Wydarzenia

Warto zobaczyć

Rok szkolny 2017/2018

drukuj
6 listopada

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim

W ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami uczniowie ZSOMS wzięli udział w kolejnym spotkaniu autorskim. Tym razem młodzież z klas 3 GC oraz 1 LB spotkała się 6 listopada w VI LO z Zygmuntem Miłoszewskim, jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych twórców powieści kryminalnych i sensacyjnych. 

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim
pokaż całą treść

W ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami uczniowie ZSOMS wzięli udział w kolejnym spotkaniu autorskim. Tym razem młodzież z klas 3 GC oraz 1 LB spotkała się 6 listopada w VI LO z Zygmuntem Miłoszewskim, jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych twórców powieści kryminalnych i sensacyjnych. Pisarz interesująco opowiadał o swojej drodze do pisarstwa oraz procesie tworzenia. Na koniec tradycyjnie podpisywał książki i rozdawał autografy.

zobacz galerię zdjęć
3 listopada

Zabawki dzieciom misyjnym

W dniach 22-28 października 2017 r. w Polsce obchodziliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Idźcie i głoście”. Szkolne Koło Wolontariatu i Caritas w naszej szkole od wielu lat angażuje się na różne sposoby w dzieła misyjne. Wzorem ubiegłego roku podjęliśmy się m.in. zbiórki zabawek dzieciom misyjnym w polskiej misji katolickiej w Papui Nowej Gwinei. Mamy nadzieję, że zabawki dotrą do dzieci na święta Bożego Narodzenia i sprawią im wiele radości.

Zabawki dzieciom misyjnym
pokaż całą treść

W dniach 22-28 października 2017 r. w Polsce obchodziliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem: ”Idźcie i głoście”.

Szkolne Koło Wolontariatu i Caritas w naszej szkole od wielu lat angażuje się na różne sposoby w dzieła misyjne. Wzorem ubiegłego roku podjęliśmy się m.in. zbiórki zabawek dzieciom misyjnym w polskiej misji katolickiej w Papui Nowej Gwinei. Mamy nadzieję, że zabawki dotrą do dzieci na święta Bożego Narodzenia i sprawią im wiele radości.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom, którzy włączyli się do akcji charytatywnej, ofiarowując zabawki - bardzo dziękujemy.

opiekun SKWiC – E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć
29 października

Sportowo - naukowa jesień w Krynicy 2017

Październik to od wielu lat czas, który uczniowie klas mistrzostwa sportowego ZSOMS spędzają na zgrupowaniu w Krynicy. Każdy dzień wypełniony i zorganizowany: treningi, lekcje, prace domowe... i niekończące się rozmowy w gronie przyjaciół. Dzięki zaangażowaniu trenerów i nauczycieli oraz naszej samodyscyplinie wykorzystaliśmy ten czas efektywnie. Pracowaliśmy nad szlifowaniem formy przed kolejnymi zawodami i uczyliśmy się intensywnie. 

 Sportowo - naukowa jesień w Krynicy 2017
pokaż całą treść

Październik to od wielu lat czas, który uczniowie klas mistrzostwa sportowego ZSOMS spędzają na zgrupowaniu w Krynicy. Każdy dzień wypełniony i zorganizowany: treningi, lekcje, prace domowe... i niekończące się rozmowy w gronie przyjaciół. Dzięki zaangażowaniu trenerów i nauczycieli oraz naszej samodyscyplinie wykorzystaliśmy ten czas efektywnie. Pracowaliśmy nad szlifowaniem formy przed kolejnymi zawodami i uczyliśmy się intensywnie. Nie zapomnieliśmy też o podziwianiu piękna jesieni w górach...

zobacz galerię zdjęć
27 października

UWAGA! Od poniedziałku zmiana planu

Od 30 października 2017 r. obowiązuje zmieniony plan. Prosimy o sprawdzenie swojego rozkładu zajęć!!

--------->NOWY PLAN<----------

UWAGA! Od poniedziałku zmiana planu
pokaż całą treść

Od 30 października 2017 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji. Prosimy o sprawdzenie swojego rozkładu zajęć!!

--------->NOWY PLAN<----------

27 października

Nocowanie w szkole klasy II gb

Noc z 20 na 21 października uczniowie klasy II gb spędzili w szkole - bynajmniej nie za karę. Największą atrakcją było oczywiście rozegranie nocnego meczu na boisku szkolnym, później były rozgrywki w tenisie stołowym i kontynuacja meczu na sali gimnastycznej - zajęcia godne klasy sportowej. 

Nocowanie w szkole klasy II gb
pokaż całą treść

Noc z 20 na 21 października uczniowie klasy II gb spędzili w szkole - bynajmniej nie za karę. Największą atrakcją było oczywiście rozegranie nocnego meczu na boisku szkolnym, później były rozgrywki w tenisie stołowym i kontynuacja meczu na sali gimnastycznej - zajęcia godne klasy sportowej. Znaleźliśmy też chwilę  na obejrzenie filmu. Noc w szkole to jak zwykle jedna z najbardziej aktywnych nocy w roku - polecamy, ale tylko dla wytrwałych.

zobacz galerię zdjęć
25 października

Mamy mistrza Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych

Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć powrotem legendy Białegostoku, czyli Szkoły Podstawowej nr 22 a już nasi uczniowie osiągają na jej konto sukcesy sportowe. 4 października w Lesie Pietrasze, odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. W zawodach tych oczywiście nie mogło zabraknąć naszych uczniów. W rywalizacji sportowej wzięli udział: dziewczęta oraz chłopcy. 

Mamy mistrza Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych
pokaż całą treść

Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć powrotem legendy Białegostoku, czyli Szkoły Podstawowej nr 22 a już nasi uczniowie  osiągają  na jej konto sukcesy sportowe.

04 października w Lesie Pietrasze, odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. W zawodach tych oczywiście nie mogło zabraknąć także naszych uczniów. W rywalizacji sportowej wzięły udział dziewczęta oraz chłopcy.

Reprezentację dziewcząt tworzyły: Awdziej Wiktoria, Fedyk Weronika, Galas Patrycja, Juchimowicz Wiktoria, Niewińska Lidia, Nowosada Emilia, Rutkowska Kinga oraz Stankiewicz Weronika.

 Po wewnątrzszkolnej rywalizacji wśród chłopców, naszą szkołę w miejskich biegach  przełajowych reprezentowali: Gosk Julian, Grabowicz Alan, Jakuć Kamil, Kirmuć Karol, Korol Sebastian, Rutkowski Jakub, Stalenczyk Mateusz, Zawistowski Daniel oraz nasz wspaniały mistrz, uczeń klasy VII a (klasa short-track) - Sulima Jakub.

 Jakub Sulima po „zdemolowaniu” swoich rówieśników z Białegostoku podczas biegu przełajowego w Lesie Pietrasze z dużym zapasem jako pierwszy zameldował się  na linii mety, zostając tym samym najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej a zarazem pierwszym, który zdobył „złoty medal” dla reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 22 w Białymstoku.

Pomimo trudnych i wyczerpujących zawodów, serdecznie gratulujemy naszym wszystkim uczniom biorącym udział w tych biegach i dziękujemy za zaangażowanie i determinację w osiągnięciu jak najlepszych czasów. Natomiast Jakubowi dziękujemy za sukces, jaki osiągnął oraz jego trenerowi short-tracku, mgr Adamowi Sadowskiemu. Mamy nadzieję, że współpraca Kuby z trenerem Sadowskim przysporzy nam jeszcze wielu sukcesów sportowych i niespodzianek. Wychowawczyni Jakuba Sulimy, pani Justyna Madeja może być dumna ze swojego ucznia i z dużym prawdopodobieństwem liczyć na kolejne sukcesy.

                                 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i prosimy o więcej:

                                          nauczyciele wychowania fizycznego ZSOMS:

                                    Magda Sochor, Artur Kozłowski, Piotr Kondraciuk, Paweł Cichoń

  uczestnicy zawodów 

zobacz galerię zdjęć
25 października

WYCIECZKA DO MUZEUM RZEŹBY

W środę 25 X klasa I wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na zajęcia pt. „W pracowni rzeźbiarskiej”. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca rzeźbiarza. Obejrzały z bliska rzeźby i zgromadzone kolekcje. Na zakończenie miały możliwość lepienia z gliny. Wykonały wiele ciekawych prac. 

WYCIECZKA DO MUZEUM RZEŹBY
pokaż całą treść

W środę 25 X klasa I wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na zajęcia pt. „W pracowni rzeźbiarskiej”. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca rzeźbiarza. Obejrzały z bliska rzeźby i zgromadzone kolekcje. Na zakończenie miały możliwość lepienia z gliny. Wykonały wiele ciekawych prac. 

zobacz galerię zdjęć
23 października

Spotkanie autorskie z Idą Pierelotkin

23 października chętni uczniowie z klas: 2Gc, 2Gd i 3Gc uczestniczyli w spotkaniu autorskim z autorką książek młodzieżowych Idą Pierelotkin, które odbyło się w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku. Pisarka opowiedziała o swoich książkach i źródłach inspiracji. Zdradziła tajniki warsztatu pisarskiego i odsłoniła kulisy procesu wydawniczego. Pytała zgromadzonych o to, czy sami próbują pisać. Autorka odpowiadała też na pytania uczestników i podpisywała przyniesione książki. 
Spotkanie autorskie z Idą Pierelotkin
pokaż całą treść

23 października chętni uczniowie z klas: 2Gc, 2Gd i 3Gc uczestniczyli w spotkaniu autorskim z autorką książek młodzieżowych Idą Pierelotkin, które odbyło się w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Białymstoku.

Pisarka opowiedziała o swoich książkach i źródłach inspiracji. Zdradziła tajniki warsztatu pisarskiego i odsłoniła kulisy procesu wydawniczego. Pytała zgromadzonych o to, czy sami próbują pisać. Radziła jak przystąpić do napisania swojego własnego utworu, jakich zabiegów użyć, aby bohaterowie byli interesujący a historia wciągnęła czytelnika. Autorka odpowiadała też na pytania uczestników i podpisywała przyniesione książki. 

zobacz galerię zdjęć
22 października

Mistrzostwa PG 8 w tenisie stołowym

19 października w sali gimnastycznej ZSOMS odbyły się cykliczne zawody o mistrzostwo PG 8 w tenisie stołowym. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się uczennica: 1. Nikołajuk Ewelina. Kolejne miejsca zajęły: 2. Węcławska Karolina; 3. Karczewska Katarzyna; 4. Łoszyn Alicja. Dziewczęta są uczennicami klasy IIgC. W kategorii chłopców zwyciężył 1. Jakuć Kamil – IIgD; 2. Dojlidko Konrad – IIIgB;  3. Malinowski Jakub – IIgE; 4. Karabowicz Jakub – IIIgB.  

Mistrzostwa PG 8 w tenisie stołowym
pokaż całą treść

19 października w sali gimnastycznej ZSOMS odbyły się cykliczne zawody o mistrzostwo PG 8 w tenisie stołowym. W rywalizacji sportowej udział wzięło 14 dziewcząt oraz 24 chłopców.

W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się uczennica: 1.  Nikołajuk Ewelina.
Kolejne miejsca zajęły: 2. Węcławska Karolina; 3. Karczewska Katarzyna; 4. Łoszyn Alicja.
Dziewczęta są uczennicami klasy IIgC.

W kategorii chłopców zwyciężył 1. Jakuć Kamil – IIgD; 2. Dojlidko Konrad – IIIgB;
3. Malinowski Jakub – IIgE; 4. Karabowicz Jakub – IIIgB.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział a zwycięzcom zawodów serdecznie gratulujemy.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

zobacz galerię zdjęć
21 października

Jesienny angielski

Korzystając z piękniej jesiennej pogody, na dodatkowy język angielski wybraliśmy się na podwórko. Udało nam się połączyć świetną zabawę z nauką. Pierwszym zadaniem dzieci było pozbieranie różnokolorowych liści w barwach jesieni i pokazanie ich dla reszty osób oraz nazwanie kolorów po angielsku. Następnie każde dziecko miało za zadanie wymyślić ćwiczenie, pokazać grupie i powiedzieć ile razy zostanie ono wykonane, a wszyscy wspólnie liczyliśmy po angielsku ilość powtórzeń. 

Jesienny angielski
pokaż całą treść

Korzystając z piękniej jesiennej pogody, na dodatkowy język angielski wybraliśmy się na podwórko. Udało nam się połączyć świetną zabawę z nauką. Pierwszym zadaniem dzieci było pozbieranie różnokolorowych liści w barwach jesieni i pokazanie ich dla reszty osób oraz nazwanie kolorów po angielsku. Następnie każde dziecko miało za zadanie wymyślić ćwiczenie, pokazać grupie i powiedzieć ile razy zostanie ono wykonane, a wszyscy wspólnie liczyliśmy po angielsku ilość powtórzeń. Na koniec zagraliśmy w zabawę znaną jako „zamarzające zwierzątka”, powtarzając nazwy poznanych do tej pory zwierzątek. Czas upłynął nam bardzo miło i szybko!

zobacz galerię zdjęć
19 października

Wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

6 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego SU oraz opiekuna SU. W komisji wyborczej pracowali uczniowie klasy II GC. W głosowaniu na przewodniczącego SU wzięło udział 254 uczniów, oddano 246 ważnych głosów. 

Wyniki  wyborów na przewodniczącego  Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
pokaż całą treść

6 października 2017 r. odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego SU oraz opiekuna SU. W komisji wyborczej pracowali uczniowie klasy II GC. W głosowaniu na przewodniczącego SU wzięło udział 254 uczniów, oddano 246 ważnych głosów. 

Wyniki głosowania:
przewodnicząca: Marianna Kasperuk   kl. II GD,
zastępca przewodniczącej: Paulina Kowalewska   kl. I LB,
sekretarz: Dominika Zaleska   kl. VII PA.
Opiekunem SU została Joanna Jaroszewicz.
Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.
Komisja wyborcza
19 października

Liderzy Przyszłości

28 września po raz trzeci Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zorganizowała panel dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pt.: „EEC – Liderzy Przyszłości – Przekraczaj bariery, pokonuj słabości”. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy I LB i III LA. Zaproszonymi w tym roku gośćmi byli: Paweł Małaszyński z zespołem Cochise, przedstawiciele klubu piłkarskiego Jagiellonia Białystok: Jarosław Kazberuk oraz Mariusz Kędzierski. 

Liderzy Przyszłości
pokaż całą treść

28 września po raz trzeci Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zorganizowała panel dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pt.: „EEC – Liderzy Przyszłości – Przekraczaj bariery, pokonuj słabości”. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klasy I LB i III LA. Zaproszonymi w tym roku gośćmi byli: Paweł Małaszyński z zespołem Cochise, przedstawiciele klubu piłkarskiego Jagiellonia Białystok: Jarosław Kazberuk oraz Mariusz Kędzierski. Prelegenci okazali się ludźmi ciekawymi, mającymi pasje i odważnie realizującymi swoje marzenia. To było niesamowite spotkanie, pełne dobrej energii, wzruszeń, odpowiedzi na pytanie, jak przełamywać bariery oraz walczyć o swoją przyszłość.

zobacz galerię zdjęć
17 października

WYCIECZKA DO PARKU

Korzystając z ładnej pogody we wtorek 17 X klasa I wybrała się na wycieczkę do parku. Park wyglądał przepięknie. Dzieci zbierały różnobarwne liście, z których później zrobiły jesienne bukiety. Rozpoznawały drzewa, o których uczyły się w szkole. Spotkały nawet wiewiórki, które robiły zimowe zapasy. 

WYCIECZKA DO PARKU
pokaż całą treść

Korzystając z ładnej pogody we wtorek 17 X klasa I wybrała się na wycieczkę do parku. Park wyglądał przepięknie. Dzieci zbierały różnobarwne liście, z których później zrobiły jesienne bukiety. Rozpoznawały drzewa, o których uczyły się w szkole. Spotkały nawet wiewiórki, które robiły zimowe zapasy. 

zobacz galerię zdjęć
16 października

Podaruj książkę najmłodszym uczniom SP 22

Biblioteka szkolna ogłasza akcję „Podaruj książkę najmłodszym uczniom SP 22”. W październiku i listopadzie czekamy na wasze dary. Chętnie przyjmiemy książki niezniszczone, ciekawe, poczytne, które zainteresują naszych najmłodszych czytelników. 

Podaruj książkę najmłodszym uczniom SP 22
pokaż całą treść

Biblioteka szkolna ogłasza akcję „Podaruj książkę najmłodszym uczniom SP 22”. W październiku i listopadzie czekamy na wasze dary. Chętnie przyjmiemy książki niezniszczone, ciekawe, poczytne, które zainteresują naszych najmłodszych czytelników. 

zobacz galerię zdjęć
14 października

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela to szczególne święto. Jak co roku uczciliśmy je uroczystym apelem, podziękowaniami i "radą pedagogiczną" przygotowaną przez uczniów klasy III gc pod kierunkiem. p. Karoliny Żeszko. Oto fotorelacja z tego wydarzenia...

 

Dzień Edukacji Narodowej
pokaż całą treść

Dzień Nauczyciela to szczególne święto. Jak co roku uczciliśmy je uroczystym apelem, podziękowaniami i "radą pedagogiczną" przygotowaną przez uczniów klasy III gc pod kierunkiem Pani Karoliny Żeszko. Oto fotorelacja z tego wydarzenia...

 

zobacz galerię zdjęć
14 października

Strefa... wysokiej kultury

Nadszedł najwyższy czas, by sięgnąć do oferty kulturalnej naszego miasta z najwyższej półki - spektakl w operze. Jako wytrawni odbiorcy sztuki :) zmierzyliśmy się z tym wyzwaniem i ... wyszliśmy z budynku przy Odeskiej z tarczą. Zawiłe losy bohaterów na tle zawirowań historii, z dużą dawką tragizmu i lirycznej słodyczy - to właśnie "Doktor Żywago", wielkie dzieło literackie, niesamowite przedsięwzięcie sceniczne. 

Strefa... wysokiej kultury
pokaż całą treść

Nadszedł najwyższy czas, by sięgnąć do oferty kulturalnej naszego miasta z najwyższej półki - spektakl w operze.Jako wytrawni odbiorcy sztuki :) zmierzyliśmy się z tym wyzwaniem i ... wyszliśmy z budynku przy Odeskiej z tarczą. Zawiłe losy bohaterów na tle zawirowań historii, z dużą dawką tragizmu i lirycznej słodyczy - to właśnie "Doktor Żywago", wielkie dzieło literackie, niesamowite przedsięwzięcie sceniczne. Jakkolwiek by na to nie patrzeć, wrażeń mnóstwo. Dzięki uprzejmości rodzica ucznia klasy II ge mamy na koncie nowe, ciekawe przeżycie estetyczne.

Polecają: będący pod wrażeniem uczniowi klasy II ge i gościnnie nieco starsi koledzy ze szkoły.

 
zobacz galerię zdjęć
11 października

Kremówki papieskie

W nawiązaniu do Dnia Papieskiego, 11 października w naszej szkole miała miejsce akcja kremówkowa. „Czy to na pewno  kremówka papieska?”- to pytanie często zadawali kupujący. Ten smakołyk kojarzy się chyba wszystkim z osobą Jana Pawła II. Nie dało się przejść obojętnie wobec takich pyszności, tak więc zamówione kremówki (co prawda w niewielkiej ilości) szybko zniknęły. Dochód z ich sprzedaży został przekazany na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży - fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

Kremówki papieskie
pokaż całą treść

W nawiązaniu do Dnia Papieskiego, 11 października w naszej szkole miała miejsce akcja kremówkowa.

„Czy to na pewno  kremówka papieska?”- to pytanie często zadawali kupujący. Ten smakołyk kojarzy się chyba wszystkim z osobą Jana Pawła II. Nie dało się przejść obojętnie wobec takich pyszności, tak więc zamówione kremówki (co prawda w niewielkiej ilości) szybko zniknęły.

Dochód z ich sprzedaży został przekazany na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży - fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.
 
opiekun SKW – E.Rogowska
zobacz galerię zdjęć
10 października

Dzień Papieski

W niedzielę, 8 października w całej Polsce obchodziliśmy XVII Dzień Papieski p.h. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Poprzez Dzień Papieski kościół katolicki chce przybliżać postać i nauczanie św. Jana Pawła II.  Obchodom towarzyszą w wymiarze, duchowym, intelektualnym, kulturalnym: modlitwy, sprawowane msze święte, konferencje, koncerty, wystawy. Jak każdego roku wolontariusze z naszej szkoły, pomimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę, dzielnie zbierali środki na stypendia edukacyjne podopiecznym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

Dzień Papieski
pokaż całą treść

W niedzielę, 8 października w całej Polsce obchodziliśmy XVII Dzień Papieski p.h. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Poprzez Dzień Papieski kościół katolicki chce przybliżać postać i nauczanie św. Jana Pawła II.  Obchodom towarzyszą w wymiarze, duchowym, intelektualnym, kulturalnym:  modlitwy, sprawowane  msze święte, konferencje, koncerty, wystawy.
Tego dnia zbierane są również datki na fundusz stypendialny dla zdolnej lecz niezamożnej młodzieży. Jak każdego roku wolontariusze  z naszej szkoły, pomimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę, dzielnie zbierali środki na stypendia edukacyjne podopiecznym Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

opiekun SKW – E.Rogowska

zobacz galerię zdjęć
10 października

Prawdziwi bohaterowie

Niedzielne przedpołudnie mogłoby wydawać się leniwe i mało ekscytujące.... ale nic z tego! Uczniowie XIII LO mieli okazję wziąć udział w emocjonujących zmaganiach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mimo, że były to jedynie sytuacje symulowane..... pomoc byla jak najbardziej autentyczna i czyniona z ogromnym zaangażowaniem.

Prawdziwi bohaterowie
pokaż całą treść

Niedzielne przedpołudnie mogłoby wydawać się leniwe i mało ekscytujące....ale nic z tego! Uczniowie XIII LO mieli okazję wziąć udział w emocjonujących zmaganiach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mimo, że były to jedynie sytuacje symulowane.....pomoc byla jak najbardziej autentyczna i czyniona z ogromnym zaangażowaniem.

zobacz galerię zdjęć
10 października

Galeria jednego autora

Galeria jednego autora, działająca przy bibliotece szkolnej, zaprasza uczniów SP nr 22, PG nr 8 oraz XIII LO do zaprezentowania swoich prac plastycznych lub fotografii. W tym roku szkolnym pokazaliśmy już zdjęcia Emilki Nowosady z klasy 2 ge, a aktualnie wystawiamy rysunki Weroniki Krahel z klasy 2 gd. 

Galeria jednego autora
pokaż całą treść

Galeria jednego autora, działająca przy bibliotece szkolnej, zaprasza uczniów SP nr 22, PG nr 8 oraz XIII LO do zaprezentowania swoich prac plastycznych lub fotografii. W tym roku szkolnym pokazaliśmy już zdjęcia Emilki Nowosady z klasy 2 ge, a aktualnie wystawiamy rysunki Weroniki Krahel z klasy 2 gd. 

zobacz galerię zdjęć

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
2
3
4
5
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30
31

1 stycznia 2018

Nowy Rok

6 stycznia 2018

Święto Trzech Króli

8 stycznia 2018

Boże Narodzenie wyznawców Kościoła Prawosławnego
Dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktycznych

21 stycznia 2018

Dzień Babci

22 stycznia 2018

Dzień Dziadka

20 stycznia 2018

Imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana