Wydarzenia

Rok szkolny 2015/2016

drukuj
23 czerwca

WIZYTA W DOMU DZIECKA

We wtorek, 21 czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziliśmy Dom Dziecka. Tym razem poszły cztery uczennice pod opieką p. Barbary Kamińskiej. Uśmiechnięte twarze maluszków i radosna zabawa jest za każdym razem wspaniałym przeżyciem i dobrym doświadczeniem. Każda z dziewcząt otrzymała podarunek robiony ręcznie przez dzieci i podziękowanie od dyrekcji placówki. W przyszłym roku szkolnym będziemy nadal kontynuować akcję odwiedzin Domu Dziecka. 

WIZYTA W DOMU DZIECKA
pokaż całą treść

We wtorek, 21 czerwca,  po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziliśmy Dom Dziecka. Tym razem poszły cztery uczennice: Klaudia Raczkowska - 3gb, Maja Awdziej - 2gb, Kamila  Sałatowska - 2gb i Beata Litwińczuk - 2gd. Opiekunem jak zawsze była p. Barbara Kamińska.

Dzięki zebranej kwocie pieniędzy na kiermaszach szkolnych zawsze możemy tam iść z prezentami. Tym razem zaniosłyśmy ponad trzydzieści butelek szamponów, żeli i dezodorantów takich firm jak Adidas czy Nivea. Były też dwie torby słodyczy. 
Bawiłyśmy się z małymi pociechami do południa, a dwie dziewczyny zostały jeszcze dłużej.
Uśmiechnięte twarze maluszków i radosna zabawa jest za każdym razem wspaniałym przeżyciem i dobrym doświadczeniem. 
Tym razem każda z dziewcząt otrzymała podarunek robiony ręcznie przez dzieci z domu dziecka i podziękowanie od dyrekcji placówki.
W przyszłym roku szkolnym  będziemy  nadal kontynuować akcję odwiedzin Domu Dziecka. Mamy nadzieję, że tak jak w tym roku będzie dużo chętnych do zabawy z maluszkami. 
zobacz galerię zdjęć

Uroczyście żegnamy rok szkolny 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego klas III PG

23.06.2016r. (czwartek) – 17.00

Miejsce spotkania – stołówka

Zakończenie roku szkolnego

24.06.2016r. (piątek) – 9.30

Miejsce spotkania – boisko szkolne

Uroczyście żegnamy rok szkolny 2015/2016
pokaż całą treść

Zakończenie roku szkolnego klas III PG

23.06.2016r. (czwartek) – 17.00

Miejsce spotkania – sala gimnastyczna

Zakończenie roku szkolnego

24.06.2016r. (piątek) – 9.30

Miejsce spotkania – boisko szkolne

19 czerwca

1050-lecie Chrztu Polski

Wydarzenie przyjętego chrztu w 966 r. zrównało Polskę z chrześcijańskimi krajami Europy i związało z zachodnim kręgiem kultury chrześcijańskiej. Nasza społeczność szkolna wpisała się także w obchody tego ważnego wydarzenia. Najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny zostały przypomniane podczas apelu p.h. „1050 lat chrześcijaństwa w Polsce", który odbył się w dn. 16 czerwca 2016 r. Nasi uczniowie zainscenizowali m.in. chrzest Mieszka i jego dworu.

1050-lecie Chrztu Polski
pokaż całą treść

Wydarzenie przyjętego chrztu w 966 r. zrównało Polskę z chrześcijańskimi krajami Europy i związało z zachodnim kręgiem kultury chrześcijańskiej. Jak trwała okazała się chrystianizacja ziem polskich, pokazały kolejne wieki.

Mimo licznych powstań w dziejach naszego narodu, całkowitego upadku państwowości polskiej oraz niemal zupełnego zniszczenia organizacji kościelnej wiara chrześcijańska przetrwała. I co ważne, stała się podstawą: polskiej kultury, tradycji  oraz historii, pozwalając również narodowi zachować swoją tożsamość.

Nasza społeczność szkolna wpisała się także w obchody tego ważnego wydarzenia. Wyrażamy naszą wdzięczność twórcom państwowości i wszystkim pokoleniom Polaków, którzy wiernie trwali przy zasadach wyznaczających naszą tożsamość.

Najważniejsze wydarzenia z dziejów  naszej Ojczyzny zostały przypomniane podczas apelu p.h. „1050 lat chrześcijaństwa w Polsce", który odbył się w dn. 16 czerwca 2016 r. Nasi uczniowie zainscenizowali m.in. chrzest Mieszka i jego dworu.

W apelu udział wzięli: Diana Czaus (jako Dobrawa), Dawid Jaszczołt (jako Mieszko), Adrian Ostapowicz, Aleksander Gryko, Juliusz Radziszewski (jako wojowie),  Dawid Zieliński (jako biskup),  Michał Tokarzewski (pomocnik biskupa), Maciej  Kilian (jako król Jan Kazimierz); lektorzy: Kinga Naumowicz, Patrycja Niewińska, Karolina Michałowska, Sylwia Jaszczołt, gościnnie wystąpiła również Andżelika Borkowska.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie oraz nauczycielom za okazaną życzliwość.

E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
18 czerwca

Zapraszamy na wspólne oglądanie meczu

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych fanów Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej na wspólne oglądanie meczu Polska - Ukraina!!! Wtorek 21.06.2016r. zbiórka w sali 42 (punktualnie) o 17:45. Zabieramy kto ma: szaliki, czapki, koszulki itp. z logo Polski. Warto też przygotować coś słodkiego itp. Obowiązkowo zgoda rodziców dla trenera Piotra (obowiązkowo pełna kultura prawdziwego kibica).
Zapraszamy na wspólne oglądanie meczu
pokaż całą treść

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych fanów Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej na wspólne oglądanie meczu Polska - Ukraina!!! Wtorek 21.06.2016r. zbiórka w sali 42 (punktualnie) o 17:45. Zabieramy kto ma: szaliki, czapki, koszulki itp. z logo Polski. Warto też przygotować coś słodkiego itp. Obowiązkowo zgoda rodziców dla trenera Piotra (obowiązkowo pełna kultura prawdziwego kibica).

18 czerwca

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku

W dniu 17 czerwca uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Kalinowska, Natalia Maksymiuk oraz  Kacper Ładny otrzymali wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku za bycie mówcami i uczestnictwo w Debatach Samorządów Szkolnych Szkół Gimnazjalnych „Być Dla Innych” w ramach XVII Białostockiego Forum Szkół.

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku
pokaż całą treść

W dniu 17 czerwca uczniowie naszej szkoły:

Wiktoria Kalinowska, Natalia Maksymiuk oraz Kacper Ładny

 otrzymali wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku za bycie mówcami i uczestnictwo w Debatach Samorządów Szkolnych Szkół Gimnazjalnych

„Być Dla Innych”

w ramach XVII Białostockiego Forum Szkół

Uroczystość odbyła się w  Pałacyku Gościnnym Branickich  przy ul. Kilińskiego w Białymstoku. Obecni byli  wiceprezydent miasta Białegostoku   pan Adam Poliński, dyrektor  Departamentu Edukacji  Urzędu Miejskiego w Białymstoku pani Lucja        Orzechowska, dyrektorzy i nauczyciele szkół gimnazjalnych oraz uczestnicy debat szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, czyli sami uczniowie prowadzący tegoroczne debaty.

zobacz galerię zdjęć
18 czerwca

Zajęcia w PG8 w ramach Lokalnej Akcji Społecznej i programu WF z klasą

Ambitna i duża grupa ojców z synami systematycznie trenuje w ramach rozruszania rodziców z trenerem Piotrem Kondraciukiem na naszym boisku, gdzie oprócz formy sportowej przede wszystkim jest czas na integrację i budowanie więzi społecznych oraz poprawianie relacji tata - syn. Serdecznie zapraszamy na popołudniowe bezpłatne sobotnie zajęcia do 25.06.2016 r. a następnie ponownie od września w naszej placówce.

Zajęcia w PG8 w ramach Lokalnej Akcji Społecznej i programu WF z klasą
pokaż całą treśćAmbitna i systematyczne duża grupa ojców z synami trenuje w ramach rozruszania rodziców z trenerem Piotrem Kondraciukiem na naszym boisku, gdzie oprócz formy sportowej przede wszystkim jest czas na integrację i budowanie więzi społecznych oraz poprawianie relacji tata - syn. Serdecznie zapraszamy na  popołudniowe bezpłatne sobotnie zajęcia do 25.06.2016 r. a następnie ponownie znów od września w naszej placówce.

zobacz galerię zdjęć
15 czerwca

Debata Samorządowa Szkół Gimnazjalnych

9.06.2016 r. w PG nr 3 w Białymstoku odbyła się Szkolna Debata Samorządowa Szkół Gimnazjalnych pod hasłem „My dla innych”. Mówcami byli m. in. uczniowie naszej szkoły: W. Kalinowska, N. Maksymiuk i K. Ładny. Temat debaty brzmiał: „Czy tylko wielcy ludzie zmieniają świat?” W trakcie dyskusji młodzież szukała odpowiedzi na pytanie, jak należy rozumieć określenie „wielcy ludzie”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że każdy  z nas może zmieniać świat, choćby ten najbliższy sobie i każdy jest w jakiś sposób wielki, jeśli ma „otwarte serce” i życzliwość dla drugiego człowieka.

Debata Samorządowa Szkół Gimnazjalnych
pokaż całą treść

9.06.2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku odbyła się Szkolna Debata Samorządowa Szkół Gimnazjalnych w ramach XVII BIAŁOSTOCKIEGO FORUM SZKÓŁ pod hasłem „My dla innych”.

Mówcami byli:
1. Wiktoria Kalinowska - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej, Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku
2. Adam Siemieniuk - Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku
3. Aleksandra Wiluk - Publiczne Gimnazjum nr 31 im. dr Ireny Białówny w Białymstoku
4. Gabriela Górska - Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku
5. Natalia Maksymiuk - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku
6. Tomasz Chmielewski - Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku
7. Kacper Ładny - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku
8. Paweł Bołtowicz – Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Władysława Sikorskiego, Publiczne Gimnazjum nr 30 w Białymstoku
Młodzież przed debatą uczestniczyła w zajęciach z zakresu emisji głosu, komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, a także w warsztatach z protokołu dyplomatycznego.
Temat debaty brzmiał: „Czy tylko wielcy ludzie zmieniają świat?”
W trakcie dyskusji młodzież szukała odpowiedzi na pytanie, jak należy rozumieć określenie „wielcy ludzie”, w czym przejawia się wielkość człowieka. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że każdy  z nas może zmieniać świat, choćby ten najbliższy sobie i każdy jest w jakiś sposób wielki, jeśli ma „otwarte serce” i życzliwość dla drugiego człowieka.
Decyzją publiczności najlepszym mówcą debaty został wybrany Tomasz Chmielewski, uczeń PG 3.
W drugiej części spotkania przedstawione zostały wyniki konkursu pod hasłem „Kreator mody”, w którym młodzież projektowała szkolny ubiór codzienny i galowy. Publiczność mogła podziwiać kreatywność młodych ludzi podczas pokazu ich projektów, który stanowił atrakcję tej części.
Projekt SZKOLNE DEBATY SAMORZĄDOWE po raz kolejny koordynowała i przygotowywała młodzież do wystąpień Urszula Chomik – Kraszewska nauczycielka XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rtm. Witolda Pileckiego w Białymstoku.
Opiekun SU
zobacz galerię zdjęć
13 czerwca

Plenery artystyczne

Pogoda już sprzyja, więc lekcje plastyki przeniosły się na świeże powietrze. Klasy w plenerze obserwują przyrodę i próbują ją odwzorować w swoich pracach. Wbrew pozorom nie łatwo jest namalować przyrodę patrząc na nią :)

Plenery artystyczne
pokaż całą treść

Pogoda już sprzyja, więc lekcjie plastyki przeniosły się na świeże powietrze. Klasy w plenerze obserwują przyrodę i próbują ją odwzorować w swoich pracach. Wbrew pozorom nie łatwo jest namalować przyrodę patrząc na nią :)
Agnieszka Aleksandrowicz

zobacz galerię zdjęć
13 czerwca

Aktywnie z pomysłem

Klasa Igb postanowiła uatrakcyjnić sobie koniec roku zabawą strategiczną Painball to zabawa głównie dla chłopaków, chociaż dziewczyny również dobrze sobie radziły. Planujemy równie wystrzałowo zacząć przyszły rok szkolny!

Aktywnie z pomysłem
pokaż całą treść

Klasa Igb postanowiła uatrakcyjnić sobie koniec roku zabawą strategiczną Painball to zabawa głównie dla chłopaków, chociaż dziewczyny również dobrze sobie radziły. Planujemy równie wystrzałowo zacząć przyszły rok szkolny!
Agnieszka Aleksandrowicz

zobacz galerię zdjęć
12 czerwca

Potyczki Matematyczne

Była fajna zabawa i trochę logicznego myślenia. Potyczki matematyczne to konkurs, w którym wzięło udział prawie 50 uczniów naszej szkoły zainteresowanych matematyką. Oceniane były testy indywidualne i zadania wykonywane zespołowo. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom. Oto zwycięzcy: Kategoria indywidualna: I miejsce ex aequoDominik Fidziukiewicz, Kamiran Issa, Marcin Korzunowicz. Kategoria zespołowa: I miejsce: III GB,  II miejsce: II GB,  III miejsce: II GC

Potyczki Matematyczne
pokaż całą treść

Była fajna zabawa i trochę logicznego myślenia. Potyczki matematyczne to konkurs, w którym wzięło udział prawie 50 uczniów naszej szkoły zainteresowanych matematyką. Oceniane były testy indywidualne i zadania wykonywane zespołowo. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom. Najlepsi zdobyli nagrody. Oto zwycięzcy:

Kategoria indywidualna:

I miejsce  ex aequo - z tym samym wynikiem (w kolejności alfabetycznej):

Dominik Fidziukiewicz

Kamiran Issa

Marcin Korzunowicz

 

Kategoria zespołowa:

I miejsce:

zespół z klasy III GB w składzie:

Dominik Fidziukiewicz

Kamiran Issa

Juliusz Odachowski

II miejsce:

zespół z klasy II GB w składzie:

Karolina Michałowska

Paweł Tuczyński

Jakub Pawłowski

III miejsce:

zespół z klasy II GC w składzie:

Marcin Korzunowicz

Jakub Targoński

Patryk Jakimiuk

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Zwycięzcom gratulujemy!

12 czerwca

Królowa Woda – królową biwaków

Dwa gorące czerwcowe dni uczniowie klas I GA i III GB spędzili w ośrodku Królowa Woda nad jeziorem Sajno niedaleko Augustowa. Dni upływały nam na spacerach, zwiedzaniu Augustowa, grach i zabawach w pięknych okolicznościach przyrody. Wieczorem były tańce i śpiewy przy ognisku, a nocą oczywiście niekończące się rozmowy. Znalazło się też trochę czasu na słodkie nicnierobienie…   Może powtórzymy to za rok?

Królowa Woda – królową biwaków
pokaż całą treść

Dwa gorące czerwcowe dni uczniowie klas I GA i III GB spędzili w ośrodku Królowa Woda nad jeziorem Sajno niedaleko Augustowa. Dni upływały nam na spacerach, zwiedzaniu Augustowa, grach i zabawach w pięknych okolicznościach przyrody. Wieczorem były tańce i śpiewy przy ognisku, a nocą oczywiście niekończące się rozmowy. Znalazło się też trochę czasu na słodkie nicnierobienie…

Może powtórzymy to za rok?

zobacz galerię zdjęć
9 czerwca

Festyn z okazji Dnia Dziecka

10 czerwca

Nie lękaj się – zaufaj nadziei

Pod takim hasłem 9 czerwca 2016 r. odbyła się XV edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Karola Wojtyły, organizowana w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Lidka Niewińska z kl. IgC i Patrycja Niewińska z kl. IIgB, których występy zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Nie lękaj się – zaufaj nadziei
pokaż całą treść

Pod takim hasłem 9 czerwca 2016 r. odbyła się XV edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Karola Wojtyły, organizowana w  Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Lidka Niewińska z kl. IgC i Patrycja Niewińska z kl. IIgB, których występy zostały nagrodzone wyróżnieniem.

 

Serdecznie gratulujemy.

zobacz galerię zdjęć
9 czerwca

Biwak klasy II D

9 czerwca klasa II D wróciła z trzydniowego biwaku w Mrozach k/Ełku. Czas zapełniały nam zajęcia sportowe, potyczki z paintball, spacery. Mieliśmy też ognisko, dyskotekę, niektórzy wybrali się na przejażdżkę rowerową. Pogoda była fantastyczna, więc aż żal było wracać do rzeczywistości domowej i szkolnej. Żegnaj, Szkoło Zielona, wrócimy w przyszłym roku!

Biwak klasy II D
pokaż całą treść

 

9 czerwca klasa II D wróciła z trzydniowego biwaku w Mrozach k/Ełku. Czas zapełniały nam zajęcia sportowe, potyczki z paintball, spacery. Mieliśmy też ognisko, dyskotekę, niektórzy wybrali się na przejażdżkę rowerową. Pogoda była fantastyczna, więc aż żal było wracać do rzeczywistości domowej i szkolnej. Żegnaj, Szkoło Zielona, wrócimy w przyszłym roku!

zobacz galerię zdjęć
7 czerwca

Zwróć książki do biblioteki!

Biblioteka szkolna przypomina czytelnikom o zwrocie do 15 czerwca książek wypożyczonych  z biblioteki szkolnej. Informujemy, iż zwrócenie wszystkich materiałów z obecnego roku szkolnego jest warunkiem wypożyczenia książek na wakacje.

Zwróć książki do biblioteki!
pokaż całą treść

Zwróć książki do biblioteki!

Biblioteka szkolna przypomina czytelnikom o zwrocie do 15 czerwca książek wypożyczonych  z biblioteki szkolnej.

Informujemy, iż zwrócenie wszystkich materiałów z obecnego roku szkolnego jest warunkiem wypożyczenia książek na wakacje.

7 czerwca

Uwaga uczniowie klas 1 gimnazjum!

W dniach od 13 do 17 czerwca czekamy na zwrot wypożyczonych przez Was podręczników wraz z ich dodatkowym wyposażeniem (płyty, mapy, plansze itp.).  Przypominamy, że przed zwrotem ich do biblioteki należy uporządkować podręcznik, np. usunąć wszystkie wpisy ołówkiem i podpisać go w miejscu do tego przeznaczonym. Osoby, które zagubiły lub zniszczyły podręcznik prosimy o jak najszybszy kontakt z biblioteką
Uwaga uczniowie klas 1 gimnazjum!
pokaż całą treść

W dniach od 13 do 17 czerwca czekamy na zwrot wypożyczonych przez Was podręczników wraz z ich dodatkowym wyposażeniem (płyty, mapy, plansze itp.). 

Przypominamy, że przed zwrotem ich do biblioteki należy uporządkować podręcznik, np. usunąć wszystkie wpisy ołówkiem i podpisać go w miejscu do tego przeznaczonym.

Osoby które zagubiły lub zniszczyły podręcznik prosimy o jak najszybszy kontakt z biblioteką.

7 czerwca

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Młodzież z PG nr 8 wzięła udział w 5. Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom. Wybraliśmy się do dwóch białostockich szkół podstawowych: SP nr 1 i SP nr 43, aby przeczytać książki Tove Jansson: „Kto pocieszy Maciupka?” oraz „Niebezpieczna podróż”. W sumie spotkaliśmy się z uczniami ośmiu klas drugich i trzecich. Na koniec wszyscy mali słuchacze obdarowani zostali przez nas zakładkami do książek. W zamian otrzymaliśmy piękne podziękowania przygotowane przez młodszych kolegów i koleżanki oraz słodkie poczęstunki i pamiątkowe „żabki”.

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom
pokaż całą treść

Młodzież z PG nr 8 wzięła udział w 5. Białostockim Tygodniu Czytania Dzieciom. Wybraliśmy się do dwóch białostockich szkół podstawowych: SP nr 1 i SP nr 43, aby przeczytać książki Tove Jansson: „Kto pocieszy Maciupka?” oraz „Niebezpieczna podróż”. W sumie spotkaliśmy się z uczniami ośmiu klas drugich i trzecich. Na koniec wszyscy mali słuchacze obdarowani zostali przez nas zakładkami do książek. W zamian otrzymaliśmy piękne podziękowania przygotowane przez młodszych kolegów i koleżanki oraz słodkie poczęstunki i pamiątkowe „żabki”.

W akcji czytania dzieciom wzięli udział następujący gimnazjaliści: z klasy 1 gc - Patrycja Galas,

Dawid Jaszczołt, Martyna Karpowicz, Jakub Kościelniak, Kinga Naumowicz, Aleksandra Perkowska, Patrycja Sulima i Zuzanna Wojno; z klasy 2 ga – Gabriela Topolska i Greta Witkowska; z klasy 2 gb – Maciej Kalisz, Paweł Kalisz i Patrycja Niewińska, a z klasy 2 gc – Marcin Korzunowicz.

zobacz galerię zdjęć
5 czerwca

Kolejny sukces klubu ,,Decorum’’

05.06.2016 r. klub ,,Decorum’’ kolejny raz brał udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych ,,Dramat i tragedię pozostaw teatrowi’’ i kolejny raz zostaliśmy laureatami!! Przedstawienie ,,Dziób w dziób’’ zdobyło II miejsce na 15 zespołów z całego województwa, a rola Michała Breczko - gołębia Janusza, została doceniona jako najlepsza kreacja męska. ,,Banda gołębi‘’ udowodniła, że przekaz ważnych treści przez sztukę ma zawsze sens.

Kolejny sukces klubu ,,Decorum’’
pokaż całą treść

05.06.2016 r. klub ,,Decorum’’ kolejny raz brał udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych ,,Dramat i tragedię pozostaw teatrowi’’ i kolejny raz zostaliśmy laureatami!! Przedstawienie ,,Dziób w dziób’’ zdobyło II miejsce na 15 zespołów z całego województwa, a rola Michała Breczko - gołębia Janusza, została doceniona jako najlepsza kreacja męska. ,,Banda gołębi‘’ udowodniła, że przekaz ważnych treści przez sztukę ma zawsze sens.

zobacz galerię zdjęć
5 czerwca

Nasi na Robogame

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na ogólnopolskim turnieju robotów dla dzieci i młodzieży „Robogame”, który odbywał się Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym. Był to nasz debiut na zawodach tej rangi. W pierwszej konkurencji, czyli walkach robotów LEGO Sumo, nie poszło nam najlepiej, po pewnych niejasnościach regulaminowych i przeróbkach robota niestety musieliśmy oddać pojedynki walkowerem. O wiele lepiej poszło nam w drugiej konkurencji, czyli wyścigach zdalnie sterowanych pojazdów na specjalnych torze z przeszkodami, gdzie po rewelacyjnych przejazdach Łukasza Leończuka zajęliśmy II miejsce. Drużynę reprezentowali jeszcze – Dawid Jaszczoł oraz Juliusz Radziszewski. Za rok nasz robot Lego SUMO będzie o wiele lepszy.

 Nasi na Robogame
pokaż całą treść

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na ogólnopolskim turnieju robotów dla dzieci i młodzieży „Robogame”, który odbywał się Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym. Był to nasz debiut na zawodach tej rangi. W pierwszej konkurencji, czyli walkach robotów LEGO Sumo, nie poszło nam najlepiej, po pewnych niejasnościach regulaminowych i przeróbkach robota niestety musieliśmy oddać pojedynki walkowerem. O wiele lepiej poszło nam w drugiej konkurencji, czyli wyścigach zdalnie sterowanych pojazdów na specjalnych torze z przeszkodami, gdzie po rewelacyjnych przejazdach Łukasza Leończuka zajęliśmy II miejsce. Co jest naszym wielkim sukcesem. Drużynę reprezentowali jeszcze – Dawid Jaszczoł oraz Juliusz Radziszewski. Za rok nasz robot Lego SUMO będzie o wiele lepszy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość oraz możliwość przygotowania się do startu w zawodach. Od poniedziałku meldujemy się na każdej godzinie lekcyjnej.

zobacz galerię zdjęć
nowsze 1 2 3 4 5 starsze

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

9 maja 2021

Imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola