszuta i Edyta Turowska(IILb) ,
 • Pasterze: Monika Wnorowska i Karolina Andryszuk (IIIgB),
 • Maryja: Julka Nietupska,
 • św. Józef: Bartek Łubnicki, 
 • Królowie: Klaudia Skoczek, Sylwia Gwoździej i Daniel Jasielczuk(IIgB),
 • Herod: Andżelika Olszyńska,
 • Strażnik: Jakub Królik(IgC),
 • Mędrzec: Patryk Guziejko (IIIgB)

Pastorałkę wykonała: Zuzia Cesnowska (IIgA)

Przygotowujący Jasełka: Elżbieta Rogowska

zobacz galerię zdjęć
20 grudnia

Wesołych Świąt !

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, satysfakcji i wielu sukcesów składają Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku
Wesołych Świąt !
pokaż całą treść

W oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
żegnamy minione miesiące
i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Serdeczne życzenia:
zdrowia, pogody ducha,
spełnienia wszystkich marzeń,
satysfakcji i wielu sukcesów
składają
Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku

zobacz galerię zdjęć
19 grudnia

Pomoc dzieciom na święta

Szkolne Koło Wolontariatu odpowiadając na apel Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” w Białymstoku zorganizowało wśród uczniów i pracowników naszej szkoły zbiórkę słodyczy i zabawek. Mamy nadzieję, że dzięki temu ich święta choć trochę będą radośniejsze!
Pomoc dzieciom na święta
pokaż całą treść

Szkolne Koło Wolontariatu odpowiadając na apel Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” w Białymstoku zorganizowało wśród uczniów i pracowników naszej szkoły zbiórkę słodyczy i zabawek.

Zebrane dary zostały przekazane stowarzyszeniu, z których następnie zostaną przygotowane paczki dzieciom z najuboższych rodzin, z małych wsi woj. podlaskiego.

Mamy nadzieję, że dzięki temu ich święta choć trochę będą radośniejsze!

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
18 grudnia

II Wojewódzki Konkurs Teatralno - Logopedyczny

Uczniowie naszej szkoły - Milena Adamska i Przemek Dębowski uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Teatralno - Logopedycznym, który odbywał się pod hasłem ,,Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa’’. Poziom był bardzo wysoki i tym mocnej się cieszymy, że uczeń kl. IIgc -Przemek Dębowski zajął III miejsce.

pokaż całą treść

18.12.2012r. uczniowie naszej szkoły - Milena Adamska i Przemek Dębowski uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Teatralno - Logopedycznym, który odbywał się pod hasłem ,,Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa’’. Zmagania zawodników odbywały się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. St. Staszica w Białymstoku. Konkurs wymagał przejścia trzech konkurencji - scenki teatralnej, zemsty logopedy i improwizacji własnej. Poziom był bardzo wysoki i tym mocnej się cieszymy, że uczeń kl. IIgc -Przemek Dębowski zajął III miejsce.

                                                                                                                              Opieka K.Zalesko

16 grudnia

Zbiórka żywności

W dn. 14 i 15 grudnia 2012 roku Caritas Archidiecezji Białostockiej przeprowadziło świąteczną zbiórkę żywności ph. „Tak pomagam”. Nie mogło zabraknąć w tej akcji także uczniów z naszej szkoły.
Zbiórka żywności
pokaż całą treść

W dn. 14 i 15 grudnia 2012 roku Caritas Archidiecezji Białostockiej przeprowadziło  świąteczną zbiórkę żywności ph. „Tak pomagam”. Nie mogło zabraknąć w tej akcji także uczniów z naszej szkoły. Przez kilkanaście godzin (w piątek i sobotę) w jednej z plac. handlowych 24 wolontariuszy ( z kl.IgB, IIIgB, IIILc) aktywnie działało na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy: rodzinom, osobom starszym i chorym w naszym mieście.

Zebrane artykuły zostaną przekazane w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas.

Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom – dziękuję!

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
13 grudnia

VII miejsce na Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym chłopców

Dnia 12.XII.2012 w Zespole Szkół w Suchowoli odbyła się Gimnazjada Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym chłopców. Nasi uczniowie pod opieką p. Dariusza Chomickiego po ambitnej i zaciętej walce zajęli siódme miejsce.
VII miejsce na Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym chłopców
pokaż całą treść

Dnia 12.XII.2012 w Zespole Szkół w Suchowoli odbyła się Gimnazjada Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji stanęło 8 najlepszych Gimnazjum województwa podlaskiego: 4 Gimnazja z Białegostoku (PG 16 Białystok, PG 11, Gimnazjum Katolickie, PG 8), PG Białobrzegi, PG Nowogród, PG Szepietowo, PG Dobrzyniewo.

Bezkonkurencyjne okazało się PG 16 z Białegostoku pokonując w finale Gimnazjum Białobrzegi. Nasi uczniowie pod opieką p. Dariusza Chomickiego po ambitnej i zaciętej  walce zajęli siódme miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

zobacz galerię zdjęć
11 grudnia

Pomoc naszym Rodakom na Ukrainie i Białorusi

W listopadzie b.r. została przeprowadzona zbiórka pomocy szkolnych, książek, słodyczy… polskim dzieciom zamieszkałym na Ukrainie. W grudniu b.r. Szkolne Koło Wolontariuszy zorganizowało zbiórkę artykułów żywnościowych – długoterminowych z przeznaczeniem na paczki świąteczne na Boże Narodzenie kombatantom na kresach zrzeszonych w Stowarzyszeniu Armii Krajowej na Białorusi.
Pomoc naszym Rodakom na Ukrainie i Białorusi
pokaż całą treść

W listopadzie b.r.  została przeprowadzona zbiórka  pomocy szkolnych, książek, słodyczy…   polskim dzieciom zamieszkałym na Ukrainie. Zebrane dary zostały przekazane przebywającemu z wizytą w Polsce ks. proboszczowi  par. Bożego Miłosierdzia w Żytomierzu.

W grudniu b.r. Szkolne Koło Wolontariuszy zorganizowało zbiórkę artykułów żywnościowych – długoterminowych z przeznaczeniem na paczki świąteczne na Boże Narodzenie kombatantom na kresach zrzeszonych w Stowarzyszeniu Armii Krajowej na Białorusi.

Akcje zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” .

Nasza pomoc choć drobna, to mamy nadzieję, że obdarowanym przyniesie radość i nadzieję na lepsze dni.

Dziękuję uczniom oraz pracownikom szkoły, którzy włączyli się do akcji.

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
11 grudnia

OZR i Puchar Polski w Sanoku

W miniony weekend w Sanoku odbyły się kolejne z cyklu Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short tracku. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki. Wielu naszych uczniów pobiło swoje rekordy życiowe i zajmowało czołowe miejsca na podium.
pokaż całą treść

W miniony weekend w Sanoku odbyły się kolejne z cyklu Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short tracku. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki. Wielu naszych uczniów pobiło swoje rekordy życiowe i zajmowało czołowe miejsca na podium. Na szczególną uwagę zasługują uczeń I LA Krystian Korecki, który pobił rekord Polski juniorów B na dystansie 1500 metrów z czasem 2.19.69 oraz uczeń I GA Rafał Anikiej, który w kategorii juniorów D na dystansie 500 metrów uzyskał najlepszy do tej pory czas w Polsce – 46.92. 
Zawody te były jednocześnie kwalifikacjami na międzynarodowe zawody z cyklu Danubia Cup, które odbędą się w dniach 20-22 grudnia w Spiskiej Novej Vsi na Słowacji. O Punkty w klasyfikacji generalnej rywalizowac tam będą Juniorzy C i D. W reprezentacji Polski znalazło się pięciu uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8: Bartosz Bielecki, Marcin Michalis, Kamil Kozłowski, Rafał Anikiej oraz Julia Boryszewska. 

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE

Juniorki A:

 1. Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
 2. Patrycja Roszkowska (II miejsce na 1500m, III miejsce na 500m)
 3. Hanna Olszewska (III miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)

Juniorki B:
1.Agata Greś (I miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)
2.Magdalena Warakomska (VI miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
3.Marta Tymińska (II miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)

Juniorki C:
1. Marika Surowiec (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
3.Julia Boryszewska (IV miejsce na 777m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy A:
1.Szymon Wilczyk (I miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2.Rafał Grycner (II miejsce na 1500m, II miejsce na 500m)
3.Paweł Czaczkowski (III miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy B:
1.Wojciech Kamieński (III miejsce na 1500m, I miejsce na 500m)
2.Krystian Korecki (I miejsce na 1500m)
3.Grzegorz Gawryluk (II miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)

Juniorzy C:
1. Jakub Moroz (I miejsce na 1500m, IV miejsce na 500m)
3.Bartosz Bielecki (I miejsce na 500m)

Juniorzy D:
1.Kamil Kozłowski (I miejsce na 777m, II miejsce na 500m)
2.Rafał Anikiej (II miejsce na 777m, I miejsce na 500m)

Juniorzy E:
1.Jakub Zakrzewski (I miejsce na 500m, IV miejsce na 200m)
2.Kamil Łoszyn(II miejsce na 500m, III miejsce na 200m)

PUCHAR POLSKI 

Kobiety:
1.Magdalena Warakomska (II miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2.Adrianna Ciwoniuk (I miejsce na 1000m, IV miejsce na 500m)
3.Patrycja Rokicka (IV miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)

Mężczyźni:
1.Michał Domański (III miejsce na 1000m, I miejsce na 500m)
2.Rafał Grycner (II miejsce na 1000m, II miejsce na 500m)
3. Krystian Korecki (I miejsce na 1000m)

8 grudnia

Napisaliśmy 2804 listy!

Wielki sukces odnieśliśmy w piątkowo – sobotnim, kolejnym już, Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Aż 212 osób poświęciło swój wolny czas i zechciało się zaangażować w obronę nieznajomych ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.
Napisaliśmy 2804 listy!
pokaż całą treść

Wielki sukces odnieśliśmy w piątkowo – sobotnim, kolejnym już, Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Ideą Maratonu jest wysyłanie listów do władz krajów, w których łamane są prawa konkretnych osób. W tym roku pisaliśmy listy do władz Białorusi,  Egiptu, Chin, Sudanu, Dominikany i Rumunii.

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania.  Aż 212 osób poświęciło swój wolny czas i zechciało się zaangażować w obronę nieznajomych ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.

Liczy się każdy list i wszystkim piszącym należą się ogromne podziękowania.

Na szczególne brawa zasługują rekordziści:

 • Karolina Bielawiec – 81 listów
 • Gabriela Daniluk – 63
 • Prymaka Sebastian – 60
 • Magda Breczko – 44
 • Sylwia Kuczyńska – 43
 • Barbara Płoszkiewicz – 43

Po 40 listów: Karolina Andryszuk, Justyna Kalinowska, Weronika Korsak, Polewko Paulina, Rozumek Magdalena, Skoczek Klaudia, Nietupska Julia.

zobacz galerię zdjęć
7 grudnia

Przedstawienie ,,Dziadów’’ cz. II A. Mickiewicza

06.12.2012r. klub teatralny zaprezentował fragmenty ,,Dziadów’’ A.Mickiewicza. Spektakl odbył się wieczorem, na dniu otwartym, w naszej szkole. Widzami byli rodzice. Dopiero na dzień następny zaprezentowaliśmy przedstawienie klasom gimnazjum PG nr 8. Mamy nadzieję, że występy się spodobały. Całość można zobaczyć w zakładce ,,Warsztaty teatralne’’.

Przedstawienie ,,Dziadów’’ cz. II A. Mickiewicza
pokaż całą treść

06.12.2012r. klub teatralny zaprezentował fragmenty ,,Dziadów’’ A.Mickiewicza. Spektakl odbył się wieczorem, na dniu otwartym, w naszej szkole. Widzami byli rodzice. Dopiero na dzień następny zaprezentowaliśmy przedstawienie klasom gimnazjum PG nr 8. Mamy nadzieję, że występy się spodobały. Całość  można zobaczyć w zakładce ,,Warsztaty teatralne’’.

zobacz galerię zdjęć
6 grudnia

Nagradzamy najlepszych sportowców !

W okazji Mikołajek w dniu 6 grudnia w naszej szkole zorganizowany został apel podsumowujący starty i sukcesy sportowe uczniów naszego gimnazjum. Dzięki pomocy Pana Dyrektora ZSOMS Ryszarda Szpilewicza w tym semestrze nasi młodzi sportowcy mogli otrzymać pamiątkowe medale i dyplomy a najlepsi z najlepszych otrzymali piękne torby sportowe.
Nagradzamy najlepszych sportowców !
pokaż całą treść

W okazji Mikołajek w dniu 6 grudnia w naszej szkole zorganizowany został apel podsumowujący starty i sukcesy sportowe  uczniów naszego gimnazjum.

Dzięki pomocy Pana  Dyrektora ZSOMS   Ryszarda Szpilewicza w tym semestrze  nasi młodzi sportowcy mogli  otrzymać pamiątkowe medale i dyplomy a najlepsi z najlepszych otrzymali piękne torby sportowe. Zapraszamy więc już dziś wszystkich uczniów naszego gimnazjum do startów i reprezentowania naszej szkoły na trenie całego Podlasia w następnym semestrze szkolnym. Motywacją niech będą nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim chęć własnego rozwoju i poprawy  sprawności fizycznej.

Wszystkim nagrodzonym szczególnie gratulują nauczyciele wychowania fizycznego i zapraszamy na bogaty blok zajęć pozalekcyjnych oferowanych w naszym gimnazjum, między innymi siatkówka, lekkoatletyka, piłka nożna, futsal.

zobacz galerię zdjęć
3 grudnia

Wystawa „Szansa czy ryzyko”

Uczniowie klasy II GB i członkowie Klubu Matematyka mieli okazję poznać ciekawostki matematyczne zwiedzając wystawę interaktywną w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.
Wystawa „Szansa czy ryzyko”
pokaż całą treść

Uczniowie klasy II GB i członkowie Klubu Matematyka mieli okazję poznać ciekawostki matematyczne zwiedzając  wystawę interaktywną  w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

zobacz galerię zdjęć
2 grudnia

Awans piłkarzy PG 8 do półfinałów gimnazjady Miasta Białegostoku w futsalu

Gratulacje należą się kadrze naszego gimnazjum w piłce nożnej. Wywalczyli awans do najlepszej ósemki szkół gimnazjalnych w piłce halowej w Białymstoku. Brak własnej dużej sali gimnastycznej nie przeszkodził w ciekawej grze na wysokim poziomie.
 Awans piłkarzy PG 8 do półfinałów gimnazjady Miasta Białegostoku w futsalu
pokaż całą treść

Gratulacje należą się kadrze naszego gimnazjum w piłce nożnej. Wywalczyli awans do najlepszej ósemki szkół gimnazjalnych  w piłce halowej w Białymstoku. Brak własnej dużej sali gimnastycznej nie przeszkodził w ciekawej grze na wysokim poziomie.

Kadra PG 8 w piłce nożnej:

Malinowski Adrian
Włoch Adrian
Trochimowicz Mateusz
Prymaka Sebastian
Prymaka Patryk
Plago Paweł
Kulesza Michał
Stypułkowski Wojciech
Adamiuk Dawid

zobacz galerię zdjęć
30 listopada

Światowy Dzień Walki z AIDS

 

 Światowy Dzień Walki z AIDS  – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.  Zapalane są również znicze i świece symbolizujące pamięć o ofiarach HIV/AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę.

29 listopada

Wizyta w pracowni tetralnej

28.11.2012r. uczniowie z klubu teatralnego udali się z wizytą do pracowni plastycznej Teatru Dramatycznego. Udało się nam zrobić maski duchów i ptaków, które będą elementem dekoracji w spektaklu ,,Dziady’’ A. Mickiewicza. Praca nad maskami wymaga wiele cierpliwości i czasu. Na efekt trzeba czekać kilka dni. Dzięki pomocy pań plastyczek mieliśmy ułatwione zadanie. Efekty będzie można zobaczyć podczas przedstawienia. Serdecznie zapraszamy.
Wizyta w pracowni tetralnej
pokaż całą treść

28.11.2012r. uczniowie z klubu teatralnego udali się z wizytą do pracowni plastycznej Teatru Dramatycznego. Udało się nam zrobić maski duchów i ptaków, które będą elementem dekoracji w spektaklu ,,Dziady’’ A. Mickiewicza. Praca nad maskami wymaga wiele cierpliwości i czasu. Na efekt trzeba czekać kilka dni. Dzięki pomocy pań plastyczek mieliśmy ułatwione zadanie. Efekty będzie można zobaczyć podczas przedstawienia. Serdecznie zapraszamy.

zobacz galerię zdjęć
29 listopada

Jesień kariery - IV OTK

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbywa się tradycyjnie jesienią. Nasza szkoła włączyła się po raz kolejny do działań w ramach OTK. Mimo, iż w nazwie widnieje słowo „tydzień” przedsięwzięcia miały miejsce w październiku i listopadzie.
Jesień kariery - IV OTK
pokaż całą treść

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK)odbywa się tradycyjnie jesienią. Nasza szkoła włączyła się po raz kolejny do działań w ramach OTK. Mimo, iż w nazwie widnieje słowo „tydzień” przedsięwzięcia miały miejsce w październiku i listopadzie. Najwięcej z nich odbyło się 15-19 października:

15.10 doradca zawodowyPoradni Psychologiczno–Pedagogicznej Nr 2 zrealizowałazajęcia w kl. IIGB. Uczniowie dowiedzieli się jakie mają predyspozycje zawodowe i jak wpływają one na ich teraźniejszość i przyszłość. Młodzież z kl. IILB ze szkolnym doradcą poznawała /na bazie prezentacji/ różne style uczenia się i określała swój dominujący styl. Na kolejnej lekcji z cyklu dowiedzą się co powinni robić, a czego unikać aby uczyć się optymalnie zgodnie ze swoimi uwarunkowaniami.

18.10 szkolny doradca i uczniowie kl. IIIGC w oparciu o prezentację, na bazie wcześniejszej diagnozy, analizowali swoje atuty i ograniczenia wynikające z dominującego rodzaju inteligencji wg teorii H. Gardnera.

Ostatniego dnia tygodnia odbyły się warsztaty dla maturzystów z kl. IIIA,B,C: „Aktywne poszukiwanie pracy”.Przeprowadziła je doradca zawodowy i jednocześnie doradca EURES /Europejskich Służb Zatrudnienia/ z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.

Szkolny doradca zawodowy w obu jesiennych miesiącach intensywnie realizowała multimedialne zajęcia w klasach gimnazjalnych i licealnych poświęcone diagnozowaniu i interpretacji predyspozycji osobowościowych i zawodowych młodzieży oraz mini quizy zawodoznawcze, prezentowała film dotyczący rynku pracy i obszarów intensywnego powstawania zawodów. 

W dniu 07.11 w Urzędzie Miejskim członkowie Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych Białegostoku w tymSU ZSOMS pod opieka pani pedagog XIII LO, uczestniczyli w spotkaniu z Młodzieżową Radą Miejską. Spotkanie dotyczyło zakresu i możliwości współpracy w bieżącym roku szkolnym wszystkich Samorządów Uczniowskich Białegostoku. Członkowie SU dyskutowali nad możliwymi do realizacji pomysłami zmierzającymi do zaktywizowania i zespolenia środowisk szkolnych oraz wzięli udział w debacie „Niepełnosprawni, pełno(s)prawni w szkole”, poświęconej problemom osób niepełnosprawnych i wyalienowanych w szkołach średnich.

Działania w ramach IV OTK zakończyły 19 i 26 listopadadoradca zawodowy i psycholog z Lokalnego Centrum Doradca Zawodowego diagnozą temperamentu uczniów kl. IGC, IIGC i IGB oraz interpretacją jego wpływ na sposób uczenia się, funkcjonowanie w grupie jak też predyspozycje do zawodu. Panie przeprowadziły też zajęcia w kl. IILB dotycząceaktualnych zmian w strukturze szkolnictwa zawodowego.

zobacz galerię zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

17 lutego 2020

Imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza